nedir net duyurular »
98. önemli değil hepimiz gıcıktık
97. ahahah lan ne kadar itici duyurular yazmışım zamanında ya, zirvelerde beni neden dövmediniz olm? çok gıcıkmışım yahu. özür dilerim herkesten.
96. red dergisi subat sayisinda nedir net [ 02 Şubat 2008 00:03:21 ]
pek sevgili sözlük ahalisi;

red dergisi'nin şubat sayısında 'sözlükler' dosyası var. dosyada bir önceki duyuruda math'in tüyosunu verdiği nedir.net röportajı da yer alıyor. sözlük adına bendeniz vesaire ve yüce insan math konuştuk. dergi bugün itibariyle bayilerde. alın, okuyun, okutun.

sevgi saygı nedir.net
95. turban [ 18 ocak 2008 19:42:57 ]
türbanla ilgili polemiklerin son bulması için, haber niteliği taşıyan başlıklar ve entryler dışında, kirlilikten başka bir işe yaramayan başlıklar anında uçurulacaktır. yorulmayınız, yormayınız.
94. forum [ 19.11.2006 09:58 ]
bir önceki duyuruda bahsetmiştim ama pek anlaşılmamış, tekrar ediyorum, hatta örnekle açıklıyorum.

diyelim ki x yazar, y başlığına bir entry girmiş, sizin de o entrye/ iddiaya ekleyecek/ * çürütecek bir düşünceniz var. işte o fikrinizi x yazarın başlıgına değil, y başlıgına, sizin entry ile başlık yalnız okunduğunda bile anlam içerecek şekilde yazmanız gerekmektedir.

yani benim yazdığım bir entryi, auryn başlığında degil, yazdığım entrynin oldugu başlıkta değerlendiriyorsunuz. auryn başlığındaki,#000 no'lu entrysinde diye başlayan (hayatın anlamını bile anlatsa) entryleriniz ise şebinkarahisar'a yollanacaktır.

hala anlamayan varsa pm. atsın lütfen. *
93. tecavuz ettigi kadinin kocasina kizini veren adam basligini kaybettim, bulacagiz insallah.
92. bir basligin (nedenini bilemiyorum henüz) sacma sapan yönlenmesinden dolayi, sözlükte olmayan bir basliga tikladiginizda alakasiz bir basliga yönlenmis görünüyor. düzelir, telas yapmayin.
91. serbest cagrisim ve bkz hadisesi [ 01.11.2006 20:32 ]

pek sevgili nedir.net yazarlari,
basliklarin altina serbest cagrisim adi ile verilen bkz.lar rayindan cikmis olup, akla her gelenin bkz. olarak yazilmasi haline gelmistir. hepsi birbirinden zeka ve ironi iceren bu bkz.larin silinmesini en bizler de sizler kadar istememekteyiz. bu nahos durumun önüne gecebilmek icin, cagrisim iceren ya da benzerlik acisindan verdigimiz bkz.lari vermeden önce, kisa bile olsa "tanim yapmanizi rica ediyoruz. hatta bu vesile ile silmis oldugumuz (bkz: ne idugu belirsiz sifreli serbest cagrisim) bkz.larinizi da tanim ilave ederek canlandirabilirsiniz.
sevgiler selale (:

auryn
90. gecti bor un pazari basligi bayram tatiline cikti, gelecek.
89. 20 ekim 2006 istanbul depremi basligini, 20 ekim 2006 balikesir depremi basligina tasirken (ki ben baktigimda öyle bir baslik yoktu), bir yazar arkadasimizin ( bilmeden tabii) ayni basligi (20 ekim 2006 balikesir depremi) acmasi münasebetiyle, basliklar cakismis olup, entryler attaya gitmistir.

siz basliga yazacaklarinizi 20 ekim 2006 balikesir depremi2 basligina yazmaya devam edin, düzeltecegiz.
88. tanrinin var olma olasiligi basligi attaya gitti, gelecek.
87. ali kirca [ 30.09.2006 13:21 ]

ali kirca, internet sözlüklerindeki ali kirca'nin xx görüntüleri, ali kirca tarzi xx yapmak bilmemne türü baslik ve entryleri yargiya intikal ettirmistir.

bu tip basliklari kaldirdim ki, basimiza is gelmesin. bu sebepten "ama benim entryim/ basligim öyle degildi de böyleydi" tipi itirazlarinizi kendinize saklayiniz.
86. tck nin 301 inci maddesi (7) basligina böcekler dadanmistir, telas yapmayiniz.
85. cabcuk ve siyah platolu casus arasında, özel mesaj aracılığıyla yaşanan gerilim, cabcuk tarafından sözlük geneline sıçratılmış, iki taraf olunmuş, taş ve sopalarla sağlam bir muharebe yaşanmıştır. mesaj yoluyla aralarında gecen diyalog adli mercilere taşınsaydı sözlük geneli bundan etkilenmezdi. fakat diyaloglar genele sirayet ettiğinden hukuki sorumluluk sözlük genelini de etkiler hale gelmiştir. dolayısıyla siyah paltolu casus, cabcuk ve rocky nickli yazarlar sözlükten uzaklaştırılmışlardır.
84. insan oldugumu unutan herkese [ 31.08.2006 20:09 ]
çok sevgili yeni/eski yazarlar,
bir bilgisayar programı olmadığımı insan olduğumun sanırım farkındasınızdır. sözlüğe yazılan her şeyi okuyamam. ne yazık ki öyle bir kapasitem yok. bunu anlayışla karşılamanızı umuyorum. bu yüzden lütfen bir şey silindiği zaman bir başkası neden silinmiyor diye entryler yazıp methiyeler düzeceğinize bana mesajla silinmesi gereken diğer entryleri gönderin.
daha önce de bu konuda duyuru yapmıştım. şurda görülebilir: (#978671)

sevgi, saygı.

polgara
83. birakiniz yapsinlar birakiniz gecsinler basliginda yogun böcük mevcudiyeti tespit edilmis olup, ilaclama ekiplerine haber verilmistir, en kisa zamanda gereken yapilacaktir.
82. daha önce de çeşitli yerdeler zaman zaman ifade edildiği gibi internet sitelerinin başlıklları açılırken başındaki www ve içindeki / işaretleri kullanılmamalıdır.

bir başka deyişle http://www.nedir.net yerine nedir net şeklinde başlık açmamız gerekiyor.


ayrıca bir kalıp ya da eser adı olmadığı sürece soru şeklinde başlık açmak da tamamen yasaktır.


bir de başlık formatlarında ali ata baktı yerine ali'nin ata bakması tercih edilmelidir.


son olarak kitap/film ya da başka eserlerin başlıklarını açarken türkçe isimleri ile değil, orijinal isimleri ile açılmadır. hemen sonrasında da türkçe ismi orjinal isminden oluşan başlığa yönlendirilebilir.
81. yeter ama [ 15.04.2006 23:16 ]
moderatörlere silinen bir entryniz ile ilgili mesaj atarken o mesaja söz konusu "entryi" ve eğer önemliyse "silinme nedenini" de copy paste ile eklemeniz hem sizin hem de bizim yararımıza olacaktır. konu ile ilgili çok daha güzel bir duyuru için: (#916360)
lütfen bu konuda daha dikkatli olalım.
sevgi saygı...

polgara
80. arkadaşlar, hatalı entryler çoğunlukla düzeltilip geri dönsünler diye siliniyor. inanın çok beğendiğim halde kural gereği sildiğim entryler oluyor. bu sebeple entrynin silinme sebebini safdışı bırakacak değişiklikleri yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla canlandırabilirsiniz. onlar da bizim entrylerimiz, silindiler diye kızmayın onlara.
79. bbd [ 27.01.2006 02:52 ]
arkadaşlar, her bbd kurallara uygun bir başlıktır gibi bir durum yok ne yazık ki. bbd'ler daha önce başka yazarların entry yazarken verdikleri boş bakınızlardan oluşuyor ve dolayısı ile çok çeşitli hatalar içeriyor, denk geldiğimiz zaman listeden çıkarıyoruz ama hepsi ile baş etmemiz mümkün değil. bu yüzden lütfen bbd'den açtığınız bir başlık silindiğinde "onu silemezsin o bbd idi" diye mesaj atmayın, kurallara aykırı başlıklar ne olursa olsun silinecektir.

sevgi, saygı...
78. istanbul haydarpasa numune hastanesinde yatan bir hastaya abrh + kan aranıyor.

müracaat: aspryn
77. nedir.net ailesinin değerli üyeleri;
14.11.2005 gecesi yaşanan olayların açıklamasını dört gözle beklediğinizi biliyorum. siyasi kutuplaşmalar, ağır tahrikler, dolaylı hakaretler neticesinde birkaç yazarımızın sözlüğe girişleri engellenmiş olup sebepleri şöyledir:

1) akustikcinayet & laucian:

akustikcinayet nickli yazarımızdan laucian'a tahrik içerikli bir mesajının ardından başlayan karşılıklı hakaretler sonrası laucian ihraç edilmiş, aralarında geçen mesajlaşmalar incelendiğinde akustikcinayet adlı yazarın da aynı konumda olduğu görülmüştür. şikayet eden tarafın akustikcinayet olması hasebiyle laucian olay anında gönderilmiş olup, akustikcinayet bugün aramızdan ayrılmıştır.

2) otezeka: provokasyon ve siyasi grupları tahrik içerikli entryleri sebebiyle aramızda olmayacaktır

3) hareketsiz yolcu: yine hakaret sebebiyle yasaklanmıştır.

4) schlingel: kendi isteği ile modluktan ayrılmıştır. gerekçesi: işe başlayacak olması.

değerli arkadaşlar;
görüldüğü üzere dini, siyasi, şahsi kutuplaşmalar, hiçbirimize bir fayda sağlamadığı gibi içtimai düzenimizi zedelemektedir. bu sebeple sizlerden bir kez daha rica ediyorum: karşı olduğunuz fikirleri eleştirme, yanlış yönlerini değerlendirme hakkınızı kullanın. fakat o hayat görüşünü kendine yol edinmiş kişileri rencide etmeyin...

hala sevgi, hala saygı, hala nedir.net...
76. bildiğiniz gibi sözlüğümüzde gammaz adı verilen ve hatalı entryleri moderatörlere bildirmekle görevli kişiler var. moderatörler, ispiyonlanmış bu entryleri başlığın geri kalanını görmeden inceleyip silebiliyorlar. bu yüzden bazı başlıklarda aynı hatayı içeren iki entryden birisi silindiği halde diğeri silinmemiş olabilir. moderatörlere "neden sadece benim entrymi sildin, bana garezin ne?" diye çıkışmak yerine sizinki ile aynı hatayı taşıyan entrynin numarasını gönderirseniz herkes çok daha mutlu olacaktır.
sevgi saygı...
75. 21 ekim 2005 izmir depremi (12) basligi sallantidan olsa gerek, su an kendisine ulasmamiza izin vermiyor. hele bir sakinlessin, icabina bakacagiz.
74. ön kapı düzelmiştir. http://www.nedir.net
»
Alakalı olabilir!
- nedir net urunleri
- nedir net okurlari
- nedir net dil kurslari
- nedir net yazarlari
- nedir net gunduz yazarlari

nedir.Net