rocky »
1. silvester stallone yi meşhur eden seri film.rock1 de etleri 2 de mr.t yi 3 de apollo yu 4 te İvon drago yu 5 dede öğrencisi tommy yi döven silvester ın senaryosunuda yazdığı filmlerin adı.
2. adrian diye bagırırdı gözleri şiş bir vaziyette silvester her filmde.
3. ing. kayalık, sarp, dağlık
4. slyvester stallonne un basrolunu oynadigi bir boksorun basindan gecen maceralari anlatan bir film. 5 bolum cekildi.
5. ayni ismi tasiyan ve kuzey amerikanin batisini boydan boya kusatan dag sirasi.
6. (bkz: rocky 1)
(bkz: rocky 2)
(bkz: rocky 3)
(bkz: rocky 4)
(bkz: rocky 5)
7. (bkz: rocky horror picture show)
8. (bkz: acı yok rocky acı yok)
9. 6.sı çekilmek üzere olan süper seri

(bkz: eye of the tiger)
10. son filmde slyvester stallone'nin rakibine bastonla saldiracagini dusundugum filmler serisi... uzatila uzatila boku cikmistir...
11. (bkz: balboa)
12. ilk film 1974 te en iyi yonetmen ve en iyi film oscari almistir fakat nedense bunu cok az kisi bilir. ayrica rocky de bulunan tum adamlarin (ki bunlarin arasinda antreman yaptigi boksorler de var) oldugu bir playstation oyunu vardir, filmi kadar gaz bir oyundur.
13. beladan başka bir şey getirmeyen huysuz bacanak paulie, ezik ve altın kalpli adrian, ps 2' deki oyunda kulağındaki işitme aletine çalışınca ikinci raundda garanti indirdiğin antrenör mickey, tavşan gibi direkleri ağzının ortasına ortasına indiren apollo' suyla sağlam filmdir rocky. senaryoyu stallone' nin yazmış olması ise beni almış başka diyarlara götürmüş, kafamdaki sarsılmaz bir önyargıyı yıkmıştır.
14. raging bulldan sonra en başarılı boks filmi-tabii ki ilk film-ama sonra million dollar babyde rockyle kapışır bence
15. an itibarıyle samanyolu tv'de maçı başlayacak olan boksör. * *
16. hala yayınlanan film.
17. (bkz: sahte raki)
(bkz: sahte raki imalathaneleri)
18. bu filmde rocky philedelphia arka sokaklarında boks kulüplerinde sürünürken dönemin baba boksörü apollo creed isimsiz boksörle dövüşeyim hem reklam olur der ve italyan aygırı lakaplı sürüngen boksör rocky'e maç teklif eder..rocky düşünür taşınır dövüşmeye karar verir..bu sırada da pet shop'ta çalışan adrian hanım kızımıza yazmaktadır rocky..rocky maça kadar hayvan gibi çalışır..maç günü gelir çatar..apollo şov yapmaktadır maç öncesi adeta..maç başlar, 15 round dana gibi dövüşür iki boksör..bu tabii rocky gibi isimsiz boksör için önemli olaydır..apollo sayıyla maçı alır..tabii rocky gönüllerin galibidir..adriaaaaan diye böğürür rocky ve film biter..oscar alır üstüne..
19. yeni yazar galiba kendisi..hayırlı uğurlu olsun..
20. (bkz: mask)
21. (bkz: rocky marciano)
22. ağzını çemçük* yapıp, başardım edriyııın böğürüşleri hala kulaklarımızdadır.
23. boks ile uzaktan yakından alakası olmayan filmler serisinin ilki,street fighter filmi bile yanında daha gerçekçi kalır,öyleki en bilinen savunma ve saldırıı hareketlerine hiç özen gösterilmemiştir,kondisyon ise hikayedir,gerçek bir boks film için.
(bkz: raging bull)
24. kendisi tam bir sözlük adamıdır.yapılan kendini bilmezliklere serin duruşla cevap verir.hümanist ve tdk cı olup takdire şayan bir müstesna insan ve vakur,efendi bir yazar ayrıca sohbeti hoş ve aynı zamanda.....
25. you are my number one sarkısını incirliova olarak turkcelestirmiş yazardır
»
Alakalı olabilir!
- rocky 6
- rocky 5
- rocky 4
- rocky 3
- rocky 2

nedir.Net