pro evolution soccer 4 »
1. 19 kasim 2004'de cikacak serinin en son oyunu. sonunda konami'deki japon amcalar oyuna ip ve lan destegide ekleyeceklermis. bu kadar az bir süre kalmasina ragmen demonun cikmamasida bizi iyiden iyiye meraklandirmakta, ama ciktigi gün sabahlayacaz, torrentlerimizde down hizini izleyip hayaller kuracaz, insallah sistemimde calisir diye dualar edicez. hadi bakalim.
2. ayin 26sina ertelenmesi ile bizi üzsede cikan demoyla ve time expander ile kafayi yememize sebeb olacak japon mucizesi. muhtesem bir oynanabilirlik, muhtesem grafikler ve atmosfer. bu kadar beklememize degmis diyoruz, zira demosu böyle ise kendisi nasildir kimbilir.
3. çok iyi grafiklere sahip olmasına karşın oynanabilirliği winning eleven 6 kadar iyi olmayan oyun...
4. time expanderı trojanlarla dolu olan oyun
5. birkac saat önce cikmis ve suprnova'ya düsmüs oyundur, 1.7 gb olup dvd isodur. sanirim 5 farkli dilde ve spiker anlatiminda olacak.
6. pro evolution soccer 4 isimli enfes futbol oyununun kısa adıdır.
yapımcısı konamidir, ea sports'a ağır bir darbe indirmiş, çıtayı çok yukarılara çekmiştir.
7. bir futbol efsanesinin son versiyonu.hayattaki birkaç mutluluk veren şeyden biri.
8. bu kadar aşmış bir oyunda tuşları kendiniz çözmek zorundasınızdır. çünkü aslen konsol oyunu olan bu oyun klavye tuşlarını yalnızca joystick butonlarıyla eşleştirir. hangisinin pas, hangisinin şut, plase, depar vs. olduğunu yazmaz.
9. eğer joystick iniz yoksa oynamak o kadar da zevkli olmayabilir.en güzel playstation 2 de oynanır.(zaten bir orda bir de pc de oynanır)
10. klavye tuslarinin fifa ea sports'dakine gore ayarlanmasi durumunda a s ve d tuslarini kullanarak oynamak cok daha kolay olabiliyor. bu oyunun en guzel yanida daha ozgur olmasi. şöyle ki , kornerlerde fifa'da üc seceneginiz var topun gidebilecegi, bunda oyle bir sey yok. ortanizi istediginiz hizda yapiyorsunuz ve orda kafaya cikabilecek kim varsa zaten ona yonlendiriyor sizi. cok daha ozur cok daha gercekci olmus.
11. fifa gibi her hareketin önceden belirlenmiş olmadığı weekender tarafından da açıkca belirtilmiş en güzel futbol oyunu.tabiiki konami daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.
12. eski pes'ler kadar kompleks ve zor bulmadığım futbol oyunu. hemen ilk oturuşta alışabiliyorsunuz oynanışa. bu açıdan belki güzel ama insanı kolay sıkıyor bence, hani illaki oyunun zorluğunu arttırmak gerek ama o da yeterli olmuyor bazen...
13. 6. yıldızda oynanırsa zorluk nedir görülebilir.
14. (bkz: pesce)**
15. xbox ve bir high resolution tv ile birlikte grafigin tavanina vuran, efsanin son noktasina gelmis oyun, soylenildigi gibi en iyisi odur
16. bu oyunu oynarken erkek arkadaslarinizla o kadar cok vakit gecirirsiniz ki bazi cekemeyen karsi cins insanlari tarafindan ayrilikla tehdit edilebilirsiniz.
17. su anda piyasadaki en iyi futbol oyunu tartismasiz.oynarken cok zevk aldigim,eglendigim ama bazen de sinirden delirdigim acayip oyun.seviyorum yine de...
18. gözleri bozan parmakları yoran aç susuz bırakan mükemmellik
19. ara pası veren tuş üçgen,
kareyle takarsın golu koseden,
yuvarlak acar ortayı,
vieri çakar kafayı.
gol gol gol gol gooool diye bagırır aptal japon spiker,
spikerde olmasa ne guzel olurdu tey tey tey.

arkadasla oturursun basına,
alırsın kola,çerezi yanına,
parmaklar porsusede,
hısımla basarsın tuslara.

ey oyun sever halk sozumu ıyı dınleyın eyi belleyin,
pes4 oynamak farzdır,
oynamayan kazdır.
oynayın oynattırın emiiii
1... 2... 3....
teşşekkürler konamiiiii.

**
20. ileriki pro evolution soccer versiyonlarında tribün olayları, sahaya giren taraftar, maç öncesi kavgalar, sahaya atılan şişe meşale.v.s. , hakemin bariz yanlış kararları, stadta elektrik kesilmeleri, hakemin tirbünlerden gelen küfürle maçı durdurup anons yaptırması, top toplayıcı çocukların topu zaman çalmak için futbolcuya geç atması, teknik direkrtörün galyana gelip saha çizgilerini ihlal etmesi, kale arkasında ısınan futbolcular, gibi olayları beklediğimiz gerçek simule futbol oyunu.
21. bazen tvden izledigim maclarda kendimi icimden "ulan arapasa bas, arapasa bas" diye bagirirken bulmami saglayan, basparmak agritici, göz kizartici, orgazmik simulasyon.
22. winning eleven 8 kadar güzel olmayan oyun.
23. bilgisayarıma taktığım bir çift analoglu gamepad sayesinde, oynarken "hadi ulan minanda!", "yürü lan castolo!" gibi ses efetklerinin şiddetini ikiye katladığım oyundur. çok zevkli olmakla beraber capon spikerin ingilizcesiylede dalga geçmek ayrı bir keyiftir.
24. bilgisayar için hazılanan pes4 ses kalitesi açısından daha iyi durumdadır. e tuşunu pas w tuşunu ise hız yaparsanız çok daha rahat oynayabilirsiniz. ama yok ben fifadan alıştım a s d ile oynarım kardeşim diyorsanız siz bilirsiniz yinede keyif tavana vuracaktır. 3 cd halinde yüklenebilen bu güzide oyunumuz 3gigabyte tutmaktadır. lap topunuza yüklerseniz gereksiz programları oyunları filmleri yani ıvır zıvır silin yoksa ıyun olağandan daha yavaş olmaktadır. ağır çekimde oynar gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. pes4 oyununun pc ye girmesi ile birlikte fifanın paucu iyice dama atılmıştır. zaten bu oyun fifaya nazaran daha kaliteli ve daha güzeldir.
25. (bkz: pro evolution soccer 5)
»
Alakalı olabilir!
- pro evolution soccer 6
- pro evolution soccer 5
- pro evolution soccer 3
- pro evolution soccer 2009
- pro choice

nedir.Net