necip hablemitoglu
1. 18 aralik 2002 tarihinde silahli saldiriyla olen ankara universitesi ogretim gorevlisi..
1954 yılında ankara’da doğan hablemitoğlu, 1977 yılında ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi, basın yayın yüksek okulu'ndan mezun oldu. 1977 ve 1978 yıllarında "dilde fikirde işde birlik" adlı aylık dergi yayınladı. uzun yıllar çeşitli kuruluşlarda basın müşaviri olarak çalıştıktan sonra ankara üniversitesi türk inkılap tarihi enstitüsü’nde master ve doktora yaptı. türkiye dışındaki türk topluluklarının yakın tarihi ile ilgili olarak çalışmalar yapan hablemitoğlu, orta avrupa ve balkanlar’da türk eserleri, türk azınlıkları ve şehitliklerimiz konusunda alan çalışmaları yürüttü. 1995-1996 yılları arasında birleşmiş milletler örgütü’nün (undp) bir projesinde görev alarak gagauz türkleri’nin latin alfabesine geçişi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti verdi. çalışma alanına ilişkin çok sayıda kitap ve makalesi bulunan hablemitoğlu, halen ankara üniversitesi’nde doktor öğretim görevlisi olarak atatürk ilkeleri ve devrim tarihi dersi vermektedir. evli ve iki kız çocuk babasıdır....ülkenin acı gerçeklerinden biri faili mechul..

2. ülkemizin faili meçhul! cinayet vakalarından sadece ve sadece bir tanesinin kurbanı..helal olsun türk polisine valla iyi çalışıyolar..
3. yazdığı kitapların mutlaka okunması gereken öğretim görevlisi, yazar. unutmamak gerekir ki yazdıkları yüzünden öldürülmüştür, ne acıdır ki kurtlar vadisi dizisine bukadar laf ederken onları içimizde barındırmaktayız. ve işin kötü tarafı düşünce özgürlüğünü savunduğumuz bir ülke de aydın kesim yazdıkları yüzünden öldürülmektedir.(bkz: ahmet taner kışlalı) (bkz: uğur mumcu)
4. cumhuriyet tarihçisi dr. necip hablemitoğlu, avrupa parlamentosunun a4-0432/98 sayılı kararından sonra ab ülkelerinin neden bergama'daki altın üretimiyle ilgilendiklerini araştırdı. uzun araştırma sonunda bu kararın arkasındaki ülke ortaya çıktı. almanya... sonra bergama'da, havran'da, sivrihisar'da, uşak'ta ve daha pekçok altın yatağına sahip yerleşik merkezinde alman vakıfları ve örgütleriyle karşılaştı. almanya'daki türkleri biliriz de, türkiye'deki almanları bilenimiz var mıdır? türkiye'de her türlü etnik, dinsel-mezhepsel ajitasyonu gerçekleştiren, toplumsal, siyasal, ekonomik ve hatta genetik alanlarda hazırlattığı projelerle her türlü espiyonaj faaliyetini sürdüren, yerel basında, yerel yönetimlerde, üniversitelerde, sendikalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, kısaca stratejik öneme sahip birimlerde "etki ajanı" ve "alman sempatizanı" yetiştiren, şeriatçı yapılanmalardan çevreci örgütlere, bölücü yapılanmalardan terör örgütlerine, legal derneklerden siyasi partilere kadar uzanan çizgide, türkiye'ye, atatürk ilke ve devrimleri ile cumhuriyet'in tüm değerlerine karşı olan, ulus devletin parçalanmasını isteyen tüm rejim karşıtlarına lojistik destek veren, bu ülkeyi alttan oyan bir avuç alman istihbaratçısı, türkiye'de vakıf temsilcisi statüsünde göre yapmakta ve türkiye'deki sivil toplum Örgütleri (ngo) olgusunu çok iyi kullanmakta... dr. necip hablemioğlu, alanında ilk olan 'alman vakıfları ve bergama dosyası' araştırmasında türkiye'deki alman yıkıcı etkinliklerini belgeleriyle gözler önüne seriyor. acilen alınmalı ve okunmalı
5. tahminimce mit müsteşarlığı' na oynadığı için öldürülen kişi.
6. (bkz: faili meshur).
7. çok şeker bir hocaydı rahmetli.

biim dersimize ilk geldiğinde, "derste istediğinizi yiyip içebilirsiniz, yeter ki gürültü yapmayın. hatta çekirdek de çitleyebilirsiniz diyeceğim ama ses oluyor... derse geç kalırsanız bile yine de gelmekten çekinmeyin, hatta ders bitimine beş dakika kala bile olsa buyrun, kabul ederim. derste cep telefonunuz çalarsa, lütfen benden çekinip kapatmayın, hemen dışarı çıkıp cevap verin, yoksa gerçekten üzülürüm. dersten çıkarken de ben sizi böyle mazlum dilenci gibi ellerimi açıp bekleyeceğim, bana ufak bir kağıdın üstüne adınızı soyadınız numaranızı yazıp verirseniz çok memnun olurum. kağıdın nasıl olduğu mühim değil, isterseniz küçük bir not kağıdına, isterseniz simitçiden simitle beraber tutmak için aldığınız küçük bir kağıt parçasının üstüne de yazabilirsiniz. aslında yoklama almak gibi bir derdim de yok ama, bana yök tarafından pek çok defa sadece bu yüzden dava açıldığı için bunu yapmak zorundayım. " demişti.

hatta bir keresinde derste bir kaç kişi vardı, biz de bir arkadaşla beraber gelmiştik ve bayağı geç kalmıştık. beş dakika sonra dersi bitirip az kişiyiz diye yoklama almamıştı. dersten çıkınca arkadaşa "tüh ya boşuna geldik, bak zaten yoklama da almadı" dediğim sırada necip hocamızı arkamda görünce eyvah dedim, çok büyük ayıp ettik. fakat o güleryüzlülüğünden hiç taviz vermedi, tam binanın kapısında çıkarken kendisine kapıyı tutmamıza rağmen, "olur mu çocuklar, lütfen siz buyrun diye ısrarla önden bizi çıkartmıştı, hem de kırdığımız pota rağmen. çok şeker bir hocaydı, çok.

allah rahmet eylesin.

pek çok kişinin sandığı gibi de inançsız değildi, fırsat bulduğu her zaman allah'a olan inancını dile getirmekten kaçınmazdı. iyi adamdı vesselam...
8. yazdığı kitaplarla pek çok insanın gerçekleri görmesini sağlayan* büyük hoca. keşke biraz daha yaşasaydı. her ölüm erken ; ama onun gibi değerli bir hocanın alçakça öldürülmesine daha fazla tepki vermeliydi bu millet.
Alakalı olabilir!
- necip mirkelamoglu
- necip celal andel
- necip bey
- necip torumtay
- necibe

nedir.Net