nihat genc »
1. lemanda yazarı. memleketin en özgün, en hirçin yazarlarındandır.
2. dassakli yazar
3. enver paşaya giydirdiği (!) "28 aralık 1914 allahüekber dağları" isimli yazının sonunda "cümlelerini aynen buraya aldığım tarihçi alptekin müderrisoğlu'nu anarak plagiarism yapmayan dürüst yazar. o yazı da müderrisoğlu'nun cümlelerinden dolayı en iyi yazılardan biridir. öyle ki ben bile aa adam istediği zaman yazabiliyor bak diye şaşırmışımdır yukarıda andığım bölümüne gelene kadar. değişik fikirleri olan, takip edilmesi gerektiğine inandığım ama yazarlığı konusunda ilk kitaplarında araladığı kapıdan gösterdiklerini olsun artık göremediğimiz kişi.
4. eserleri
dun korkusu
bu cagin soylusu
ofli hoca
soguk sabun
kompile hikayeler
modern cagin canileri
kopeklesmenin tarihi
arkasi karanlik agaclar
memleket hikayeleri
ihtiyar kemanci
edebiyat derslerine giris
5. türk sağına sayfalar dolusu verip veriştirdiği ve bence muhteşem olan "hırsız ve eskiya yuvası: merkez sağ " isimli makalesinin sonunda sol için söyledikleriyle de "helal olsun baba" dediğim yazar.
tabii ki türk soluna da birkaç lafım var.
genç milli takım antrenörü serpil hamdi tüzün, takım yabancı bir takıma yenildikten sonra, hepsini soyunma odasına çekip, önlerine geçmiş. sırayla, eliyle işaret ederek: “senin ananı .ikiyim... senin de ananı .kiyim... senin de ananı .ikiyim...”
yedek kaleciye kadar gelmiş sıra: “senin de ananı .ikiyim” yedek kaleci, şaşkın: “hocam bana niye küfrediyorsun, ben sahaya bile çıkmadım.” hoca; “olsun, sen de, bu kaleciyi kesmedin, o yüzden ananı ikiyim..”
sen de türk solu, elli yıldır, bu eşkiyalardan iktidarı alamadığın için, senin de
6. yazar yazdığını anlayan olayı çözer ermiş kişilik
7. trabzon'un yetistirdigi buyuk insan, buyuk yazar. bu cagin soylusu adli kitabi mutlaka okunulmali.
8. bu akşam sky turk'deki basın odası programına katılmış olan,sivri dilli,asabi,popüler kültüre adeta düşman,çok fazla ben diyen ancak kendine has uslubu ve fikirleriyle ki ne derece doğru ya da yanlış tartışılr dikkat çeken yazar.
ayrıca canlı yayında ibne kelimesini kullanmıştır.
(bkz: canlı yayında küfür)
9. dili kullanma yetisi çok güçlüdür. coşkusu ve nefretine kapıldığı için yazılarında küfürlere ve aşağılamalara sıklıkla rastlanır. kendisi ankara'da yaşamaktadır. yüksel caddesi, konur sokak'ta engürü'ye takılır. şu an yazılarının basıldığı leman dergisi tayfasından pek hazzetmez.
10. ofkelendigi zaman yaninda durulmamasi gereken ve ofkenin cok yakistigi yazar
11. yıllardır keyifle okuduğum, gittikçe daha çok falsosunu fakettiğim, yazarken duygularını çok köpürten muhalif yazar. bir çok yanlış düşüncesine rağmen edebiyat derslerinde okutulacak kadar ateşli ve gaz veren yazıları vardır. millyetçiliğe ve millyetçilere verip veriştirdiği yazları tadından yenmez.
12. leman dergisini sadece onun yazıları için aldığımdan bir süre sonra dergiyi almayı bırakıp direkt olarak kendisinin kitaplarına yöneldiğim, edebiyatı çok iyi bilen ve de kullanan, gerektiğinde kralını tanımadan süper yazılar çıkaran, ankara da ikamet eden ve çoğunluklu konur sokak ta gezinen ve bir eylem sırasında bendeniz topluluk içerisinde yürürkene kendisi tarafından alkışlanılma şerefine eriştiğim, son zamanlarda pek fazla yazılarını takip edemediğim ama her zaman çok takdir ettiğim yazar...**
13. (bkz: nihat genc in nedir net yazari olmasi)
14. her nedense sözlükte aşırı ünlü olan kişi. sözlük sayesinde adını duyduğum kişi aynı zamanda.
15. geçen hafta tanıştığım, konur sokakta bir aşağı bir yukarı epey volta attığımız ve can kulağı ile dinlediğim, konuşurken de yazdığı kadar kuralsız ve sınırsız olduğunu gördüğüm yazar.
küfüretme hakkını kaleminin gücü ile söke söke almış insan.
adam gibi adam
16. dogal abide tanrıya inanma sebebi...
17. en son yeşil sarıklılar yazısını okuduğum ve kalemine sağlık dediğim okunası yazar.
18. taha akyol için “sağ politikacıların ishalli götlerinin yalayıcısı” yorumunu yapmıştır.
19. guzel yazılar yazan, konur sokakta gorulebilitesi olan insan*
20. her delirmesi bir edebiyat eseri olan yazar.
21. zaman zaman leman alma sebebim
22. ''yıllardır yazıyorum bir dünya görüşüm olmadı. bu yazar sağcı mı, solcu mu it mi köpek mi bok mu püsürük mü okuyucum da birşey anlayamadı. halbuki gayret de gösteriyorum. elli yaşına dayandım bir ideolojim olmadı. gençlere hayranım, iki kitap okumayla hayatlarını adayacak bir fikir bulabiliyorlar. gerçi bir zamanlar ben de bulmuştum, aklıma geldikçe gülmekten yıkılıyorum. bu saatten sonra da fikir edinmem biraz zor olur.''
23. siyasi bir parti kurmasını çok istediğim insandır kendisi. leman'ı okunası hale getiren yazarların başını çekmektedir. yakın zaman içerisinde bir üniversite'de ders(edebiyat veya siyaset) vermeye başlarsa hiç şaşmıyacağım yazar.
24. sürekli leman yazılarını toplayıp kitap yapmak yerine, oturup bir roman ya da ne bileyim deneme yazsa da okusak.
25. leman yayınların ünlü yazarı
»
Alakalı olabilir!
- nihat erence
- nihat ergun
- nihat dogan
- nihat beyan
- nihat akgun

nedir.Net