sarki sozunden baslik turetmek
8. şarkı sözünün ya da şarkının isminin nik olarak seçilmesi kadar normal bir durum.*
7. yaratıcılığını ve düşünselliğini kaybetmeye başlamış olan yazar modellerinin tükenmişlik belirtisi.*
6. edelim edelim şimdi neyi kategorize edelim hadi! programına hoşgeldiniz.
bu programda da şarkı sözünden başlık yapanlara kancayı attık.
efenim şimdi insanların psişik problemlerine binayen psikolojik ve nörolojik çağrışımların karelerinin integralleri alınınca ortaya çıkan bu durum çok yazık, yanlış, allah muhafaza, allah görse taş yapar, allah görse pisler. biz vatandaşlık görevimizi yaptık ve kategorize ettik. * içimiz rahat koyacağız başımızı yastığa.
*
*
5. tıpkı kanuni açıklardan faydalanıp kendini legal gösteren kişiler gibi "sözlük etiği" ne aykırı davranan insanların tutumu.
4. şarkının size incelikli gelen kısmını orjinalini bozmadan başlığa taşımanın bır bır edilecek bir yanı yoktur. bazıları duygularıyla, bazıları mantığıyla yaşar. ikinci gruptan olanların mantıklarına abanarak ilk gruptakilere bır bır etme hakları yoktur. sözlük ortamı demokratiktir. kurallar açıktır. kurallara aykırı olmadığı müddetçe girilen hiç bir başlık ya da entry diğer sözlük yazarlarını beğenmek ya da beğenmemek ikileminden öteye süngülemez. ideallerden ibaret değildir hayat. ve her şey tek kişilik doğrularla dönmez.

edit: etik metik biz bunu yedik.
3. bir şarkısın sen
dusman aslında tüm sevenler
ask sevgiden beter

(bkz: gül allah gül)
2. (bkz: sarki sozunden nick turetmek)
1. sözlüğe zarar vermeye başladığını düşündüğüm hadise. başlık açmakta zorlanan ama bir yandan açması gerektiğini düşünen kişilerin seçtiği kolay ve kısa yol. bir şarkının herhangi bir sözü alınır ve altına ne uzun uzun bir analiz yaparak açıklaması yapılır ne de altına entry girecek kişilere ipuçları verilir. sadece üstte yazan şarkı sözünün hangi şarkıya ait olduğu ve tek cümleyle ne anlama geldiği yazılır ve açılan başlık sayısı 1 artar. anathema'nın al bütün sözlerini şarkı sözü yap, millet de depresif depresif iç geçirsin ama kime ne faydası var. ben bir gün gelip, ulan şu şarkıda geçen şu söz ne demekti diye arama mı yapacağım? Şarkı sözü girmeye laf ediyorduk şimdi aynı kolaycı şahıslar aynı şarkı sözlerini dize dize girmeye başladılar.


(bkz: son sozu soyledim koymadı mı)
(bkz: son sözü soylemek) sizce hangisi sözlük mantığına uygun?
Alakalı olabilir!
- sarki sozunden nick turetmek
- sarki isminden baslik yapmak
- sarkintilik etmek
- sarki sozleriyle baslik acmak
- sarki sozlerinden ingilizce ogrenmek

nedir.Net