nickelodeon
1. cok eski zamanlardan beri zevkle izledigim agırlıklı olarak cizgi film ve amerikan dizilerine yer veren genclik kanalı.en kaliteli dizileri arasında koltuk altı cetesi,clarissa,pete&pete...gibi diziler barındırırdı ve kopartan espriler cıkardı bu dizilerden..su anda sadece digi türk te yayınına devam etmektedir..en kısa zamanda eski haline dönmesini diliyorum...
2. hala kardeşimle oturup izlediğim, çok güzel çizgi filmler gösteren kanal.. niniknikniniknikniknickeloedeon diye de süper bir jingle ı vardır
3. cnbc e de çizgi filmleri yayınlanan kanal.
4. keşke ben küçükken olsaydı..
5. rugrats isimli cizgi filme ev sahipligi yapmis kanal.
6. türkiye'nin karşılaştığı ilk çocuk kanalı, gösterilen her çizgifilm her dizi birbirinden kaliteliydi, şimdi bir kısmını cnbc-e de izleyebiliyor olsak da klasiklerden olan rockonun modern yasami, pete and pete, hepsi ve clarissa gibilerini çok özledik...
7. üçüncü sınıftayken ben, daha yanına girmemişti ama inadına açar, dönen turuncu baloncuk içindeki nickelodeon yazısını seyrederdim,e tabi en fazla izlediğim kanal olmuştu sonralarında özellikle clarissa,pete ve pete,atletlerin yarıştığı program unuttum adını,tüm çizgi filmlerini izlerdim yani...
8. (bkz: all that)
9. şimdilerde c 26 bandında ingilizce olarak yayına giren muhteşem çizgifilm kanalı.
10. zamanında en saglam cizgi filmleri izleme şansını yakaladıgımız kanal.bir süre sonra aynı şeyler gösterilirdi ancak insan bıkmadan usanmadan izleyebilirdi onları.cünkü gayet saglam idiler.
(bkz: rocko s modern life)
(bkz: ren and stimpy)
11. orta okul yıllarında en sevgili dostum.

(bkz: rugrats)
12. 15:40 - 18:10 arası türkçe yayın yapan çizgifilm kanalı
13. (bkz: spongebob squarepants)
14. gerçek anlamı içine para atıp gözünüzü deliğine dayayıp kısa çizgi filmler falan izlenen makineler ve bunların bulunduğu salonlardır. 5 cent'lik para olan nickel kelimesi ve odeon kelimesinin birleşimidir.
15. dünyanın en çok izlenen çocuk kanalı nickelodeon, yaklaşık 1,5 yıldır yürüttüğü türkçe yayınlarını web sitesi ile daha da güçlendiriyor. Çocuklar ve nickelodeon’ı ilgiyle takip eden çocuk ruhlu büyükler bundan böyle nickleodeon.com.tr’dan yayın akışı ve sevilen nick karakterleri ile ilgili bilgi alabilecek ve de eğlenceli oyunları oynayabilecekler.

tamamı türkçe içerikle hazırlanan web sitesi artık yayında. Çocuklar ve nickelodeon’ı ilgiyle takip eden çocuk ruhlu büyükler bundan böyle nickleodeon.com.tr’dan yayın akışı ve sevilen nick karakterleri ile ilgili bilgi alabilecek ve de eğlenceli oyunları oynayabilecekler. jimmy neutron, sponge bob, dora, teenage robot gibi çocukların sevgilisi olan karakterler birbirinden keyifli oyunlarıyla nickelodeon.com.tr’de.

türksat kablo tv’de 06:00 – 19:00 arası yayın yapan nickelodeon, sabah 07:00 – 11:00 ile öğleden sonra 15:00 – 19:00 arası türkçe dublajlı olarak izlenebiliyor. sponge bob, catdog, rugrats, hey arnold, dora, jimmy neutron gibi ilgi gören dizilerin yer aldığı nickelodeon kanalının yetkilisi ayşen türkmen kanala olan ilginin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirterek, “türkiye’de nickelodeon’ın izleyici kitlesi her geçen gün artıyor. İzleyicilerimiz sürekli türkçe içerikli bir web sitesinin yayınlanmasını talep ediyorlardı. biz de bu taleplerini yerine getirdik ve nickelodeon.com.tr’ı yayına soktuk. sitemiz şimdilik ufak bir site; ancak zamanla daha da genişletecek ve yenilikler getireceğiz. nickelodeon’ın türk çocuklarına sürprizleri devam edecek.” dedi.

türksat kablo tv’de bazı illerde c26 bazı illerde de s41 bandından yayın yapan nickelodeon’ın yayın felsefesi çocuklarla iletişim kurarak onların iç dünyalarını keşfetmelerine yardımcı olmak. nickelodeon programları, çocuklar tarafından onaylanmış, zekayı öne çıkaran, etkileşimli, şiddet içermeyen, çağdaş, saygılı, geliştirici, güldüren, farklı ve çeşit zenginliği olan programlar. 2 – 14 yaş arası hedef kitleye hitap eden nickelodeon’ın yetişkin hayranları da azımsanamayacak kadar fazla.

nickelodeon, müzik kanalı mtv gibi uluslararası tv kanallarının sahibi olan ve dev sinema prodüksiyonlarına imza atan viacom-paramount grubu tarafından geliştirildi. kanal özgün ve yaratıcı çizgisiyle kısa zamanda bütün dünyada ilgi gördü. bugün nickelodeon dünyada 166 ülkede yaklaşık 300 milyon eve ulaşıyor ve 15 dilde yayın yapıyor. kanalla ilgili 21 web sitesi rekor düzeyde ilgi görüyor.
kaynak: türkiye gazeteleri
16. insanoğlunun icat ettiği en güzel şeylerden birtanesi.diğerleri için;

(bkz: cnbc-e)
(bkz: mtv tr)
(bkz: the history channel)
Alakalı olabilir!
- nickel
- nick rhodes
- nickodemus
- nicky hilton
- nicky hayden

nedir.Net