saatli maarif takvimi
1. takvimden ziyade daha cok bir ansiklopedi niteliginde temel basvuru araci,anadolu'da 'halk takvimi' olarak adlandırılan ve genellikle örf ve inanışlardan hareketle hazırlanan takvimde hidrellez ve cemre gibi hedelerden bahseder,bizi aydinlatir...
2. çocuklara isim koymak, o gün ne pişireceğine karar vermek için de kullanılır bu sayfalar yalnız yemek listesinde en bir alakasız şeyler ard arda bulunur. mide fesadı tehlikesi vardır bu menüden yemenin.
3. (bkz: saatleri ayarlama enstitüsü) *
4. hadisler, fıkralar, güzel sözler ve fazlasından her türlü ıvır zıvır bilgiye ulaşılabilecek eskilerin çok kullandığı takvim.
5. (bkz: maarif)**
6. taksim' deki maarif adlı barda bulunan takvim çeşididir..
7. önceleri yaprakları düzenli olarak her gün koparılır, daha sonra hafta da bir temizlik babında yedi yaprak koparılır ve bi süre sonra bi kaç ayda bir koparılır derken en sonunda takvimin süresi geçer zaten. bir de acayip abuk subuk çocuk isimleri önerir bu takvimler hem de kız-erkek isimleri birbiri ile uyumlu olur her niye ise.
8. anneannelerimizin değişmez "komodin üzeri" kaynaklarındandır. doğan çocuk isimlerini yazan dostlarımızın ciddi zihinsel problemleri olduğunu düşünüyorum. ayrıca oraya bakıp çocuğuna isim koyan dostlarımızı da ayakta alkışlamak istiyorum.
9. facebook 'ta da hiizmete gecmis applicationlardan biri.
Alakalı olabilir!
- saatli maarif
- saatlarin tikirtisi
- saat tik taki
- saat yirmi
- saat ayari

nedir.Net