sezen aksu »
1. türkiye kültürünü iyi tanıyan, her katman ve kültür grubundan türkün bir duygusuna ya da aklına hitap etmeyi başarmış efsanevi bir hatun. müziği de zamanla iyi öğrenmiş, iyi müzisyenlerle çalışmıştır.
2. türkiye'nin en iyi şarkı sözü yazarı...
3. türkiye'nin minik serçesi olarak anılan ama müziğiyle devliğini kanıtlayan müzik kadını *
4. "git...git...git...me kal ne olursun" deyişiyle beni kopartan,mithat can adında *bir oğlu olan şeker kadın **
5. ışık doğudan yükselir albümünün gerçekten çok iyi olduğunu düşündüğüm, zihninde dolaşmayı, müziğinin ve sözlerinin üretim aşamasında yanında bulunmak isteyebileceğim insan..
6. örnek sanatci diye dejenere bi tabir kullanmaya kiyamadigim sarkici,isci.her sarkisini begenen,kendisine tapan * biri
olmamakla birlikte bikinili halini görmedigim,sarhos bi sekilde barlardan atilmamis,özel hayati hakkinda hic birsey bilmedigim icin kutluyorum bu insani
7. kendısıne neden minik serce denildigini hic anlamadıgım, sarkılarını damara enjekte etmekte usta olan sanatcı.
8. kralice...herkesin yuregine dokunmayi bilen kucuk, izmir'li hanfendi... artik muzikten cok siire goz kirpiyor. turk muzigi, pop kulturu, sarkilarin anlam kazanmasi, muzigin zeki espriyi icine almasi "sezen aksu'dan once-sezen aksu'dan sonra" olarak incelenecektir bundan boyle. onu yazmaya calissam da tukenirim, her sarkisinin her anlamini bulmaya calissam da.
9. süper sözler yazan,şarkıcı fabrikası şirin hatun kişi.
eskiden birkaç başarısız film çalışmasıda olmuştur.
en güzel şarkılarından(bkz: gülümse)
10. (bkz: geri don)
11. iyi bir tarzi olan ve gerek sarkilariyla gerek hareketleriyle kendi tarzini ortaya koyup piyasadaki diger sarkicilari alteden basarili hatun...
12. dinlerken beynimde karıncalar geziyor hissiyatını yaratan ben annemi isterim parçasını yorumlayan aşmış hatun....
13. (bkz: sanatçı)
14. içgüdüsel olarak herkezin içinde büyüttüğü canlının ta kendisi
15. can sıkıntısından degisiklik olsun maksatıyla dizilerde ufak roller kapan minik sercelikten xxl sercelige terfi eden yılların sanatcısı.
16. (bkz: minik serçe)
17. son zamanlarda ne dediği pek anlaşılmasada yıkılmayan ve yıkılamayacak olan minik dev kadın.
18. suratının katır suratı gibi oldugu, yakında patlayacak olan ve bu hale nasıl geldigini merak ettiğim, tarzına, sarkılarına, sozlerine hasta oldugum kadın.
19. alacakaranlik dizisinde oynayan sanatçımız.
20. (bkz: izmir kızları)
21. poplar vadisi nin en onemli konsey uyesi. *
22. kafalari cekip cekip eline kagit kalemi alarak birbirinden guzel sarki sözleri yazabilen ve onlara harika besteler cikartan inanilmaz bir insan.
23. dunyada kendisinden baska sarki soyleyen kimse kalmasa fazla bi bosluk hissetmeyecegim, besteleri, gufteleri, sesi, kisiligi ve kalan her bi boku mukemmel, sarkilarinin tek konusu ask olmayan, her tarzda en guzel sarkilari yazan, okuyan acayip sirin kadin... fakat ne yazik ki hakettigi yerde degil...
24. konserlerinde erotik kaseti patlayan gülben ergen'e bile (potansiyel müşteri) kucak açıp savunurken, şiirini şarkı yaptığı ve sivas'ta ölen metin altıok'u hiç bir surette anmamış, yıllarca iç savaş varken ilgilenmediği kürtçe türkülere ortalık süt liman olunca kucak açmış, yıldız tilbe'yi uzay hepari ile yattı diye yıllarca müzik piyasasından silmeye çalışan fesat ve hakettiğinin fersah fersah üstünde bir yerlerde olan şarkıcı.
25. hakkın rahmetine kavuşacağı gün (ne de olsa o da bir ölümlü) türkiye'de apayrı bir kıyamet koparacak insan..
»
Alakalı olabilir!
- sezen aksu 88
- sezen aksu com
- sezen aksu show
- sezen aksu dudagi
- sezer akgul

nedir.Net