nedir net e logo bulalim kampanyasi
9. iki adet konuşba balonu ve birinin altında penguenimiz olsun. boş olan konuşma balonunda "nedir?" yazsın, penguenimiz de budur! desin.* e biraz büyükçe bi logo olur tabi.**
8. sözlüğümüzün yeni logosunda dolap beygiri bulunsun. bazı başlıkları ve entryleri görünce aklıma penguen falan gelmiyor benim.
7. mantıklı bir kampanya. nedir.net in, orjinal, kendini diğer sözlüklerden ayıran orjinal ancak mantıklı, güzel detaylara ihtiyacı var. logo da bu ihtiyaçlardan biri. bence 3-4 tane aday logo yapılmalı bundan sonra da sözlük yazarları hangi logoyu güzel bulduysa ona oy vermeli ve böylece sözlüğün genel beğenisini kazanan ve bir bakıma sözlüğün zevkini yansıtan bir logoya sahip oluruz.
6. gözleri, ağzı ...vb olan soru işareti şeklinde bir logo da olabilir. soru işaretinin noktasına da bir ayakabı giydirilebilir. hatta bu soru işaretine nedir net yazılı birde forma giydirilebir. *
5. (bkz: bir bu eksikti).
4. hani eski sözlüğün kral logosunun (ben yapmıştım) yazı üstündeki kral tacını alıp bir penguenin kafasına oturtarak pek ala pengueni kurtarabileceğimiz uygulama olabilir.
3. yeni logonun baykuş olması konusunda görüş bildirmek isterim malum böyle bilgili bir havası söz konusu baykuş mahlukunun.
2. sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. (sonuna kadar). penguenimiz yürütme bir resimdir. Çok tanınmıştır. bir çok linux wallpaper'de görülmüştür. ayrıca gözler veya penguenin bir özelliği yok gibi, yani kendini belli etmiyor.

http://images.google.com.tr/images?svnum=10&hl=tr&lr=&q=penguin+logo

üstteki linkte de görebileceğiniz gibi penguene sağlık kalarak değişik kişilklerde bir çok logo'nun tasarlanmış olduğu aşikardır.

İzin verirlerse bu işi kendi çapımda bir örnekle süsleyebilirim.
1. elli bin yerde kullanılan linux hayvanı penguen yerine kendimize özgü, bizi anlatan yani "biz" olan bir logo bulmalıyız. bu amaçla kampanya'ya öncülük etmek istedim.

şu anda kullandığımız penguen sevimli, seviyoruz, göz olayı falan da güzel ama onu gören "aa bu nedir.net'in logosu değil mi?" demez. "linux pengueni de çok şirin oluyor yaw" der. o nedenle hemen çalışmalara başlayalım..

sözlükte bi ton grafiker, tasarımcı, reklamcı, halkla ilişkiler öğrencisi falan var. ne olur şu işleri sevabına yapsalar.

ayrıca desteklediğimiz başka bir kampanya için (bkz: nedir net e title bulalim kampanyasi)
Alakalı olabilir!
- nedir net e title bulalim kampanyasi
- nedir net e title bulun sampanyasi
- nedir net i kurtarma kampanyasi
- nedir net yaz temizligi baslatma kampanyasi
- nedir net silah birakma kampanyasi

nedir.Net