seo
1. kis. search engine optimization

seo denen kisiler* web sitenizi arama motorlarinda ozellikle google'da ust siraya cikarabilen; dusununce biraz cakalca gelen yontemlerle fakat site sahibi olunca cok zekice yontemlerle yapan kisilerdir.
2. sunduğu kolaylıklara karşın, bir yandan da devasa biçimde büyüyen internetin, doğru bilgiye ulaşmak adına arama motoru kullanımını vazgeçilmez kılmasıyla popüler olmuş, web sitelerinin trafik hacmini arttırmaya yarayan yöntemler dizisidir.
web sitesi sahibiyseniz ve herkes beni bilsin, tanısın, sunucum ziyaretçileri taşıyamasın, paraya para demeyeyim diyorsanız;
http://raven-seo-tools.com/seo-analyzer/ bağlantısından bu konuyu ne kadar önemsemeniz gerektiğini ölçebilirsiniz.
nedir net in puanı 100 üzerinden 90! *
3. seo googleda üst sıralarda olabilmek adına uygulanması gereken genel işlevlerdir. site içi seo googledaki yükselişi %35 dilimde eklerken asıl önemli olan site dışı seo çalışması ise %65 lik dilimde yükselişi tetiklemektedir. detayları http://www.backlinkci.net/ de görebilirsiniz
4. sürekliliği esas olan optimizasyondur. google gibi arama motorları çoğu zaman bilinen seo taktiklerine karşı önlemler almakta, daha doğru sıralama gerçekleştirmek için algoritmalarını iyileştirmektedir. bu nedenledir ki, bugünün seo metodları, yarın işlemeyebilecektir.
5. seoamo seo uzmanlarına göre bir web sitesinin arama motorlarının algoritma kurgularına göre hareket ederek üst sıralara taşınması faaliyeti ve işlevidir. Çok daha detaylı bilgiyi http://seoamo.net/ adresinden öğrenebilirsiniz.
6. birilerinin yazar görünümü altında sözlükte kasmaya çalıştığı kavramdır.
ban yememek için farklı takma isimlerle giriş yapar, müşterilerinin siteleri daha çok hit alsın, sıralamalarda daha yukarılarda olsun diye buraları pisletirler.
bu hallere düştün be sözlük.
7. arama motoru optimizasyonu. google'da hedeflenen kelimelerde üst sıraya çıkmak için yapılan çalışmaların bütünüdür. organik ve profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. site sahibi satışlarını artırmak veya ismini duyurmak amacı ile bir seo uzmanına ihtiyaç duyabilir.
Alakalı olabilir!
- seoul

nedir.Net