pause
1. ing. mola, teneffus, ara anlamındadır. (bkz: brake)
ayrıca almancada da aynı anlama gelir, artikeli ise die dir..
2. lombak dergisinde oky nin çizdiği cihangirde bi ev de batunun tavana vuran abazalığının sonucunu biz okurların hayal dünyasına bırakmak için çizilen son karedeki büyük puntolu ingilizce yazı. bu bitiriş şeklini sinemalarda da görmek istiyoruz.


(bkz: cihangir de bir ev)
3. klavyelerde genellikle scroll lock tuşunun sağında bulunur. film, müzik, oyun programlarının çoğunda bu düğme geçici olarak uygulamayı bulunduğu noktada durdurmayı sağlar. bu tuşa bir daha bastığınız zaman uygulama kaldığı yerden devam eder.
4. uskudar amerikan lisesi'nin itu taşkışla kampüsünde düzenlediği fotoğraf sergisinin adı. konsept bütünlüğü kaygısı taşımayan, genellikle lisenin öğrencilerinin başarılı denemelerinden oluşuyor. cumhuriyet gazetesinde hakkında ufak bir yazı var: http://www.sev.org.tr/sev/basin_goster.aspx?foto=214&bid=193
yolunuz eğer ki yakınından geçerse bir uğrayıp görün derim.
5. teknik anlamda dondurmak, olduğu yerde durdurmak anlamına gelir...tekrar bu butona bastığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz...stop butonundan farkı budur...fakat tam olarak türkçeye uyarlamak, özellikle kılavuzlarda, bazen zor olduğundan direk olarak pause kelimesinin kullanımı daha yaygındır.
Alakalı olabilir!
- pause break

nedir.Net