roger waters
1. pink floyd'u efsaneleştiren adamlardan olup yazdığı sözlerlede erişilmesi zor bir kaliteyi yakalamış sonrasında tak sepeti koluna herkes kendi yoluna diyerek floyd'u terketmiş adamdır
2. aşk mı korku mu? sorusuna; aşkın yaratıcılık getiren bir faktör olduğunu düşünmüyorum. aşkın getirdiği korku kaybetme korkusudur demiş bu aşmış kimse amca
3. (bkz: live in berlin 2003)
4. *

george roger waters, 6 eylül 1943 de cambridge, ingiltere de dünyaya geldi. okul yıllarında, hafta sonu sanat okullarına gitti ve burada syd barret ile tanıştı. londra regent street polytechnic de mimarlık okudu. bu yıllarda nick mason ve rick wright ile beraber bir grup kurdu. syd in de guba katılması ve adını koyması ile rock efsanesi pink floyd dünyaya gelmiş oldu.

roger waters, kendine özgü ifade şeklini, ilk yıllarda daha baskın olan syd in gruptan ayrılmasından sonra geliştirdi. Şubat 1968 de şizofreni tanısı koyulan syd gruptan ayrıldı ve yerine dave gilmour geldi. zaman geçtikçe waters şarkıların ve sözlerin çoğunu yazmaya başladı. roger waters, 17 yıllık kariyerinde dark side of the moon1973 ve the wall 1979 ile zirveye ulaştı, rock tarihinin unutulmaz isimlerinden biri haline geldi.

waters ın yazdığı sözler, genellikle ikinci dünya savaşında kaybettiği babası için duyduğu üzüntüyü dışa vurdu. rock yıldızı olmanın getirdiği yükümlülüğü ve yalnızlaşma temalarını işledi. sözlerindeki imalar ve sombolizm yüzünden kafirlikle suçlandı.

pink floyd, rock tarihinin belki de en önemli grubu oldu. billboard listelerinde 20 yıl
-1154 hafta- kalan dark side of the moon, 23 platin plak kazandıracak satış grafiği yakalayan albüm the wall gibi rekorlara imza attılar. the wall dan sonra yayımlanan the final cut albümünün ardından roger waters, pink floyd dan ayrıldı.

1983 de pink floyd dağıldı ve bir sene sonra ilk solo albümü pros&cons of hitchhiking yayımlandı. pink floyd dönemine kıyasla yumuşak sözleri ile dikkat çeken albümde eric clapton da yer aldı. 1986 da raymond briggs in nükleer enerji ve silah karşıtı filmi when the wind blows için bir soundtrack hazırladı. bu çalışmayı 1987 de büyük hit the tide is turning i içeren radio kaos albümü takip etti. aynı dönem içinde hala pink floyd ismini kullanan eski grup arkadaşları ile çatıştı. 1990 da berlin duvarının yıkıntıları arasında muhteşem bir the wall performansı sundu. tüm dünya televizyonlarında yayınlanan konsere van morrison, cyndi lauper, sinead o connor ve joni mitchell katıldı.
5. konser sırasın da yüzüne tükürdüğü bir seyirci yüzünden kendini sorgulamaya başlayan ve the wall gibi bir efsaneyi yapmış aşmış müzik adamı.
6. 20 haziran'da türkiye'ye gelecek kişi. akla "rock n coke'a pink floyd gelirse var ya! of nasıl güzel olur" nidalarını getirebilir, doğaldır.
7. 2 haziranda 17 konserlik bir turneye çıkıcak, 20 haziranda kuruçeşme arena da konser vericeği şuan kesin gibi görünen yetenek buketi insan.
8. pink floydu kanlı canlı göremeyen biz türk floydianlarının en azından yarmış insan watersı görebileceği konser olacaktır. waters ilk defa türkiyede çalıcaktır.
9. 20.06.2006 günü bana ve konsere gelen yaklaşık 3-4 jenerasyona hayatlarının en güzel gecelerinden birini yaşatmış olan güzide insan..
10. ayrıca o duvara şu güzelim sözü yazmıştır " we don't need no thought control". kendisi yaşlandıkça yakışıklanıyor, şarap misali adam.
11. hastasi oldugum dark lyrics'in efendisi
12. 6 eylül doğumlu müzik isyanı.
Alakalı olabilir!
- roger that
- roger bart
- roger penrose
- roger daltrey
- roger ebert

nedir.Net