rock n coke »
1. rock festivaliyle uzaktan yakından alakası olmayan,müzik festivali denilmesi daha uygun olacak organizasyon.
2. özgürlüğün sembollerinden rock'ın, kapitalist sermaye tarafından sahiplenilmesine çalışıldığı organizasyon. herşey gibi rock'ın da içi boşaltılmaya çalışılıyor.

alternatfi elbette var.
(bkz: barisarock)
3. (bkz: rock n coke 2004)
4. yapımcılarının, gazetelere verdikleri reklamlarda 50 cent ismini en üste kocaman puntolarla yazarak"bakın 50 cent i getiriyoruz,en büyük kozumuz o,ayrıca dallamanın önde gideniyiz adını rock koyduk festivalin ama rock ne demek tam bilmiyoz ingilizce kaya demekmiş"gibi bir mesaj verdiği festival.rock festivallerine yeni bir boyut kazandırmıştır bu festival.artık bu tür festivallerde arabesk,klasik,hip hop,pop falan dinleyeceğiz arada bir bi kaç adam çıkıp elektro gitar çalacak adınada rock festivalı diyeceğiz.*
5. rock festivali deil de açık hava müzik festivali olan festival..bunu anlamanın nesi bu kadar zor anlamak güç..
6. isminde "rock" kelimesi geçtiği için neden rock festivalı değil de açık hava müzik festivalı olduğunu anlamanın zor olduğu festival.bu ;adamın birinin fırın açması ,adını ahmetin fırını koyması,sonra baktı iyi ekmek yapamıyor et,meyve sebze felan satmaya başlaması,insanlarında tamam iyi hoş da adın niye fırıncı senin et satıyon demesi üzerine "ben hiçbir zaman fırıncıyım demedim,ben fırıncı değil marketim ama ismim fırıncı,ben fırından esinlendim,ekmeği tanıtmak istedim"demesi gibi bişey.tabi bana ne allahın festivalinden isminden cisminden ama rock ve 50 cent kelimelerinin birlikte anılmasına kızdım .uyuz oluyorum 50 cent e nefret ediyorum adamdan.
7. koyunların gunes altında sesi guzel olmayan, abidik gubidik insanları dinledikleri sacmalalık. * * *
8. 2003'ten beri her sonbaharın başında istanbul hazerfen havaalanını bir müzik köyüne dönüştüren coca cola tarafından düzenlenen müzik festivali. muhtemelen en başta rock festivali olarak düşünülmüş olmasına karşın, rock n coke 2004 organizatörleri televizyonda açıklamışlardır ki "rock n coke bir rock festivali değil, bir müzik festivalidir". ancak halen rocker arkadaşlarımız bu festivalin adında sırf kafiye olsun diye yer verilen rock kelimesine saygılarından dolayı, festivalde yer alan rap ya da pop söyleyen kişileri gördüklerinde *sinir krizi geçirmektedirler. ama gerek yoktur.

ha ayrıca bu festival, coca-cola tarafından organize edildiği için doğal olarak emperyalizmin de sembolü olarak görülmeye başlanmış, ve alternatif festivaller düzenlenmesine sebep olmuştur. sırf bu şekilde türkiye'nin müzik piyasasına getirdikleri renklilikten dolayı bile bu adamların kutlanması gerekir bence. netekim* barışarock organizatörleri nedense, coca-cola konuya el atana kadar büyük çapta bir festival yapmayı akıl etmemişlerdir.
9. sitelerinde 2005 yılı organizasyonu için bir anket hazırlamışlar.. mutlaka doldurulması önerilir.. zira çok büyük grupların isimleri zikrediliyor..
(bkz: the cure)
(bkz: interpol)
(bkz: franz ferdinand)
(bkz: radiohead)
(bkz: placebo)
10. (bkz: rock n coke da rezalet)
(bkz: rock n coke 2005)
(bkz: rock n coke da fırtına)
(bkz: rock n coke da vip çadırı)
(bkz: rock n coke dan entry girmek)
(bkz: rock n coke un bir rock festivali olmaması)
(bkz: 21 22 ağustos rock n coke zirvesi)
(bkz: rock n coke 2004)
(bkz: rock n coke 2003)
11. rock n coke a neden 50 cent gibi abuk bir grup geliyor dedirten hadise.
12. ismindeki rock kelimesinin bu kadar büyütülmemesi gerekir.. rock geçiyor diye illaki full rock gruplar getircek de değildir.. rock, club, elektronik vs. her şeyi getirmesi hoştur.. ana sahnedeki grubu beğenmeyen gider alternatif çadırda eğlenir, yemek yer, dolanır, sohbet eder.. yapacak bir şey bulur..
13. komik festival
14. adı gibi olmayan festival.
15. 3 eylül 2005 cumartesi the cure diye okudum. acaba? nasıl? inanılmaz? ne yani? robert smith mi? biz kimleriz ki? inanılmaz.

kaynak: http://www.garaj.org/haber/6314/the-cure-istanbul.htm

ayrıva the cure resmi olarak da duyurmuş;

http://www.thecure.com/community/news_comment.asp?ParentAssetID=1227795&ArtistID=491&Start=&FullStory=Y&type
16. rock ve cola* nın aynı cümlede kullanılmasına sebebiyet verin saçmalık
17. the cure'u getirmeleri bile başlı başına büyük bir olaydır. coca cola'ya gıcık olmakta hepimiz haklıyız ama ilk defa paralarını doğru dürüst bir şeye yatırmışlar. bırakalım buna yatırsınlar. sen oraya gidince emoeryalizmin uşağı olmayacaksın ki. her yerde sponsorlar var. bunların hepsi kapitalist. kapitalistlerin uşağı mı oluyosun gidince oralara? o zaman. unutmayalım bu festival büyüyüp geliştikçe, rockistanbul da kendini geliştirecektir. hatta belki diğer şehirlere bile sıçrar. kimbilir... *
18. bok atmayı seven toplumumuzun bok atmayı seven bireylerine söylenecek tek birşey var bu festival ile ilgili eğer beğenmiyosanız kendiniz daha iyisini**** yapın bide alakalı şöyle bir söz var:
(bkz: do it yourself)
19. (bkz: there is no rock in cock)* * * * *
20. kendisi süper ama garip bir müzik festivalidir..
şöyleki ;

tadından yenmeyen , inanılmaz ilk sene* line up'ı* :
pet shop boys , the cardigans , simple minds , sugababes , guano apes , dead kennedys , suede , dirty vegas , the delgados , echo and the bunnymen , dreadzone , hooverphonic..
dj performansları* : dady g , slam , felix de housecat

12 yabancı ve 1. sınıf diyebiliceğimiz grup ve 3 adet süper dj performansı..

boş sayılmayan , sürpriz isimlerle dolu 2004 line-up'ı :
iggy pop & the stooges , 50 cent , the rasmus , fun lovin criminals , the orb , ash , deus , spiritualized , 3 colours red
dj performansları ve yeni kurulan alternatif sahne : carl craig , krush , richard fearless , asher selector , djs are not rockstars & princess superstar , p.o.p. , hakan kurşun , zion train

ikinci sınıf hatta sınıfa bile sokamıyacağımız 2-3 grup ile birlikte 9 yabancı grup ve 6 dj performansı + alternatif sahne isimleri.
*

ve offspring'in sitesinde yayınlanan afişi doğrultusundaki bu seneki line up'ı :
the cure , the offspring , korn , skin , the tears , hot hot heat..
ve afişte ufak yazıldığı için göremediğimiz bilimum dj ve alternatif sahneye uygun görülen sanatçılar..

6 yabancı grup..
daha önce gelmiş olan skin..bret anderson ve suede'in yine eski gitaristinin birlikte kurduğu the tears ; yani daha önce dinlediğimiz isimler..kimi heyecanlandırdığı meçhul the offspring ve gitaristsiz , eski tadından uzak bir korn..
the cure ve hot hot heat inanılmaz derecede heyecan verici kuşkusuz..

umut ediyoruzki bu seneki line-up'ına daha fazla isim eklenecektir..

yoksa grup sayılırında 3'er 3'er bir düşüş yaşanıyor..dj performansları ve alternatif sahne genişliyor , büyüyor..
anlamsız ve garip..
seneye 3 grup mu izlicez..
ondan da diğer yıl adı yabancı grup gelmeyip barışarock mı olucak anlamış değilim..

ya pozitif coca cola'dan beklediği bütçeyi her sene daha az alıyor ya da verilen "her sene daha iyi ve daha geniş bir line up" sözü hiçe sayılıyor..
ha bir de şu varki ;
hani bizim çılgın rakır(!)lar..festival ve konser kültürnü yemiş bitirmiş coca cola düşmanı anarşik rakır(!)lar..
"rock" ve "coca cola" kavramına takmış ufak düşünür rakır(!)lar..
madem destek olmuyorsunuz bokta atmayın..
insan düşünmeden edemiyo onlardan sebep mi gerileme sürecinde rock n coke..
yapmayın..uğraşmayın..bir halttan anlamadan ufak düşünen beyinlerinizi yormayın..
festivalimize yazık..

herneyse ,
tek "müzik festivali" dediğimiz rock n coke umarım düşündüğümüz gibi ve bu tahmin ettiğimiz nedenlerden dolayı geriye gitmiyordur..
daha çok şey beklemekteyiz ondan..
21. çok kapsamlı bir müzik festivali geçen yıl arkadaşım gitti hatta onlrın yan çadırında selin toktay varmış hiç bişi beğenmiyormuş hanıfefendi.
22. rock n cock olarak çağrışım yapabilen oluşum.
23. (#793441)'de demişizki ;
"herneyse ,
tek "müzik festivali" dediğimiz rock n coke umarım düşündüğümüz gibi ve bu tahmin ettiğimiz nedenlerden dolayı geriye gitmiyordur..
daha çok şey beklemekteyiz ondan.."

amma velakin ,
sahnenin önündeki bir kaç sırayı sataraktan ne yazıkki fikirlerimizi haklı çıkarma yolunda adım atmış ve umutlarımızın aksine bir yönde ilerleyen müzik festivali..
24. gitmeyi düsündügüm,ilk kez bulunacagim ve getirtecegi gruplar ile takdirimi kazanmis kaliteli organizasyonun 2005 yili modeli.
25. ankara'da yaşayıp sokak adamı kenan'ı tanıyanlar bu dalgaya "rak ve kola" der...
»
Alakalı olabilir!
- rock n cock
- rock n bok
- rock n coke 5000
- rock n coke 2080
- rock n coke 2009

nedir.Net