roland garros 2006
1. 29 mayıs'da başlayıp ve 11 hazirana kadar sürecek olan yılın ikinci grand slam'i. şu ana kadar erkeklerde andy roddick dışında çok büyük süpriz yaşanmazken bayanlarda seribaşları teker teker dökülmektedir. gönlümüz hingis'den yana olsa da justine henin hardenne işi götürecek gibi gözükmektedir. nadal federer'i geçip turnuvayı kazanırsa şahsım adına hiç de süpriz olmayacaktır. toprak kortun kralı nadal; henüz geçenlerde, hem de geriden gelerek devirdiği federer'i burda da yenerse erkekler'e de renk gelecektir. bu arda elena dementieva'da turnuvaya erken veda ederek bizleri üzmüştür.
2. bilgi yarışmalarında sorulan tenis turnuvası...
3. bayanlarda yarı finalistler belli olmuştur.

svetlana kuznetsova - nicole vaidisova
kim clijsters - justine henin hardenne

daha önce söylediğimiz gibi justine henin hardenne şampiyonluğa koşuyor, ancak 2 numaralı seribaşı clijters'da son derece formda gözükmekte. hingis'i de eleyerek, hem onu hem bizi "efsanevi geri dönüş" rüyasından uyandırdı. artık gönlümüz hardenne'den yana. büyük ihtimalle bu eşleşmenin galibi turnuvayı da kazanacak gibi görünmekte ama kuznetsova'da hafife alınmaması gereken bir rakip. izleyip göreceğiz.. gelecek sefer erkeklerle devam etmek üzere. kafi end sigrıts paris'ten bildirdi... *
4. erkekerde yarı final eşleşmeleri şöyledir;

ıvan ljubicic - rafael nadal
roger federer - david nalbandian

görüldüğü üzere ilk 4 seribaşı raket yarı finale kalmıştır. bayanların aksine erkekler mücadelesi süprizsiz bir şekilde devam etmektedir. olası bir nadal - federer finali dadından yenmeyecektir. yine daha önce belirttiğimiz üzere nadal'ın şampiyonluğu süpriz sayılmamalıdır. tek toprak pist grand slam'i roland garros'da, toprak pist'in en iyisi nadal favorimizidir. ancak üst üste 26. grand slam maçını da kazanan federer'in tecrübesi karşısında bu genç çocuk ne yapacaktır hep beraber göreceğiz. nalbandian'ın federer'e daima ters geldiğini de hatırlatmakta fayda var. kafi end sigrıts evinden bildirdi *.
5. finalistler belli olmuş, heyecan doruğa çıkmıştır..

erkeler;

roger federer - rafael nadal

bayanlar;

justine henin hardenne - svetlana kuznetsova

erkeklerde tahminlerimiz tutmuş, görüldüğü üzere süprizsiz şekilde 1 ve 2 numaralı seribaşları finale çıkmışlardır. tekrar her ne kadar federer favori görünse de nadal'ın toprak pistte ve de formunun zirvesindeyken grand slam'i federer'in elinden kapacağını düşündüğümüzü söylüyor, federer'i de isteksiz oyununda dolayı kınıyoruz. sanki birileri zorlamış da öyle katılmış gibi bezgin bekir havasında buraya kadar gelmiş olabilir ama bu hali devam ederse nadal'ı devirmesi çok zor.

bayanlarda ise tee turnuvanın başlagıcında şampiyonluk için adını telafuz ettiğimiz justine henin hardenne bizi yanıltmadı finale adını yazdırdı. hem de 2 numaralı seribaşı kim clijsters'ı yarı finalde devirdi. kuznetsova ise 8 numaralı seribaşı olarak görece daha kolay rakiplerle oynasa da hafife alınmaması gerektiğini söylemiştik. gönlümüz ve zihnimiz hardenne'den yana.

bayanlar finali yarın, erkekler ise pazar günü oynanacak.. böylece bir roland garros'un daha sonuna yaklaşırken bu güzel turnuva için tüm bayan teniçileri gözlerinden öper, erkeklerle ise sadece tokalaşır, tebrik ederim.. nedir net tenis servisi adına kafi end sigrıts üşenmedi sizin için izledi..
6. (#1105417)
ben demiştim demekten nefret eden birisi olarak diyorum ki; "ben demiştim".. *

turnuvanın başlarında söylediğimiz gibi justine henin hardenne ve rafael nadal hem de rakiplerini kolayca geçerek şampiyon oldular.. hardenne özellikle mouresmo'nun elenmesinden sonra zaten kanımca rakipsiz kalmıştı.. hingis'in dönüşü de başka bahara kalınca bu derece formdayken şampiyonluğu kimselere bırakmayacağı belliydi..kuznetsova her ne kadar yükselen bir isim olsa da, hardenne; sırf baldırları kendisi kadar olan ve ne uzaktan ne de yakından tenisçiye benzemeyen rus rakibini 2-0 la geçip maçı aldı. bu ufak tefek belçika'lı insan azmanı mouresmo'yu da bir numaradan ederse şaşırmamak lazım..

erkeler'de ise federer'in belalısı nadal'ın toprak pistte şampiyonluğu alma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişik. fedex her ne kadar tartışmasız bir numara gibi görünse de nadal üste üste kendisini devirerek tahtını iyice sallamış oldu. nadal'ın henüz çok genç olduğunu da düşünürsek federer'i zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz.. final'de 1-0 geriye düşmesine rağmen maçı bırakmayan nadal, 1 numaralı seribaşından hem de geriden gelip maçı alarak çok anlamlı bir şampiyonluk almış oldu.. federer'in ruhsuz ve isteksiz oyunu ile şampiyon olmayacağı belliydi. yeteneği ve tecrübesi ile geldiği finalde nadal'a kaybetmesi de kaçınılmaz oldu.

böylece 2006 roland garros gönlümüzün istediği şekilde sonuçlandı ve artık gözler wimbledon'a çevrildi. zevkli ve çekişmeli bir turnuva oldu. gözler tim henman'ı ve şebekliklerini arasa da artık wimbledon'da diyor, hingis'imize de ingiltere'de başarılar diliyoruz. kafi end sigrıts yapımda, yayında ve kortta emeği geçen herkes adına teşekkür eder.. *
Alakalı olabilir!
- roland garros 2008
- roland garros 2005
- roland garros
- roland garos 1999
- roland g70

nedir.Net