olimpos »
1. antalyanin kemer ilcesinde mitolojik caglardan izler tasiyan dag.
(bkz: yunan mitolojisi)
2. zevkine cok guvendigim insanların gittigi cok begendigi bu sene bizim de gitme hayali kurdugumuz ucuz pansiyonları ve essiz doga guzellikleriyle*unlu antalya kemer'de bi dag(mıs).*
3. eski yunanistanda tesalya bölgesinde bukunan bir dağın adı. bazılarına göre olimpienler diye anılan tanrılar bu dağın tepesinde yaşarlardı. bazı kaynaklara göre de olimpos cennet gibi hayali bir mekan olup burada yalnız tanrısal yaratıklar yaşardı ve gökyüzünde fanilerin bilmediği bir yerde idi..
(bkz: yunan mitolojisi)
4. tatil yapılıp, dinlenesi en güzel yerlerden biri.....
5. (bkz: mayista olympos)
6. antalya kemerden yaklasık 1 saat uzaklıkta, içinde korsanlara ait oldugu söylenen harebe yapıtlar bulunan, tatlı ve cok soguk bir göle sahip olan antik bir şehir. kent yasamından rahatsız olanlar için bire bir antik bir şehir. doga harikası bir yer. güneşlenmek için de cok ta güzel bir kumsala sahiptir.
7. antalya - kemer'e 30 km. uzaklıkta bey dağları milli parkı içersinde bulunan antik bir kent, sit alanı olmasından dolayı hiç beton bina yok, milli parkın girişinde konaklama için ağaçevler de kalabilceğiniz pansiyonlar mevcut.
8. anadolu Üniversitesi turizm ve gezi kulübünün her yıl olimpos'a gidiyoruz diyerek insanları sürükleyip götürdükleri süper mekan
9. ucuz pansiyonları olan güzel dağların olduğu yerin adı olympus değil olympos'tur. olympus dijital fotoğraf makinesinin ve buna benzer birkaç ürünün markasıdır yalnız ve yalnızca.
10. çok güzel bir sahile ve doğaya sahip sahilinde sıra sıra pansiyonların sıralandığı bölgedir. Çıralı adı verilen yerde kalmak daha ucuz olacaktır kanımca. son zamanlarda yıldızı parlamış, gazetelerin tatil eklerine çok sık konu olmaya başlamış ve bu yüzden kalabalıklaşmıştır. ama gidilesi görülesidir. asıl olympos dağında bir de 'lidya'nın sönmeyen ateşi' * vardır. ***. bu sönmeyen ateşin bulunduğu yere çıkmak için 1 kilometrelik bir tırmanışı göze almanız gerekmektedir ve akşam çıkmanız şiddetle tavsiye olunur tabi yanınıza kesinlikle fener alın ki yolda bacağınızı falan kırmayın.
sönmeyen ateş, bir gazın * oksijenle birleşmesiyle açığa çıktığında sürekli yanmasını sağlıyor ama her gittiğimde insanlar "burdaki doğalgazı gavurlar olsa kullanırdı bakın biz ne kadar geri kalmış bir ülkeyiz ki doğalgaz boşu boşuna yanıyor" diyorlar. ulan mal insan doğalgaz açığa öyle çıksa tüm dağ patlar. giderseniz bu konuşmaları kesin duyacaksınızdır.

Çıralı denen bölgede eğer rüzgar esmezse sivrisineklerin gazabından korunamazsınız, sinek kovucu krem falan işe yaramıyor, denemeyin.
sahiline yaz aylarında caretta caretta cinsi kaplumbağalar yumurtlamaya geliyor, ışık kaynaklarıyla ya da içkiyle sahile gece gidemezsiniz bu yüzden, izin vermiyorlar. ama sessiz sakin bir ortam için ideal bir bölge.

***
11. huzurlu bir tatil için gidilmesi gereken yer.
12. çok çok eski bir gazoz markası.babam bile yetişememiş...öyle dedi kendisi.
13. cok harika bir tatil beldesidir..insanlar sehrin stresinden uzak, dogal ve samimidir..gunler hic bitmeyecek gibi uzun gecer..plajinin ilersinde magara vardir, sotedir..denize bi ciplak giremedim ya ona yaniyorum
14. parasız yabancı turist ve üniversite öğrencileri nin rağbet gösterdiği,
antalya'da bulunan, eskiden denizlerden gelen hippi lerin kurtarılmış bölge diye adlandırdığı, ağaç evleri ve doğa manzarasına doyum olmayan her yaz gidilesi yer.
15. (bkz: mayista olympos)
16. paf küf mekanı.
17. 'çoğunlukla esrar içen şahsiyetlerin tercih ettiği antalya-kemer e bağlı tatil beldesi.' diye bilen insanlara allah tepenizden baksin dedigim yeryuzu cenneti. yasanilasi vaha.
18. 'çoğunlukla esrar içen şahsiyetlerin tercih ettiği antalya-kemer e bağlı tatil beldesi' diyen, omrunde birakin esrar, icmeyi sigara icmeyen ve de ortam gormemis insanlarin gitmedigi icin guzel olan yer.
19. dünyanın yedi harikasından biri olan zeus heykeli'nin bulunduğu yunanistanın batı kıyısında bulunan zamanının olimpiyat kenti.
20. dogal olarak mariona yetisen yer. kesler icin cennetin ta kendisi.
21. 2 senedir gittiğim ve sanırım önümüzdeki senelerde de gideceğimi düşündüğüm ağaç evlerle dolu tatil mekanı...gündüz sahilde arkadaş ortamıyla poker, ihale, king vb. kağıt oyunlarının oynandığı, sıcak olduğunda hoydaa hop diye bir anda denize girilip serinleyip tekrar oyuna devam edildiği, geceleri önce gölge ye gidip rock müzik ihtiyacının giderildiği daha sonra öküz bar a gidip tüm insanların kurtlarını deliler gibi döktüğü, kimsenin kimseyi takmadığı, gece acıkınca sucuk ekmek yenilebildiği, bana göre gidilecek en rahat tatil mekanı.....yazmakla bitmez en iyisi gidip görmeli, yaşamalı....
22. entel kimselerin vatani görevlerini yaptıkları yer
23. thessalaida ki tanrılar dağı.
24. kronun k'sinin olmadığı,birçok sırtçantalı turistin geldiği sabahlara kadar muhabbetin olduğu bungalow tipi evlerde kalıp sabah altta fransızların bonjour içeren cümleleriyle uyanılan yer.gitmeyen varsa muhakkak gitsin...
25. (bkz: olympus)
»
Alakalı olabilir!
- olimp
- olimpos dagi
- olimpik
- olimpik spor
- olimpo garaji

nedir.Net