sanliurfa icin malzeme toplama kampanyasi »
1. şanlıurfa için kitap toplama kampanyasından sonra düşündük ve de dedik ki okullar açılacak ve bebecikler için kitap, defter, silgi, kalemtraş, ataç, maket bıcağı, uhu, cetvel, gönye, sulu-kuru boya, 0,9kalem-uc*, makas, pergel, önlük, yaka, kitap çantası, beslenme çantası, suluk, flüt, mendil ve aklınıza gelebilecek her hangi bir okul malzemesini, isterseniz kendiniz düzenleyeceğimiz zirvede bize ulaştırarak, isterseniz math ile kurabileceğiniz bağlantılarla şanlıurfa ya iletebilirsiniz. hep eğlenceyle geçmiyor hayat. neden böyle bir şey yapmalıyızın alt metnini yazmıyorum bile zira şanlıurfa için kitap toplama kampanyasında gayet iyi izah ediliyor. yabancı olunan bir durum değil yani. zirve tarihi, yeri ve detayları bilhare duyrulacaktır. amaç okullar açılanana kadar gerekirse bir kaç zirve periyoduyla bu malzemeleri toplamak ve uygun zamanda ulaştırmak. şimdi size kırtasiyeye gidip malzeme almakta zor gelirse* gerekirse bunun içinde şahsım kırtasiye yollarını aşındıracaktır. amaç elimizden gelenin en iyisini yapmak az veya çok. küçük bir malzeme dolabını dolduracak malzeme bile çok işlevsel olabilir. kaldı ki kırtasiye malzemeleri hepimizin bildiği gibi fazlaca maliyetli değil, hatta hepimizin evlerinde alıpta kullanmadığı pek çok malzeme olabilir. biraz harekete geçmek lazım. bu kadar insan boşuna mı toplanıyor her gün burada?
2. okulların açılma tarihi, ve malzemelerin ulaştırılma süresi düşünüldüğünde, tez zamanda yapılası,katılınası, bağış yapılası zirvedir. * *
3. zirve gibi bir organizasyonla toplanması son derece güzel olan kampanyadır. çünkü kitap toplama kampanyasına kitapların verileceği yerler biraz ters olduğu için çoğu yazar eminim elindeki kitapları verememişlerdir *. ama bu kampanya zirve şaklinde olacağı için * herkes rahatça yardım yapabilir. hatta bu zirvede kırtasiye malzemeleri yanında kitap bile getirebilir.

bunu yapabiliriz türkiyem.
4. kitap toplama kampanyasına sözlük ahalisinin 100'de 0,4 oranında bir katılım olması bu kampanyanın başarı oranını daha'da düşürecektir. zira evdeki atıl okul kitaplarını hayrına değerlendirmek yeni silgi kalem almaktan daha cazip gelmiştir/gelecektir.

yinede destek vermemiz gerekmektedir.
5. kitap toplama kampanyasında kitapların otobüs şirteklerine ulaştırması zor olduğu için bir çok yazar yardım edemedi. fakat bu kampanya zirve şeklinde olacağı için katılım elbette daha fazla olacaktır. ve tekrarlama gereği duyuyorum: kırtasiye malzemesinin yanında kitap da getirirsek iyi olur.

peki bunları kim nereye götürecek? şeklinde bir soru sormak da her halde yerinde olur. kim bu yiğit?
6. sanlıurfa için kitap toplama kampanyasında gösterdiğim duyarlılığı bu sefer de gösterip elimden geldiği kadar desteğimi vereceğim zirvedir, unutmayın ki ordaki kardeşlerimizin yerinde bizler de olabilirdik. **
toplanan kırtasiye malzemesinin yerine ulasması konusunda ise hiç kimse problem yapmasın bu konu da cafe bi dünya yine bizden desteğini esirgemeyecektir.*
7. bir an once gerceklestirilmesi icin zirve duzenlenmesi gereken organizasyon
8. şanlıurfa bir çok yönüyle türkiye'nin en zengin illerinden biridir. orda kütüphanesi bulunmayan bir okul için kitap kampanyasının düzenlenmesi elbette ki çok anlamlıdır ama şanlıurfa'nın ekonomik yapısını genel itibariyle ele alacak olursak, fert başına düşen gelir açısından türkiye'nin ilk sıralarında yer alan illerden biri olduğu görülecektir.
9. arkadaşlar başka yerden talep olursa oralar içinde düzenlenir -ki bunlarla ilgili de gerekli görüşmeler devam ediyor. fakat öncelikli olarak biz böyle bir yardıma ihtiyaç olup olmadığını zaten mathe sorduk, ona binayen girişitik ve de bu işlerle urfa da da ugrasacak bir adam lazım e math yine burda bize yardımcı olacak.
zirve mekanı cafe bi dünya olacak ve sadece mekan olmakla kalmayaıp bir iki atraksyonda gerçekleştirecektir.
eger yardım etmek isteyen varsa onun sapı bunun çöpü demesin. türkiye de kişi başına düşen milli gelirde kaç bin dolar fakat bizim ceplerimizde kaç dolar var. yapmayın etmeyin istatistiklere ne kadar güveniyorsunuz ...
siz sadece adım atın..
10. hangi şehir olursa olsun önemli olan muhtaç kişilere katkıda bulunmaktır. ayrıca herhangi bir şehrin kendi içindeki ilçeleri, semtleri, okulları birbiriyle aynı tutulamaz.

eğer Şanlıurfa türkiye'nin en zengin illerinden ise şu an görev yaptığım okuladki 600 öğrenciden 30'u neden aşevlerinden yemek yiyor? neden giyecek yardımı yapılacağı zaman anneler babalar birbirini eziyor? neden öğrenciler okul çıkışında kışlık yakacak için sokak sokak dolaşıp tahta parçaları topluyor?

yeri gelmişken şöyle bir anımı anlatayım geçen yıla ait:

bir kız öğrencim birkaç gün okula gelmeyince merak edip evlerine gittim. sora sora evi buldum ama gördüğüm şey eve pek benzemiyordu. tek katlı, müstakil, eski bir ev. üç odanın ikisinin tavanı göçmüş olduğundan kalan bir odada oturuluyor. yerde altı kartonlarla beslenmiş, bir koridoru kaplayacak genişlikte bir kilim ve üstünde iki kat bataniye altında benim kız ateşler içinde yatıyor. öğlen saati olduğundan annesi yemek telaşına düştü. bir önceki günden kalma bir tabak fasulyeyi aldı odanın köşesindeki tüpün üstüne koydu. tüp bitmiş olsa gerek kitabağı kaptığı gibi komşuya yemeği ısıtmaya gitti. kız o ara gözlerini açtı, beni gördü hasta olduğu için gelemediğini söyledi. okulca elimizden gelen yardımı yaptık fakat sadece bu ailenin bu durumda olmadığı da ortadaydı...

özet olarak; sorun şehir değil, muhtaç kişilere ulaştırmaktır. bu kampanya şanlıurfa'daki en varlıklı ailelerin çocuklarına yapılmayacak zaten. dolayısıyla memleket emselesi haline getirmenin manası yoktur. yardımda bulunanlar isterse bu eşyaları kardesinisec.com'a da gönderebiliriz.
11. her yazarın katılması gereken kampanya. yardımlarımı esirgemeyeceğimdir.
12. evet, pamuk eller cebe... diyerek tekrardan gündeme taşıma gereği duyduğum başlıktır. ayrıca bu kampanya için bir neden, bir teşvik falan istiyorsanız (#887221) entrysini okuyunuz piliz. *
13. kitap toplama kampanyasında az ya da çok katkıda bulunmaya çalıştık. yine ve daha fazlasını yapabiliriz hep birlikte.
14. kampanya için çok fazla hazırlık yapmaya gerek yok.
yolda gelirken bile, vapurdan 5 tanesi bir milyona kalem alınabilir. kalem kutusu da yanında hediye veriliyor zaten.
ya da alınacak, 2 defter, bir kalem kutusu ( içeriğiyle birlikte ) bir akşam eğlenceye gidildiğinde bir iki bira az içmenize sebep olacak kadar zorlar bütçemizi.
kipling, jansport, eastpack, nike veya slazenger çanta beklemiyor bu çocuklar bizden.
çok büyük maddiyat gerektirecek malzemeler değil üzerinde konuştuklarımız.

zirve tarihi bir an önce açıklanırsa daha somut temeller üzerinde hareket edebiliriz. *
15. tarihe dair önerilerinizi belirtin lütfen. sadece bu haftasonu olmasın.
16. #886923
fert başına düşen gelire bakıp ahkâm kesmek kolaydır. ama gelir dağılımının belki de en kötü olduğu ilimizdir şanlıurfa. bu büyük parayı ellerinde tutanlar birkaç bin toprak zenginidir. şanlıurfa son yıllarda çok fazla göç almıştır ve şehir artık bunu taşıyamaz hale gelmiştir. o yüzden müsterih olunuz.
17. bu konuda bir önerim olacak. herkes gelirken vapurdan kalem almasa da önce bir para toplansa. sonra o paralarla gidip mallar toptan alınsa. daha fazla yardım yapılmış olur. hatta alınan yer de bunun bir yardım işi olduğu yönünde ikna edilirse daha da etkili bir yardım yapılabilir.
18. (#891194)
bu hafta olmayacaksa eğer, sıradaki en yakın haftasonu olan 3 eylülü öneriyorum. *
19. elimden geldiği kadarıyla hem maddi hemde manevi desteğimi eksik etmeyeceğim kampanya
20. evet 3 eylül süper bir tarih. hem okullar açılmadan da ulaşmış olur ellerine..para toplama mevzuuna gelince. isteyen malzeme alıp gelebilir, isteyenlerle de zirveden önce buluşur gider bir yerlerden alırız. para toplama söz konusu olmayacaktır. *
kookaburra bize malzemeleri alabileceğimiz bir yer önerbilir. *
farklı fikri olan varsa paylaşalım afacanlar
21. pek sevgili japon balıkları 10 eylül de cafe bi dünyada toplanıyoruz. herhangibir aksilik çıkması durumunda bilhare bildirilecektir.
kitap kampanyasından sonra böyle bir devam kampanyası olması ordaki çocukların da aptal umutlarından arınmalarını sağlayacaktır. zira sadece kitap göndermekle kalınmayıp bir şeyler için başka birilerinin çaba gösteriyor olması onlara akıllı umutlar katacaktır. herşeyin tam olarak yerine ulaşacağından emin olabilrsiniz malum math faktörümüz var.
22. bu zirvede de cafe bi dunya tam organize bir şekilde sözlük yazarlarına hizmet verecek olup adisyonlarına yüzde bilmem kaç indirim yapacaktır... *
ayrıca o güne kadar alkol ruhsatı da hazır olacağı için, dileyen bünyesine alkol de katabilecektir...
23. elimdeki kitapları daha önce başka yerlere vermiş olduğumdan dolayı katılamadığım bir önceki kampanyanın acısını çıkaracağım yeni kampanyadır.çok da güzeldir fikrimce
24. malzeme toplamak dışında,özel ilköğretim okullarında okuyan ya da bu okullardan mezun tanıdıklarımız vasıtasıyla bölgedeki,yoksul çocuklarımızın yoğunlukta olduğu okullara kardeş okul bulunmasıyla da destek verilebilecek kampanya..zira ihtiyaçlar kırtasiye malzemesiyle sınır olmayabilir;iki okulun kardeşliği daha farklı yardımlaşmalara da yardımcı olabilecektir.
25. alınması gereken malzemeler:
- * kalem. (lütfen kaliteli olmasına özen gösterin. hb falan alın)
- kalemtıraş
- silgi
- ufak kareli ve çizgili defter
- ufak resim defteri
- büyük kareli ve çizgili defter
- kalemlik ( o kadar önemli değil. )
- başka aklınıza gelen ne varsa o.

bir de alınacak şeyleri aramızda anlaşarak alsak çok iyi olur her halde. bazı şeyler fazla, bazıları az olunca yapılan iş pek faydalı olmayabilir.
»
Alakalı olabilir!
- sanliurfa icin kitap toplama kampanyasi
- sanliurfaya kitap kampanyasi
- sanliurfa kapakli pasaji
- sanliurfa kalesi
- sanliurfa daki dinler ve kulturler parki projesi

nedir.Net