orgazm »
1. neslinin devamını sağladığın için beynin verdiği ödül.
2. http://www.wackynutz.com/orgasm.html adresinden kadın ve erkeğin farkını rahatca görebilirsiniz.
3. üremeyi cazibeli hale getirmek için uygun görülmüş şey.
4. belkide bu dünyadaki en güzel şey
5. kısa ve öz bir şey
6. hayatın anlamı, orgazm yaşamak için insanlar birbirini öldürür, zina yaparlar, hırsızlık yaparlar, uyuşturucu kullanırlar. kısacası kirli tatlı şey
7. bir sürü enerji, hareket, debelenme, tepişme, zorlama, ter, salya, sümük, dürtme, okşama, elleme, öpüşme, yalama, ahlama ve ohlama sonucunda varılacak zevkli nihai son. deyer mi lan bütün bunlara diye öok düşünmüşümdür.
(bkz: evet ben kımıl zararlısıyım)
8. (bkz: better than orgasm)
9. asil anlam olarak zevkin en uc noktasi olmakla birlikte sadece cinsel anlamda algilanmamalidir.bazen insan mukemmel derecede lezzetli bir tatli bile yerken ya da bunun gibi bisey iste yaparken bu hissi yasar.ornek olarak az once pentagramin time sarkisini elektro gitarla calmam ve zevkin en uc noktasina cikmam gibi...
10. gani müjde yazmıştı:
"orgazm: yüzümüzün erol evgin ile mickey mouse arası bir ifade aldığı an."
11. (bkz: madonna n kevin costner)
12. (bkz: ota boka orgazm olmak)
13. (bkz: heycanlanmak)
14. iki tarafin bu paha bicilemez zevke ayni anda ulasmasi tavsiye olunur. ayrica sevisme suresi ne kadar uzun olursa * sonunda yasanilan orgazm da o kadar doyumsuz olur * * * * *. erkek kisinin kontrollu davranip once partnerinin doyuma ulasmasini beklemesi de centilmenlik geregidir, zira partneri mutsuz erkek psikolojik olarak tatmin olamaz.
15. Öncesinde ve sonrasında vücudun büyük düzeyde kalori kaybetmesini sağlayan*, bunun yanında vucüda, bir çok hastalığa karşı direnç kazandıran, erkeklerde her şekilde olabilen ancak kadınlarda vajinal orgazm ve klitoris orgazmı olarak ayrılır. bunlardan birincisi normal olmamakla birlikte olması mümkün, istenen bir durumdur.
16. ciglik atma istegi.
17. (bkz: whole lotta love)
18. her güzel şey gibi kısa süren (bkz: içip çakırkeyif olmak) süper ötesi keyif.
19. konuyu en güzel freud'un açıkladığını düşünmekteyim.
(bkz: sigmund freud)
20. en kuvvetli olunan zamanın sabah vakti olunduğu durum
21. sokaktaki insanın "organızım" şeklinde telaffuz ettiği şey.*
22. kadinlar iyi oynarlar, unutmamak lazim.
23. bir domuzun orgazmı 30 dakika sürer.(bkz: bir dahaki yaşamda domuz olmak istemek)
24. ıssız adaya düşüldüğünde olmazsa olmazlardan...
25. fizyolojik, bilişsel ve davranışsal bileşenler içeren ve gelişimsel ve kültürel etkilerle biçimlenen karmaşık bir oluşumdur.
androjenlerin erkekte cinsel isteğin önemli bir belirleyicisi olduğuna dair kanıtlar vardır. hipogonadik (hormonal seviyesi düşük) ya da kastre (iğdiş edilmiş) erkeklerde dışarıdan verilen cinsiyet hormonlarının (eksojen testesteronun) kesilmesi cinsel ilgide ani bir azalmaya yol açarken bunun tersi olarak dışarıdan verilen hormonlar (replacement therapy) cinsel düşünceleri belirgin biçimde arttırarak bir kaç hafta içinde cinsel isteğin düzenlenmesini sağlar. androjenlerin cinsel dürtü ve davranışları hangi mekanizma ile etkiledikleri tam olarak açıklığa kavuşmamıştır. ancak hayvan deneyleri beynin bir bölgesinde (median preoptik hipotalamik bölgenin ve bu bölge ile ilişkili limbik yapıların) cinsel davranışın düzenlenmesinde önemli rolü olduğunu göstermektedir. normal erişkin erkeklerde testosteron kan düzeyleri büyük bireysel farklılıklar gösterir.

cinsel dürtü ve davranıştaki bireysel değişiklikler sadece testestoron düzeyleriyle açıklanamamaktadır. yani cinsellik hormonları ile cinsel istek arasında direkt bağ kurulamamıştır.

estrojen gibi steroid ve prolaktin gibi nonsteroid hormonların ve endojen opiyat peptidlerin erkekte cinsel istek ve uyarılma üzerinde etkili olduğunu düşündüren bazı bulgular da vardır. Örneğin yüksek prolaktin seviyeleri kandaki androjen düzeylerinden bağımsız olarak cinsel istek azalmasına yol açabilir. bu, prolaktinin doğrudan bir etkisi olabileceği gibi cinsel dürtülerin devamından sorumlu merkezi dopaminerjik aktivitenin azalmasını da yansıtabilir.

erkekte öznel cinsel heyecan ve zevk duygusuna eşlik eden ereksiyon (penisin sertleşmesi) ile belirgin durumdur.

kadında ise cinsel organlarda ortaya çıkan hacim değişiklikleri ve ıslanma ile karekterizedir.

her iki cinste de cinsel zevkte doruğa ulaşmakla birlikte üreme organlarını oluşturan yapıların ve anüs ve cinsel organlar çevresindeki kasların ritmik kasılması, kalp-damar ve solunum değişiklikleri ve cinsel gerginliğin boşalması ile karekterizedir.
erkekte fizyolojik sürecin iki fazı vardır. erkekte boşalmanın en iyi göstergesi ejakulasyon yani boşalma sayılabilir.

kadında da benzer bir boşalma vardır.kaslardaki gevşeme daha ön planda yer alır. nöroendokrin (İç salgı sistemi ve beyinle ilgili) araştırmalar oksitosinle cinsel uyarılma ve orgazm arasında bir ilişki bulunduğunu göstermektedir. orgazm boyunca psikofizyolojik olarak ölçülen perineal kontraksiyonlar, kan basıncı yükselmeleri ve oksitosin plazma düzeyleri arasında doğru orantı olduğunu göstermiştir.

cinsel sorunların tedavisi:

yurt dışında artık her konuda olduğu gibi bu konuda da ayrı bir uzmanlık alanı oluşmuştur. cinsel terapi klinikleri cinsel sorunları olanlara hizmet vermektedir. Çoğunlukla bir takım çalışması ile psikiyatri, kadın doğum, üroloji, endokrin gibi bilim dalları koordineli bir biçimde çalışmaktadır. cinsel terapilerin çift ya da evlilik terapileri ile birlikte yapılması en yüksek başarıya ulaşılmasını sağlıyor gibi görünmektedir. Özelleşmiş cinsel ve evlilik terapistlerinin sayısının artması bu konudaki hizmet kalitesinin önemli bir koşulu gibi görünmektedir.

cinsel terapide özetle:
-yeniden cinsel eğitim veriliyor.
-elindekini en iyi biçimde kullanmayı öğretiliyor.
-evlilik ya da çift ilişkilerini iyileştirip, indirekt olarak sekste iyilik sağlamaya çalışılıyor.
-yatakta performans seyircisi değil oyuncu olmalarını sağlamaya çalışılıyor.
»
Alakalı olabilir!
- orgazmo
- orgasm
- organizma
- organ
- organize

nedir.Net