nedir net moruklar zirvesi »
1. bütün kızlar toplandık zirvesi ve bütün erkekler toplanacağız zirvesi**gibi cinsiyet bazlı zirve oluşumlarının, aklımda uyuyan mevcut fikri uyandırmış olduğu zirve.

evet bu yaş bazlı bir zirve....malumunuz olduğu üzre nedir net, genç bir oluşum**, içimizde ağırlık daha ergenlik çağında ve çıkalı pek bir zaman olmamış arkadaşlardan oluşmakta*....amma velakin içimizde halen liseye idadi denen günlerde yaşamış, öys sınavına girmiş, hatta siyah beyaz televizyon bile görmüş yazarlarımız bulunmaktadır. biraz da bu skaladaki yazarların beraber oturup konuşma, liseye idadi denen günlerden bahsetme, nostalji yapma gibi ihtiyaçlarını karşılama amaçlı olacaktır.

belki 2-3 kişi sen ben bir de bizim oğlan tadında takılacağız ama olsun bunu yapmak fena olmaz diyorum. sınır olarak doğum yılı 1979 olanlar ve öncesini önermekteyim-zira çok fazla da yukarı çekmeyelim değil mi*-bu kısım ileriki editlerde göreceğiniz gibi +24 yaş* olmuştur.

girişte nüfus kağıdı kontrolü olacağndan* hiç boşuna heveslenip bıyık-sakal takmaya, saçları beyaza boyamaya kalkmayın yemem***
2. şerefsizim bu benim aklıma gelmişti diyeceğim ve gidip, hatırlarmısın o tarihlerde pikaplı arabalar vardı diye konuşacağım zirve.
3. vallahi pek hoş olur dedirten zirve..
amma ve lakin merkez üs istanbul olacak değil mi?
ankara camiasından da çıkar mı ki bir kaç ihtiyar? eş zamanlı gerçekleştirsek?
4. madem siyah beyaz tv görenler, madem oys görenler ozaman yaş sınırı 81 e kadar indirilmeli bence..
5. siyah beyaz televizyonun ilk çıktığı görmüş bir nacizane yazar olarak, ben de katılmak isterim efem
6. 79 öncesi olduğuma göre benimde katılmam uygundur. *
7. galaktika-uzay yolu, pop bravo, uykudan Önce, heidi, ve hatta kökler filan da bilinmelidir. *
8. (bkz: yaşayan ölüler)*
9. (#722233) ek olaraktan:

-ankara meselesi: talep olduğu takdirde ankara'da da organize olunabilir, eş zamanlı ya da değil zirve ankara ayağı yapılabilir, hatta eş zamanlı olursa telefon ile de bağlanılabilir***

-yaş sınırı meselesi: öys ve dahi siyah beyaz televizyon sadece örnek olarak verildi....bilsem kanuni'nin zigetvar seferi'ni bizzat hatırlayan olduğunu, onu yazardım. o kadar da moruklamadık lakin*.

vakıa bugün 1981 doğumlular 24 yaşındalar, dolayısıyla 20'li yaşların ortaları diyebileceğimiz bir konumdalar, talebe göre buraya indirilebilir sınır. tabi daha küçük kardeşlerimizi* de kovalayacak değiliz, nasılsa kardeş, kuzen, sevgili vesaire gibi kisvelerle araya karışan olacaktır** ama baştan söyleyeyim...sıkılırsınız. sıkılıp da bizi izlerken bize fındık fıstık atmayın, yasaktır...daha önemlisi ayıptır, gündendi* sopasıyla kovalama sebebidir....ayrıca ayakta durup bize yer vermeye de peşinen razı olacaksınız*

neyse şimdilik güncelleme bu kadar....bilahere yenileri yapılacak***
10. eskiden buralar komple dutluktu diyebilmek için katılırız yanlız fazla gürültü olmasın zira başım ağrıyor, kapıda tevellüt sorulacakmış benim nacizane kafa kağıdım defter şeklinde, geçiyor mu onlar hala ?
11. ne zaman, nerede diyecegim ve katılacagım zirve.
12. birinci orta dünya harbi' nde cenk etmiş, nice kelleler almış bir yazar olarak destek verdiğim zirve. benim ruhum genç diyen ya da onlara öyle gelenlerin zirvesi. swh.
13. evet, olmalıdır. yapılmalıdır. desteklenmelidir. helecan verici zirve i nostalgie.
14. aman efendim, pek ala olur. bilhassa ankara mevzuu.. zaman-mekan hususunu mütalaa edelim.. ankara içi talepleri de izleyelim, görelim.. hayırlı muvaffakiyetler dilerim..
15. ankara'da yapılırsa yeni yazar olarak katılmayı istediğim zirve üstat.*
16. aslen kireçlenme, siyatik muhabbetlerinin eksik olmayacağı huzur evi ziyaretidir. ayrıca ortamda zeki müren, safiye ayla dinlenecek; 66, romatizmal yağmur tahmin oyunu oynanacaktır.*
17. katılmayı arzu ettiğim, lakin mesafeler nedeni ile duhul olmamın namümkün olduğu zirve. heyet-i tertib e hayırlı muvaffakiyetler dilerim.
18. zirve ne zaman olacak muhterem? haziran'da olsun da biz de sebeplenelim olmaz mi?
19. madem yaş sınırı 1981 dogumlulara kadar indi, uygun bir zamanda olursa efenim neden katılmayalım dedigim, urashima tarou yazar* insanının siyatikleriyle ilgili yaptıgı konuşmaları kaçırmamalıyım dedigim zirve. *
20. (#722233) ek ve dahi ikinci edit**

iş bu zirvenin sen ben bir de bizim oğlan şeklinde bir zirve olacağını düşünürken, tersine epey bir destek gördüğünü mütalaa etmekteyim, memnunum. yapacağız biz bunu galiba. tabi son anda ekilmezsek*

-tarih: zaten bunu o kadar yakın bir tarihte yapamazdık, mayıs sonlarını düşünüyordum şahsen. amma velakin haziran başı da olabilir-özellikle maaş aldıktan sonrası olmasına binaen....ya şu nedir net forum uçmasaydı keşke, anketini yapardık orada. neyse bir konsensüse elbet ki varılacaktır, telaşa mahal yoktur

-yer: öncelikle bir ankara mevzuu var...organizasyona gönüllü olan var ise ankara'dan gelen talepleri o toplayıp düzene koyabilir. aynı anda eş zamanlı yapılmak isteniyor ise buna göre ayarlamalar yapılabilir ve fakat istanbul ayağı üye sayısı bakımından daha kalabalık olacağından daha bir belirleyici unsur olacak gibi bu konuda. başka bir yerde toplanabilecek olanlar tabi ki toplansın. tek tek farklı yerlerde bulunanlar için gönül isterdi ki bir telefon bağlantısı falan yapılabilsin....ama malesef olamıyor*. yine de kalbimiz sizlerle olacaktır.

istanbul'da yer ayarlamak için öncelikle arkadaşlarımızın fikirlerini almamız lazım gelir. bu meyanda lütfen fikirlerinizi belirtin...hatta mekan ile görüşme imkanı olabilecekler olur ise daha bir makbule geçer. zira tanıdık mekan açısından biraz kısır durumdayım** siz önerin yeri, katılımcı sayısına göre ayarlanır.

-yaş sınırı: adamı döve döve 81'e indirtir bunlar...tamam 81 olsun*. sebep ise daha evvelki editte dediğim gibi (#722472) 1981 yılı doğumlular 20'lerin tam ortası olan 25 yaşın bir evveli olarak 20'lerin ortası sayılırlar-ki ilk anda kurduğum mantık da buydu, sadece bir yaş üstünden başlatmıştım. bu meyanda yaş sınırı 24+ haline gelmiştir.....daha indiremem, amaçtan sapar o zaman, ısrar etmeyiniz.

velhasıl kelam bir şey çıkacak gibi bu işten. aman unutmayalım zira güzel olacak gibi görünür bu.
21. ankara organizasyonu konusunda gönüllü olmak ister idim, amma ve lakin 25 mayıs - 6 haziran tarihleri arasında şehirdışında seyredeceğim. iletişimsizlik aksaklıklara yol açabilir. bu arada kaçırmak istemediğim bir zirve olduğundan mütevellit, 6 haziran sonrasına organize edilirse pek bahtiyar olacağımdır.
ankara'daki moruklar katılım taleplerini bildirmeye başlarlarsa iyi olur kanaatindeyim. henüz ankara tayfasından pek ses çıkmadı.
22. bir balıkçı olması yada türk sanat muzikisi icra edilen bir mekan olması halinde, seve seve aracı olabileceğim bu zirve için. balık olursa kumkapı ve yeşilköy, muziki olursa beyoğlu cihetilerini tavsiye buyuracağım zirvedir.
23. #723472 e, öneri.. 4 haziran cumartesi *, yer her zamanki gibi taksim. mekanı bir şekilde hallederiz nasılsa.
24. yaş sınırının uygunluğu* nedeniyle katılınabilecek zirvelerden biri* ve yine taksim'de..**
25. (#722233) bir edit daha....diyeceksiniz ki neden üsttekini editlemiyor da entry olarak giriyorsun...olayın tarihi gidişatını bozmama maksatlıdır efendim.

-mekan, ortam vesaire: majestelerine önerileri için teşekkürler. şahsen ben ortamın müzik kısmısı için "70 ler-80 ler ağırlıklı nostaljik pop ve rock" düşünmekte idim* lakin illa ki musikimizden talep olunur ise ona göre ayarlanır. telaşa mahal yoktur.

hatta ve hatta kendimizin çalabileceği bir ortam olur ise yanımızda getirdiğimiz kaset vs. ile de zirve yapabilir, her tür eski ama eskimeyen şarkıyı çalabiliriz.

-zaman: 4 haziran fena tarih değil, hatta güzel. ama ona geç diyen, başkasına erken diyen çıkabilir. önerileri bekliyoruz. ankara ayağı (#723629) yüzünden eşzamanlı olamayabilir. duruma göre bir vaziyet alınır.

ek duyuru: organizasyon tecrübesi bendenizden biraz daha çok olan bir moruk danışman aranmaktadır.#723472 de "mekanlar ile konuşabilecek kişiler" demiştim ya. işte ona ek olarak "o tarih olmasın çok erken", "bu olmasın çok geç" diyen talepler üzerine arada izocam kapıcısı gibi kalmamak için biraz dediğim dedik olması tercih sebebidir, nasıl olunduğunu öğretsin bana biraz-kendimi biliyorum çünkü**.
»
Alakalı olabilir!
- nedir net moruklar zirve yi sani si
- nedir net go kart zirvesi
- nedir net muzik zirvesi
- nedir net bekarlar zirvesi
- nedir net soldat zirvesi

nedir.Net