onder turaci
1. transferi yılan hihayesine dönmüş olan futbolcudur...*
2. dun gece uyuyakalan besiktas yonetiminin almayi unuttugu standart liege'li sag bek oyuncu.

hemen cevap verdik!
ali güneş'in yerine standard liege'den gurbetçi Önder turacı ile 4 yıllık anlaşma yaptık

fenerbahçe'den şok operasyon... ali güneş'in beşiktaş'a gitmesinden sonra o mevkiye hemen isim bulundu; Önder turacı... transferde suskun bir haftayı geride bıraktıktan sonra atağa kalkan fenerbahçe, belçika'nın standard liege takımında forma giyen Önder turacı'yla anlaştı. sarı-lacivertliler, g.saray'ın da peşinde olduğu gurbetçi futbolcu ile 4 yıllık anlaşma yaptı.

kulüpten yapılan açıklamada, Önder ile ocak ayından bu yana yapılan görüşmelerin bugün sonuçlandırıldığı bildirildi. Önder'in yarın asbaşkan hakan bilal kutlualp ve alex de souza ile birlikte İstanbul'a geleceği bildirildi.

23 yaşındaki milli futbolcu, daha önce club liege (1986-1995), tilleur-liege (1995-1998), vise (1999-2000), la louviere (2000-2002), 1998-1999 ve geçen sezon da standard liege formasını giydi. http://www.fenerbahce.com


3. ali güneş gibi bir kütüğün yerine ondan daha genç,daha yetenekli,belçika'da yılın defans oyuncusu ödülünü almış,milli takım'a seçilmiş bir oyuncuyu transfer eden yönetimi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.bu arada a milli takımda 9 fenerbahçeli futbolcu olduğunu da bağıra bağıra gözünüze sokmaktan gurur duyarım.

(bkz: volkan demirel)
(bkz: deniz baris)
(bkz: fatih akyel) *
(bkz: umit ozat)
(bkz: serkan balci)
(bkz: onder turacı)
(bkz: murat hacıoglu)
(bkz: serhat akın)
(bkz: tuncay sanli)
4. fenerbahce'nin elinde patlayacak bir futbolcu.
5. bundan sonra belçika milli takımında forma giyecek olan futbolcu.
vatan gazetesinden alıntı:
"f.bahçe'nin sezon başında belçika'nın standart liege takımından transfer ettiği Önder turacı için a milli takım defteri kapanıyor. milli takım'ın başına ersun yanal'ın gelmesiyle birlikte kadroya davet edilen ve ay-yıldızlı formayla tanışan Önder, artık belçika için mücadele edecek. hollanda'nın heerenveen takımında görev yapan türk asıllı oyuncu uğur yıldırım kendi isteğiyle formasını giydiği ülkede oynamayı tercih ederken, Önder'in türk milli takımı'na veda etmesinin sebebi ise fifa tarafından çıkardan 'vatandaşlık uygunluğu kanunu.'

fifa'ya yazı gitmedi, böyle oldu
1 ocak 2004'ten itibaren yürürlüğe giren kanuna göre 21 yaşaltı milli takım'da bir veya birkaç kez yer almış olsa dahi, 21 yaşını doldurana kadar futbolcu hangi ülkeyi tercih ettiğini fifa'ya yazılı şekilde bildirmek zorunda. belçika Ümit milli takımı'nda forma giyen ve bu kanun çıktığında 23 yaşında olan Önder, geçen sene türkiye'ye transferi sözkonusu olmadığı için fifa'ya herhangi bir yazı göndermedi. ersun yanal, tarafından avustralya ve güney kore kamplarını götürülen, daha sonra belarus ile oynanan özel maçta a milli olan yıldız futbolcu artık takımda yer alamayacak

'haksızlık yapıldı'
olayda ne futbol federasyonu'nun, ne milli takım yetkililerinin ne de Önder turacı'nın suçu bulunmuyor. futbol federasyonu kanun çıktığında Önder'in 23 yaşında olduğunu ve türkiye'ye haksızlık yapıldığını belirterek, fifa'ya bir başvuruda bulundu. Şimdi gönderilen yazının sonucu beklenirken, daha önce benzer konularla ilgili olarak itirazları kabul etmeyen fifa'nın Önder olayında da aynı tavrını sürdürmesi bekleniyor

'yabancılık çekmesin'
milli takım yetkilileri, bu oyuncunun resmi maçlarda oynatılmayacağının bilinmesine karşın aday kadroya çağrılması ve özel bir maçta oynatılmasının gerekçesini ise "fifa'ya yapılan itiraza olumlu yanıt gelmesi durumunda takıma yabancılık çekmemesi için Önder kadroya alındı" şeklinde açıkladılar. "
6. fenerbahçenin schalkeden fark yemesini önleyen futbolcu
7. #299636
şu anda türkiye pasaportu taşıyan en iyi savunma oyuncusu. millî takımda oynatabilmek için her şey yapılmalı.
8. türk milli takımı'nı seçerek hayatının en büyük hatasını yapan defans oyuncusu. fenerbahçe gibi büyük bir takımda oynadığı halde herhangi bir göt kalkmışlığı yoktur, efendi gibi maçını oynar. bir çok maçta fenerbahçenini fark yemesini önlemiştir.
9. savunmanın göbeğinde fabio luciano nun açıklarını kapatmakla uğraşan stoper, istikrar abidesi.
10. fenerbahçe'nin emre belözoğlu'nu renklerine bağladıktan sonra galatasaray'ın bu transfere misilleme olarak takımına transfer etmeyi düşündüğü futbolcu.
Alakalı olabilir!
- onderu
- onder firat
- onder acikalin
- onder sav
- onder

nedir.Net