nedir net dirilis recetesi
1. şimdilik bir reçete formunda hazırlanan, yakın zamanda bir manifestoya dönüşmesi arzu edilen bir diriliş bildirgesidir.

2005-2007 yılları arasında altın çağlarını yaşayan, ekşi ve private'den sonra en büyük sözlük olarak anılan nedir.net, teknik ve operasyonel sıkıntılardan dolayı bir şekilde popülaritesini yitirerek, bir dağ köyü ıssızlığına bürünmüştür. vakt-i zamanında, ciddi anlamda yüksek entelektüel kültüre sahip yazarların (nuser?) feci entry kastıkları, fikirlerin çarpıştırıldığı, sistemlerin yıkılıp, sistemlerin kurulduğu bu "komünite" bugün herhangi bir blog kadar dahi popüler değildir. bu "serbest düşüş"ün nedenlerini araştırmak, mevcut sorunları çözmeyecek, derinleştirecektir. yapılması gerekenler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır, bu maddeler uygulanırsa, belki o "muhteşem yüzyıl" geri gelecektir:

-öncelikle sitenin bilinirliğinin sağlanması gereklidir. bu, bizim elimizde olmayan reklam gibi kanallarla olabileceği gibi, kulaktan kulağa, ya da diğer sözlük sitelerinde nedir.net başlığının canlandırılmasıyla yapılabilir.
-öncelikli yapılması gereken, sitenin sıradan sözlük okurları için çekici hale getirilmesidir. bunun için de entry sayısı acilen artırılmalıdır. ilk hedefi, günlük 150 başlık olarak belirlemek makuldur. bu rakam (rakam değil sayı) giderek artmalıdır (her hafta +100?). kullanıcılar sol frame'de görülen başlıkların yerine yeni başlıklar açarak bu sayıyı artırmalıdır.
-eski celebrity yazarlar bir şekilde geri kazanılmalıdır. spc, auryn, haplo, i walk alone aklıma ilk gelenler.
-popülarite kazanılana kadar sözlük kuralları esnetilmelidir. anket kültürüne prim verilerek sitenin hit sayısı ve okunma oranı yükseltilebilir. kabul edelim, hepimiz "en iyi filmler" gibi bir başlığa tıklarız, eski canlılık kazanıldıktan sonra, kuralları yine biz koyacağız. kaypak bir davranış evet, fakat, serdar ortaç'ın da dediği gibi "savaşta her yol mübah".
-nedir.net'in "farklı" olduğu farkındalığının sağlanması gerekir. daha yüksek bir entelektüel kültür, seviye ve samimiyet nedir.net'in temel değerleri ve diğer rakiplerinden farkıdır. bu fark, entrylerde, başlıklarda vurgulanmalıdır.

ben "diriliş"e inanıyorum ve zarı atıyorum:

(bkz: toparlanın gitmiyoruz)
2. yapılması gerekenlerden biri de zirvedir.. işte o aranan zirve:

(bkz: 9 temmuz 2011 nedir net diriliş zirvesi)
3. uygulanmadığı için hiç bir işe yaramamıştır.*
Alakalı olabilir!
- nedir net lisesi
- nedir net airlines
- nedir net mirc zirvesi
- nedir net iran zirvesi
- nedir net in ilk uc entrysi

nedir.Net