nicolas anelka »
1. avrupa'nın dört bir tarafındaki liglerde forma giymiş olan ve en son olarak manchester city'de futbol hayatına devam eden striker.yıldırım demirören'in transfer listesinde yer aldığı belirtiliyor.
2. daha önce arsenal ve real madrid'te forma giyen, disiplinsizligi yüzünden fransa milli takimina cagirilmayan futbolcu.
bir benzeri icin:
(bkz: pascal nouma)
3. david trezeguet ile tatlı bir rekabette olan adam.
4. "ben anelka'yim nerde istersem orada oynarim" vecizesinin sahibi, iyi futbolcu.
5. cm'de default olarak 'has personal problems' ibaresiyle yaşayan golcü.
6. ballı fransız futbolcu.
7. basli basina bir sorunsal olabilmeyi basarabilmis futbolcu insan.
8. fenerbahçe'nin kendisiyle ilgilendiğini duyunca şaşıran ve bence buna çok da gülmüş futbolcudur..kesin bir dille ilgilenmedeğini dile getirmiştir..kendisi manchester şehrinde yaşadığı için bir gece 6 kere tekrarlanan goool çığlıklarını duymuştur kanımca..
9. geçen sene müslüman olarak bilal abdussellam adını almış olan fransız futbolcu..
10. manchester city ile paris saint-german arasındaki bonservis sorunsalının çözülmesi durumunda , çeşitli yazarları* üzerek fenerbahçeye gelecek yıldız futbolcu.
11. cm4'te fenerbahçe forvetinde harikalar yaratan futbolcu. gerçekte fenere gelirse bu kadar başarılı olacağından şüpheli olduğum bir zamanların yıldızı parlayan fransız oyuncu.
12. her ne kadar kaliteli ve yetenekli bir futbolcu olsada son yıllarda*** pek parlak performans verememiş golcü.
13. menajerine göre* fenerbahce ile anlasmıs olan futbulcudur manchester city ile kücük pürüzler kalmıstır onları hallederlerse cuma günü istanbula gelecek futbolcudur.
14. takım oyunundan çok kendi bireysel pozisyonları ile önplanda olmayı futbol hayatı boyunca sevmiş bir futbolcudur. biraz megaloman olduğu söylenmekte... her ne kadar böyle olsada faydası olucaktır... bekliyoruz.
15. fenerbahçe'nin haftalardır peşinde olduğu fransız golcü nicholas anelka'nın transferini bitirdiği iddia edildi.. dünyaca ünlü İngiliz kanalı bbc, yıldız oyuncunun 24 saat içinde fenerbahçe ile sözleşme imzalayacağını duyurdu..

ajansspor.com
16. gelirse takımdaki atmosferi bozacağına inandığım futbolcu.
17. fenerbahçe'ye gelmesi gündemde olan huzursuz futbolcu, fenerbahçe ilk kez karagaşa olmadan yaşıyor ve bu kişi dengeleri bozacak güçtedir.
18. gerçekten büyk bir kumardır. takımda ki en verimli oyuncudan * dişe dokunur bir miktarda para almadı muhtemel olan bu oyuncu eğer yetenekleri düzeyinde oynarsa nobre'den kat kat yetenekli olduğu aşikardır. nobre'nin de kiralık bir futbolcu olduğunu unutmamak lazım. bu nedenle alınması kumardır fakat alınmalıdır.
19. kumar değil yatırımdır.luiz fernandez e göre henry den de trezeguet den de iyi futbolcudur (ki bencede öyledir efendim evet evet .)

fenerbahçe'mize gelirse (inşallah da gelir) gol üstüne gol atacağından şüphem yok,2.ortega olmaz.1.si de lorant efendi yüzünden oldu herkes biliyor.
20. arsenal,liverpool,real madrid gibi üst düzey,psg gibi kalburüstü,manchester city gibi orta derece olan takımlarda forma giymiş son derece yetenekli bir futbolcudan bahsederken neler sölemişiz neler.söylenir tabi neden söylenmesin ki ? adam sorunlu,uyumsuz,çocuk ruhlu,adaptasyon sorunu çeken bir futbolcuymuş.bunları nereden biliyoruz? medyada yazıyor,söyleniyor.

bir örnekle devam edelim.

gidelim ispanya'ya,italya'ya,İngiltere'ye futbolla ilgilenen bir adama soralım bakalım,ortega'nın fenerbahçe'den kaçtığını hatırlıyor mu? evet cevabını alırsak,ardından fenerbahçe'nin müthiş bir yeteneği elinden kaçırdığını söyleyecektir.ama sebebini yüksek ihtimalle bilemez.çünkü ne gibi şartlar altında olduğunu bimez * *.

şimdi soralım bakalım! van hooijdonk için neler söylenmişti? hemen hemen aynı şeyler.bir insan neden huzursuzluk çıkarır? ya delidir,ya bulunduğu ortam onu rahatsız ediyordur,ya da elinde daha iyi alternatifler vardır.unutuğumuz bir şeyler var.bu adam 1 yıl önce müslümanlığı seçmiş.türkiye'de bilindiği gibi nüfusunun %99 müslüman bir ülke.bu önemli bir etken olabilir mi ? ayrıca bu adam anlaşıldığı üzere duygusal bir insan.ilgi ve alakadan memnun kalıyor.türk insanı sıcakkanlıdır.çoğu kimseye önyargı ile yaklaşmaz.yardımlaşma üst düzeydedir.peki oynadığı takımlarda,ülkelerde yeteri kadar ilgi gösterilmiş midir? veya şöyle sorayım;diyelim ki gödü,bu ilgi fenerbahçe taraftarının göstereceği ilginin 10'da 1'i kadar mıdır?peki avrupa'daki profesyonel futbolculuğu biliyor musunuz? bir kaç yıl önce inter'li christian vieri'nin bir röportajını okumuştum bir yerde."ben saha dışında hiç bir takım arkadaşımla görüşmüyorum.sadece ben değil bir çok takım arkadaşım da birbirleriyle görüşmüyorlar".avrupa'da insanların birbirleriyle olan ilişkileri sınırlı.tanımadığı insanlarla olan ilişkileri ise neredeyse yok.ayrı bir paragraf açmak gerekirse de;fenerbahçe tv'yi oturun 24 saat izleyin.fenerbahçe futbol takımının içindeki arkadaşlık ortamı benim hayatımda hiç görmediğim kadar iyi durumda.yedek kalanların,aylardır forma yüzü görmemiş futbolcuların bile yüzleri gülüyor.

belki anelka bunaları istiyordu daha önce oynadığı takımlarda...belki bu yüzden uyumsuzdu...belki bu yüzden sürekli bir arayış içerisindeydi...hiç bunları düşündünüz mü?

anelka fenerbahçe'ye gelir mi,gelmez mi orasını bilemem.ama gelirse hem fenerbahçe açısından,hem de türkiye açısından iyi bir etiket olacak.sadece etiket mi? orasını bekleyip göreceğiz.
21. televizyon kanallarının son dakika haberi olarak alt yazı geçtiğine, shubuo'nun mesajla bildirdiğine göre imzayı atmış. yine de türkiye'ye gelip tesislere gitmeden %100 gerçekleşti demek zor...
22. fenerbahçeli taraftarların inatla: "biz adam ederiz, bizde bozulmaz. hem anelka suçsuzdur eminiz, kesinlikle gönderen klüpler bir cinslik yapmışlardır" şeklinde yaklaştığı,
diğer kişilerin ise inatla: "*feneri bozar, ortalığı karıştırır. anelka dediğin adam ortega'dan beter." şeklinde yaklaştığı fransız golcü.
objektif yorumum ise: anelka'nın avrupanın en sorunlu futbolcusu olduğunu bilmeyen yok. fenerbahçeli arkadaşlar ayaküstü yemesin bizi şimdi. ancak bu demek değildir ki fenerbahçede de problem çıkaracak. kanımca ilk 1,5 sezon pek problem çıkmaz, ancak takımda uzun yıllar kalacağını düşünmüyorum. takımdan gönderilmesi problemli olucaktır. ama türk futbolu için hayırlı bir transferdir. anelka gibi bir adamı türkiye liginde izlemek için bile fenerbahçeye teşekkür edilmelidir.
23. transferi, ufak bir alex transferi karmaşıklığına dönen futbolcu..
24. ntv'nin altyazı geçerek fenerbahçe ile 3,5 yıl anlaştığını açıkladığı futbolcu.*
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?newsid=6150&SubCategoryName=futbol&Lang=TR
25. fenerbahçe'ye gelmiştir. eksik oldu; tamamlayalım: kanat oyuncuları bulunmayan fenerbahçe'ye gelmiştir. forvet oyuncularından kanat oyuncusu ve orta sahamsı yapan zihniyet*, bu forvet bolluğunda yakında kaleye bile forvet koyacak. ha bir de... anelka'ya yer açmak için başka bir forveti değil de sol bek, sol açık ve orta saha oynayabilen fabiano'yu göndermişler. ha iki de... ben galatasaray'lıyım; zenginin parası, züğürdün çenesi yormuştur işbu entryde. * *
»
Alakalı olabilir!
- nicola gala
- nicolas flamel
- nicolas cage
- nicolas
- nicolas mendez

nedir.Net