sinif baskani
1. ilkokulda yaramazlik yapanlari tahtaya yazan gammaz.
2. eskilerin sınıf mümessili dediği görevli.kimi okulda bu seçimle gelir, kimisinde her hafta numara sırasına göre dönüşümlü olarak herkes başkan olur.kimisinde hoca atar bunu.özellikle ya iki senelik, önceden kalmış yaşı daha büyük olanlar, ya da sınıfın en ineği bu göreve gelir.
3. arkadaş ve öğretmenlerle dengeyi kuran sempatik başkan omuzlara alınası türdendir
4. ilkokulda genellikle sınıfın en popüler kızı sınıf başkanı olur. ona aşık olan sınıfın en güçlü erkekleri de konuşan diğer kızları ve akranlarını sopalayarak kıza yaranmaya çalışırlar. yıllar geçer, sınıf başkanı olan kız çirkin bir cadı olur, ilkokul günlerinde dayak yiyenlerse birer prenses. sonra sınıfın en güçlü çocukları gidip duvara kafa atmaca oynarlar.
5. okullarda bulunması gereken topluluğun * birer başkanı olmasıdır ama unutulamalıdır ki her başkanın bir başkanı vardır.
6. kendisini fazla kaptıranlar dünyaya geliş amacının sınıf başkanı olmak olduğunu zannedenler vardır. ara sıra demeçler verir aslından isim yazmayı sevmediğini onu da kendi üstlerinin filan zorladığını söyler. kendini bi ülkeyi yönetiyormuş gibi hisseder.
7. pis işleri yardımcısına yaptırıp hocalara kendi şirin görünmeye çalışır... başarır da...
8. sınıf amelesi. para toplayıcı. sınıfın diplomasi görevini üstlenen insan.
9. (bkz: azanlar)
Alakalı olabilir!
- sinif babasi
- sinifta kal
- sinifin kasari
- sinif annesi
- sinir tasi

nedir.Net