pete sampras
1. amerikalı tenisçi..gelmiş geçmiş en iyi erkek tenisçi diye de söylenir*..andre agassi'nin ezeli*rakibidir ama geçen sene emekli oldu.
en büyük başarısı wimbledon7 kez üst üste kazanmak olmuştur ki gerçekten çok zor bir iş..ama roland garros'u hiç kazanamamış, grand slam yapamamıştır.*
bir diğer özelliği de toplam 13 grand slamle tek erkekler grand slam rekorunu elinde bulundurmasıdır.
2. efsane, uzun boyunun avantajını çok iyi kullanırdı.tenisi erken bıraktığını düşünmekteyim, servis atışları sırasında her zaman için dilini dışarı çıkartırdı.
3. üzerine, oğlu büyüyüp tenisçi olursa ve aynı şekilde, büyüyüp tenisçi olan andre agassi - steffi graf çiftinin oğluyla karşılaşırsa 1/1000 lik bir bahis açılan tenisçi.
4. leş tenisçi..
5. saatte 200 km. ye yaklaşan ışık hızına yakın servisleriyle her tenisçinin korkulu rüyası olmuş emekli amerikan tenisçi.. o bir efsane..
6. yunan asıllı olduğundan akdeniz anemisinden muzdarip olmuş, bu hastalıktan dolayı da çabuk yorulup nefesi kesildiğinden; uzun sayıların oynandığı çok koşuşturmacalı toprak kortta başarılı olamamış -roland garros'da 2.turdan ileriye geçtiği pek görülmemiştir- tenisçi. kısa süren sayıların -servis vole- oynandığı çim kortta oldukça başarılı olmuştur. lakabı pistol(tabanca)pete'dir.
kariyerinin sonlarına doğru bridgette wilson isimli kendi çapında taş olan hollywood akrisiyle evlenmiş bir de çocuk sahibi olmuştur.
7. pete sampras'ta, -içinde hazineler barındıran; ama bunu hiçbir şekilde belli etmeyen, kendi halinde ve oldukça sıradan görünen insanlardaki büyüleyici özellik- vardır. ve her zaman olduğu gibi, o ne kadar belli etmese de, gözlerinin içindeki yıldızlara bakıp anlarsınız.

kara gözleri ve kalın kaşları vardır. wimbledon onun krallığıdır.
Alakalı olabilir!
- peter sarstedt
- peter aerts
- pete murray
- peter sarsgaard
- peter straub

nedir.Net