necmettin erbakan »
1. antifirizi bulan adam olduğunu öğrendiğim bugün kişiye bakış açım tamamen değişti
2. toplu taşıma araçlarında sigara kullanımını yasaklayan 4207 sayılı yasanın onun hükümeti döneminde geçirilmiş olması nedeniyle salt bu yüzden takdir edilmesi gereken politikacı
(bkz: seksen derece ters yönümde durmaktadır kendileri)
(bkz: yigidi oldur hakkını yeme)
3. bütün kurduğu partiler kapatılan kişi, aynı zamanda artık siyaset ile uğraşamayacak olan şahıs.
4. istanbul teknik üniversitesi'nden gelmiş geçmiş en iyi ortalamayla mezun olan kişi* galiba ikincisi de süleyman demirel di...
5. 28 subat kararlari ile alasagi edilmis * siyasetci. yaptiklariyla seriatci oldugu izlenimi yaratmis sonra da bunu bi iftiraymis gibi yadsimistir. su ozdeyisle ozetlemek icab ederse (bkz: ates olmayan yerden duman cikmaz)
6. ucaginin minibarinda viski bulunan kisi
7. çiller sayesinde başbakanlık yapmış teokrat. *

yarim ben seni ne çok severim
onlara bakma ben harbiciyim
babandan seni yarin isteyim
ama bir kutu çikolata alıp geleyim
zorla alırız kolaylıkla olmazsa
sanma ki cenabet geziyorum
ılık suyla yıkanıp geliyorum
namüsait vaziyette seni bekliyorum
8. harika bir pazarlamacı. bulduğu sloganlar, seçim stratejileri çok başarılıdır. nasıl politka yapılır ondan ders almak lazım.
9. takunya güzeli.. *
10. sonradan kendisine rakip olan rte yi yetiştiren, sonra da koynunda yılan beslediğini farkeden eski politikacımız. mesut yılmaz gibi bu da iel mezunudur.
11. secim donemlerinde bazi vakit namazlarini iki kez kildigi rivayet edilir. * *
12. bu adamin cok guzel vecizeleri vardir:
(bkz: gulu gulu dansi)
(bkz: gel evladim gel yavrum)
(bkz: kanli mi olacak kansiz mi olacak)
13. beslediği karga tarafından oyulmadık tarafı bırakılmamıştır.
14. 94 seçimlerinden önceki seçim konuşmalarında bakın iktidar olursak bunu getireceğim diyerek suudi arabistan riyalini gösterecek kadar ileriye giden az kalsın,ki hakikaten az kalmıştı darbe sebebi olmak suretiyle asılmanın ucundan dönen tombiş,sevimsiz tükürükler saçarak konuşan ve fatih adında ciks bir evlat sahibi olan insan,milli görüşün devrik lideri.
15. (bkz: ataturk sonrasi turkiye)
16. bir zamanlar saadet partisi genel başkanıydı.
17. (bkz: ıslak dudak)
18. uçak yolculuklarında economic class dan yer ayırtıp vipte oturduğu; oturunca da yerinden kaldırılamadığı söylenen kişi.
(bkz: refah partisi)
19. "bir kısım" siyasetçi..
20. yakında ölmesini beklediğim şahsiyet..
ölürse eğer artık müthiş beşlemenin (milli selamet, milli nizam, refah partisi, fazilet partisi, saadet partisi) sonu geldi demektir. ölümüyle birlikte bir ideoloji daha tarih sayfalarındaki yerini alacaktır.. (bkz: milli görüş).. ayrıca teknik konularda üzerine yoktur. leopar tankının patenti ona aittir. bu sebepten olsa gerek gerçekten de zengindir. ama sayılı zenginler sıralamasına henüz girememiştir.
21. 2 ay hapis yatmaması uğruna zamanın fazilet partisinin -yenilikçiler hariç- binlerce katili dışarı salan bir 'af yasası'nı onayladıkları siyaset adamı. (bkz: oyuna gelmek) türkiyede 'siyasal islam' metodolojisini denemiş ve 'biz müslümanız' tarenesiyle oy depolamıştır. bu yol, ülkedeki dindarlarla dini bir yaşam benimsemeyenlerin arasında bir uçurum yaratmıştır. savunduğu milli görüş felsefesi, esasen ciddi bir iktidar projesi iken, devletin dinamiklerine karşı insanların kışkırtılması onun fikirlerini uygulamasına fırsat tanımamıştır. milli görüş hareketi 'bu ülkedeki dindarların ekonomik,siyasi görüşleri bunlar' demek anlamına getirildiğinden de dindarlarda erbakana bir süre sonra isyan etmiştir. yılların usta siyaset adamından geriye şimdi; kafasında bir çok proje olmasına rağmen yanlış tercihler ve yanlış yol sebebiyle bunları uygulayamayan, kendisinin ilahlaştırılmasına izin veren, "mücahit erbakan" diye kendinden geçerek bağıran kitleleri eğitememiş, iktidara ucuz yollarla saldıran yaşlı bir adam kalmıştır. (bkz: çoluk çocuk)
22. d-8 oluşumunu kuran lider.
23. zamaninda size cennetten tapu vericem deyip koylu halki kandiran satanist....
24. muhendisligine dunya uzerinde hicbir kimsenin hicbir negatif elestiri getiremeyecegi dahi mucit.
25. aziz ve muhterem din kardeşim, biz beraat ettik....
»
Alakalı olabilir!
- necmettin
- necmettin bilal erdogan
- necmettin cevheri
- necmettin erbakan in libya ziyareti
- necmettin bitlis

nedir.Net