populer
1. fazladan birkac kisinin kendisini tanimasi icin yapilan her turlu atraksiyon..ancak soyle bir riski de vardir ki

populer olmakla saklaban olmak arasindaki cizgi farkedilmeyecek kadar incedir..
2. bir ortam veya mekanda , çoğunluğun tanıdığı ve beğendiği insan olma durumu (hayvan da olabilir, gel gör ki bitki duymadım hiç).
3. (bkz: populer kultur)
maymunluk yapmak
4. kimi entirilerin üzerinde hiç bir değişim yapılmadan düzeltilip listenin başında görünmesi o entiriyi popüler yapmaktadır.
(bkz: cümle içinde kullanmak)
5. genel olarak benimsenen, begenilen ve bu dogrultuda bakildiginda en çok özenilen ve taklit edilen demektir. önemli olan popüler olmak degil o popülariteyi yukseltmektir ama bu her popülerin başarılı oldugu, her popülaritesini arttıranın kaliteli oldugu anlamına gelmez* sanatsal alanlarda altın çağını yaşayan, sanata ve sanatcıya gereken degeri veren, okuyan, öğrenen ve eğitimin üzerine giden ülkeler dışında, genellikle sanat icra eden, sanatsal eserler verenler degil tribüne oynayanlar, duygu sömürüsü yapanlar vb. kişiler popüler olurlar ve yükselirler. balık hafızalı toplumlar ise bu kişileri bagırlarına basar ve bir süreliğine zirveye oturturlar ve bu ülkelerde gerçek sanatçılar aç kalır. bu tezin de en güzel kanıtı türkiye'dir*. ayrıca popüler olma cabasındaki insanlar için reklamın iyi veya kötü olmasi da önemli degildir, kaliteleri ile degil daha medyatik, ıvır zıvır ve halkı ilgilendirmeyen şeyleri ortaya sunarak yükselmeleri daha kolaydir.
Alakalı olabilir!
- popular
- populer yazar
- populer tarih
- populer olmak
- populer muzik

nedir.Net