sikismek
1. başlıklarda sıkça rastlanan fiil. bu sözcüğün kullanılmasında sakınca olmadığını savunanlar günlük hayatımızda sıkça söylediğimiz bir şeyin sözlükte de kullanılmasının doğal olduğunu, aksinin ikiyüzlülük olacağını iddia eder. oysa ki günlük hayatlarında bu tür sözleri kullanmayan ve kullanılmasından rahatsız olanlar da var. sözlük kimsenin özeli olmadığı, yazılan her sözcük halka açık olduğu için sözlüğün kalitesini düşürecek bu tür başlıklardan kaçınmak lazımdır.
2. kastedilmek istenen seks olayını gayet kabaca, argo bir şekilde ifade eden fiil.. sözlükteki başlıklarda kullanımı ise gayet uygunsuz.. bunun yerine sevişmek kullanılabilir.. eğer sevişmek de anlatılmak istenen fiili tam olarak belirtmiyorsa * seks yapmak kullanılabilir..

edit: bu kelimeyi kullandığını reddetmeyi ikiyüzlülük ve kişinin benliğiyle çelişki olarak görmek manasızdır.. bu konuda fazla ısrar etmek kişinin itibarını gölgeler kanımca..
3. sevismek kelimesiyle ayni mana tasir. bazen insanlar kelimelere öyle manalar yüklerlerki, sanki arada uçurumlar varmis gibi gözükür. arkadaslarla yapilan muhabbetlerde, dost meclislerinde sikismek kelimesini bolca kullanan insanlar farkli ortamlarda farkli kimliklere bürünebiliyorlar. bunun yorumlanmasi kisiden kisiye degisir. iste buradaki fark da insanin disariya ne kadar samimi davrandigiyla alakalidir.
(bkz: ya oldugun gibi görün ya göründügü gibi ol) *
4. (bkz: şiki şiki baba)
5. 1. kelime anlamı olarak ağır, pervasız ve hatta ahlaksız gibi gelse de aslında seks yapmak fiilinin karşılığıdır. sevişmek arasındaki farkı biz belirleriz! sevişmek tek ve özel kişiyle, skişmek ise herkesle yapılabilir gözükür. kimisine de hayvani ve insani olmayan bir sözcük gibi de gelebilir. fakat bazı eylemleri, durumları ve kelimeleri anlamlandıran biz ve genelde komplekslerimizdir. aslında bu kelimenin tek farkı sert bir sözcük oluşudur. kim bilir belki de 'v' yerine 'k' olduğundandır*...

2. amerikan filmlerinde duymaya alışkın olduğumuz fucking kelimesi kadar rahat gözükmez bize. hatta türk filmlerinde geçtiği zaman rahatsız bile oluruz. bunun nedeni belki de bir çok eylemin bizde daha sert çizgilerle ayrılmış olmasıdır. ya da fucking'in aslında sözlük anlamıyla karşılığının kullanılmamasıdır. yani çağrıştırdığı aslında daha yumuşak ve daha tahammül edilebilir bir durumdur.

3. sözlük içinde yerleşik, argo, küfür ve argotik deyimlerin başlığı açılabilir. çünkü bunlar halk arasında kullanılırdır. ama 'skişmek' kelimesinin desteklediği başka tür başlıklar kurallara aykırıdır. diğer sözlüklerde yer bulabilir bir durumun nedir.net'te izin verilmemesin nedeni, bu sözlüğün temelindeki farklı yaklaşımdır.
6. - gelecek planı olmadan- yapılan genelde yatakta geçen ilişki türü.
7. (bkz: duzusmek)
8. eşmek, işmek eki türkçede birşeyin karşılıklı yapılması anlamına geliyor. misal öpüşmek fiilinde iki taraf da birbirini öpmektedir. gülüşmek fiilinde iki taraf da gülmekte...oysa ki s.kişmek fiilinde de iki taraf birbirini..... s... memektedir...
hülasa fiil yanlış ek yanlış başlık yanlış her şey yanlış...
ha denmek istenen, biz karşı cinsi sevmezük; o başkadır tabii ki
9. (bkz: tokuşmak)
10. sevişmenin hayvancası
11. aradaki ş işteşlik harfi nedeniyle aslında oldukça kötü anlamlar çıkarılabilen fiil. keza öpüşmek fiilinden birden ziyade * kişinin birbirini öptüğü dövüşmek fiilinden birden ziyade kişinin birbirini dövdüğü savaşmak fiilinden birden ziyade kişinin birbiriyle savaştığı anlaşıldığına göre sikişmek fiilinden de birden ziyade kişinin birbirini siktiği anlaşılmalıdır.
(bkz: ibne miyiz lan biz)
12. genellikle otobüs vb. toplu taşıma araçlarında vuku bulan durumdur.* şöför veya muavinler daha fazla yolcu almak için yaparlar. ve bunu "sıkışalım lütfen" türünde istek cümleleriyle dile getirirler. ve an gelir, o kadar çok sıkışmışsınızdır ki nefes almakta güçlük çekersiniz. * * * *
(bkz: otobusteki ter kokusu)
13. türk toplumunun argo anlam taşıdığını düşündüğü , zıt yüklü insanların birleşmesiyle gerçekleşen durum.yanlış anlaşılacak bir şey yok.bu tür başlıklar gerçekten argodur.***
14. (bkz: sikismak) serbest cagrisim
Alakalı olabilir!
- sikismak
- siki basmak
- sikik
- siki siki
- sikilmak

nedir.Net