nedir net duyurular »
1. sevgili yazarlarımızın kurcala tuşuna basarak öğrenebilecekleri ama oraya ulaşamayan okurlarımızın da ilgisini çekebilecek duyuruların toplandığı başlık. yazarlarımız da bütün camiayı ilgilendirdiklerine inandıkları duyuru niteliğindeki şeyleri bu başlık altına yazabilirler* *, ancak sözlük aristokrasisinden gelenleri daha bir dikkatle okumakta fayda vardır.
2. türkçemizi doğru kullanalım, doğru kullandırtalım arkadaşlar. bu sadece birbirimize göstermemiz gereken saygıdan ötürü değil, kendimize olan saygımız yüzünden de gerekli bir şeydir. en azından mi de ki gibi konularda büyük hatalar yapmayalım, kelimeleri (eğer bilerek kastetmediysek) yanlış yazmayalım. yalnızca çok az bir dikkat gerektiriyor. gerçekten de zor değil . hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunarım.


türkçe yazım ile ilgili küçük bir rehber için: sozlukte yazim kurallarina uymak /#109563
3. hukuki yükümlülüğün kime ait olduğu ile ilgili bir not için: (bkz: her yazar kendi bacağından asılır)
4. (bkz: logo kampanyası)
5. haberler & duyurular & ivir zivirayni hedeyi ifade eden basliklar hakkinda [ 23.04.2004 23:26 ]

sevgili yazarcanlar;
bir baslik acmadan evveli, hafif kasarcan moduna gecip, aramaya inanmak eylemini eylemis olursaniz guzel olacak. peki ne yapmam lazim diyenler icin aciklama yapayim:

ust taraftaki kutucuga acacaginiz basligi yazip "nedir?" tusuna bastiginiz vakit, o baslik varsa gelir, sorun kalmaz. baslik yoksa da az zeki robot benzerleri bulup getirir. siz de eger o benzer baslik ile tatmin oluyorsaniz ona tiklayarak entry girersiniz. yok eger "bu benim demek istedigim sey degil" derseniz, zaten altta kutucuklar cikar, oraya yazarsiniz.

bu kadar kolay yani cosarcanlarim. kolay gele...

math
6. nedir.net'i herhangi bir gorusun orgutlenme araci olarak kullanip, yandas toplamak amaci ile yazarlara mesaj atan kisileri derhal math'e * bildiriniz.

"anti kapitalist yazarlar dernegi" ile ilgili mesajlarin ise artik durdurulmasi gerekiyor. bu uyarinin yazildigi tarih ve saate bakarak, bu andan itibaren, bu konu ile ilgili mesaj almaniz halinde yine bildiriniz.

en basit anlamda eglenme amaci ile actigimiz sozlugu, sahsi fikirlerine yandas toplama amaci ile kullananlarin yanlis bir yol izledigini siz de takdir edersiniz saniyorum.

birileri hizbullah icin yazar orgutu kurar, birileri komunizm icin yazar orgutu kurar, birileri kapitalizm, birileri anti kapitalizm... boyuna birbirimizle atışır gideriz. bu tur amaçlar için nedir.net'e ait olan herhangi bir ortam kullanılamaz.
7. olme eseğim olme başlığı geçici olarak böcük yemi olmuştur. geri getirilecektir. telaş etmeyiniz. *
8. hava alanı başlığı teknik bir sorun nedeniyle kilitlenmiş bulunmaktadır. panik yapmayınız. teknik ekip uyanınca el atacaktır, yazdıklarınız böcüklerimizin elinde güvendedir ve gün ışığına çıkacaktır. *
9. (bkz: kop da gel) başlığı da böcüklerimizin dikkatini celbetmiş bulunmaktadır. telaşa mahal yoktur. *
10. (bkz: ne düşünüyorsun) başlığı son üç yazıda belirtilen böcüğün yeni kurbanıdır. böcük evcildir. zehirli değildir. merak edilmeye. * *
11. böcük daha önceki başlıkların elinden alınmasına bozulmuş, bu defa da tüme varım'a saldırmış bulunmaktadır. kendisine parmağınızı uzatmayınız, ısırır. ilaçlama firmasını çağırdık, geliyorlar. *
12. böcük tiki peşine düşmüş. * *
(yani demek istiyorum ki, tiki başlığı hasta, yazılarınız duruyor, geri gelecekler)
13. (bkz: gokyuzunde yalnız gezen yıldızlar) başlığı hasta *. doktor çağırdık, gelip bakacaklar. *
14. hızlı koşan at geçici bir soruna neden olmuştur, kendisi yavaşlatılacaktır.

edit: şu anda verilen bkz'lardan karşınıza bu at çıkmaktadır. ancak açmak istediğiniz başlığı başlık kutusuna yazarsanız yeni başlık açmaya devam edebiliyorsunuz.
15. math: ve şimdi de bugunku duyuruları almak için aysu hanıma bağlanıyoruz..
... *
math: evet aysu hanim, nedir net duyurular bugün için?
aysu: iki başlığımıza böcük kaçtı, yönlenirken bir tanesinin de tekeri patlamış..
*
16. entrye oy veren yazari merak etmek (3) («) basligimiz böcük istilasina ugramistir, telasa mahal yoktur. en kisa zamanda ilaclama yapilacaktir.
17. johnny b goode! böcük besleme hobisi olanların seçimi!
(düzelecek biraz sabır)
18. böcük (bkz: don t cry) eşliğinde ağlıyor. kendini daha iyi hissettiğinde gidip konuşacağız, başlığı geri verecek. *
19. eski yazıları editlemeye izin veren sözlük;

şu anda yazı yazmamıza, duyuru tablosuna yazmamıza, mesaj yazmamıza izin vermiyor, mesajları okunmamış gibi gösteriyor, muhtemelen bir iki şeye daha engel oluyor. sebepleri tespit edildi, sorunun kaynağına (host firmasına) gerekli mesaj gönderildi. önümüzdeki yarım saat içinde düzelmiş olacağını umuyoruz. olmadı dişlerimizi bir daha göstereceğiz (grr).

son dönemdeki aksaklıklardan dolayı biz de gıcık olmuş durumdayız. daha köklü çözümler üzerinde de kafa yoruyoruz.

edit: son mesaj türkiye saati ile 03.30 gibi gönderilmiştir. * *
20. referans oldukları kişileri yazar yapmak amacıyla başvuruda bulunan yazarlarımız, geçtiğimiz hafta server problemleri yüzünden bir sonuç alamamışlardı. bu durumda bulunan arkadaşlarımız yazar adaylarının bilgilerini mesaj yolu ile bana tekrar göndersinler.
21. "tahir ile zühre meselesi" üzerinde çalışılmaktadır. mesele çözülünce elma da bizi sevecektir. *
22. muhatap başlığı açıkça "muhatabım değilsin!" mesajı vererek bize burun kıvırmakta olup, burnu bir estetik operasyonla düzeltilecektir.
23. böcük garp karşıtı çıktı. hayır şarkta ne varsa artık.. güneş oradan yükselirmiş diyor, garbı şimdilik bize vermiyor. görüşmelerimiz sürmektedir.
24. böcük hoş muyum boş muyum başlığına gıcık olmuş. siteye gitmiş beğenilmemiş herhalde. kaprisi geçince salacak başlığı. şimdilik yazılarınız rehin ama güvendeler *.

edit: math'ın tatlı diline dayanamamış, teslim olmuştur.
25. server saati sapıttığından bir düzenlemeden geçmiştir. dolayısıyla açılan bazı başlıklar görünmeyebilir. zamanı geldiğinde görünecektir.
»
Alakalı olabilir!
- nedir net urunleri
- nedir net okurlari
- nedir net dil kurslari
- nedir net yazarlari
- nedir net gunduz yazarlari

nedir.Net