slayer
1. unlu bir rock grubu
(bkz: sarkicisina baslik acmayip sarkisina baslik acan yazarlar)
2. bir speed trash grubu. daha death nedir tanımlanmamışken müzklerinde satenik temalar işleyen bir grup olarak meşhurdular. müziklerini tanımlamak gerekirse, tek kelimeyle hızlı yaşa genç öldür. çok hızlı gitar rifleri, gebertici davul atakları olarak kısaca anlatılabilir. elbette bir sonraki entry de daha detay anlatılır. (bkz: benden bu kadar)
3. bir filmde motosikletli deri kiyafetli, kel, sisman insan avcisi vardi. pompali tufegi, el bombasi falan tasiyordu. devamli dehsetli kahkahalar atiyordu. mesela tavsan goruyodu pompali tufegini kullaniyodu, papatya goruyodu el bombasini cikariyodu... iste budur.
(bkz: kerry king)
4. eskiden baba gibi thrash metal yapan grup. şimdilerde hardcorecu olmuşlardır.
bir efsanedir.


şu anda en ideal kadroya sahiptirler :
tom araya - vocals, bass
jeff hanneman - guitar
kerry king - guitar
dave lombardo - drums
5. buffy .. dizide slayer yani avcıdır .. İşi vampirleri avlamaktır.. seçilmiş kişilerdir ayrıca slayerlar ..
6. grubun albümleri:

show no mercy (1983)
haunting the chapel (1984)
hell awaits (1985)
reign in blood (1986)
south of heaven (1988)
seasons in the abyss (1990)
decade of aggression (1991)
divine intervention (1994)
undisputed attitude (1996)
diabolus in musica (1998)
god hates us all (2001)
7. (bkz: slay)
8. "jeff hanneman'la kerry king kavga ediyomuş, tom araya girmiş, barışmışlar" şeklinde geyiği yapılan grup
9. (bkz: buffy the vampire slayer)
10. http://www.slayer.com

*
11. rock republic festivali'nde sahne alacak grup. geçen seneki marduk gibi uçağı kaçırmazlar umarım.
12. (bkz: angel of death)
13. kendileri hakkında süper komik bir fıkra da yıllardan beri anlatılagelmiştir.
bir gün kerry kingle dave lombardo kavga ediyormuş. tom araya girmiş. ***
14. rockrepublic te turkiye ye gelerek kendisine olan sevgimizi tapınmaya donuşturen grup
15. çok sevmeme raamen bu kadar efsanevi olmalarının nedenini hala anlayamadığım grup*
(bkz: here comes the pain)
(bkz: bloodline)
(bkz: angel of death)
16. dave lomnardo'nun yaptığı dönüşle ideal kadrosuna kavuşmuş gurup
(bkz: bir efsane olarak dave lombardo)
17. metal fırtınada amerikalıların türklerin üzerinde kullandığı yeni bombaları..ağır psikolojik hasar gücüne sahiptir..
18. speed thrash türüne öncülük etmiş,sağlam,sert,karanlık melodilere sahip parçaları olan,en kötü performansıyla bile seyirciyi kudurtabilecek garip bir sahne potansiyeline sahip psikopat grup.mandatory suicide,south of heaven,seasons in the abyss gibi sarsıcı parçaları vardır bunların.6 kasım 98 di yanlış hatırlamıyorsam,cemil topuzlu açık hava sahnesi en muhteşem gününü yaşıyordu.rockrepublic performansıyla aynı kefeye bile konamazdı,harikaydı,yine gelsinler.
19. diablo 2'de oyunun normal kısmını bitirdikten sonra nikinize eklenen sıfat
20. dünya üzerindeki en azılı fanlara sahip olan müzik topluluğu. koluna jiletle slayer yazıp üstüne kolonya döküp yakan fanları olan başka topluluk var mıdır acaba diye düşündüren, her albümü, her notası olay olan, 11 eylül'de tüm gruplar turnelerini iptal ederken "asıl şimdi turneye çıkıp konser vermenin sırasıdır, biz kimseden korkmayız" mesajı vererek turneye çıkan efsane topluluk.
21. İlk albümleri show no mercy 1983 yılında metal blade records tarafından piyasaya sürüldü. pek iç açıcı bir albüm sayılmadı, punk ve hardcore karışımı metal gürültüsü olduğu söylendi. slayer elemanları yıllar sonra bu albüm için "işe yaramaz, berbat" demekten çekinmediler.

bundan sonraki albümleri 1985 yıdflında çıkan hell awaits oldu. müzikal anlamda show no mercy albümüne göre daha çok beğenilse de, şarkı sözleri genel olarak " şiddet, şeytan, ölüm" etrafında toplanıyordu. ayrıca bu albümle birlikte dave lombardo`nun ilerde en iyi davulculardan biri olacağını göstermeye başladığı da gerçektir.

1986 yılı grubun patlama yaptığı yıl oldu. yapımcı rick rubin`in de yardımlarıyla o yıl piyasaya çıkan reign in blood metal müzik tarihinin en önemli albümlerinden birisir. bu albümle birlikte slayer da zirveye oturdu. İyice popüler oldular fakat her şey iyi giderken birdenbire dave lombardo gruptan ayrıldı. kısa sürek ayrılıktan sonra dave lombardo gruba geri dönmeye karar verdi. bu gidip gelmede dave`in karısının etkisinin olduğu söylenir.

1988 yılında grup dördüncü albümleri south of heaven`ı çıkarttı. bir judas priest şarkısı olan dissident aggressor da bu albümde slayer tarafından yorumlandı. bu albüm de genel olarak, reign in blood`ın yarattığı etkiyi yaratmasa da, beğenildi. tom araya`nın da şarkı sözlerine yardım etmesiyle birlikte sesine daha çok oturan parçaların hazırlanmasını sağladı. lombardo`nun değerini anlayan grup bu albümde gene davulun sesini kısmadı.

1990 yılında çıkan melodik ve mistik bir albüm olan seasons in the abyss, hanneman ve king`in karşılıklı soloları, lombardo`nun gittikçe etkileyen davulu, tom araya`nın da kendine güvenerek sesinin farklı hallerini göstermesi, hayranların gözünde bu albümün daha farklı bir yere oturmasını sağlamıştır.

bu albümden sonra dave lombardo gruptan ayrılmıştır. grup üyeleri dave`i ilgisizlikle suçlarken, dave kabahatli olmadığını diğer elemanların sürekli kendisine soğuk davrandığını söylemiştir. daha sonra slayer paul bostaph ile anlaştı ve 1996 yılına kadar birlikte devam ettiler.

1994 yılına gelindiğinde ise grup yeni davulcusuyla birlikte albümlerini çıkarmaya hazırdı. altıncı albüm divine intervention piyasaya çıktı. bu albümün kaydı esnasına birçok ses teknisyeni çalışmıştır, bu da slayer`ın artık daha profesyonel bir grup haline geldiğinin göstergesidir.

1996 yılında çıkan undisputed attitude albümünde slayer; dri, verbal abuse gibi punk gruplarının şarkılarını yorumladı, ayrıca 3 tane yeni slayer parçası da yer alıyordu.

diabolus in musica 1998 yılnda çıktı. 40 dakika 30 saniyelik bu kayıt, prodüktor rick rubin`in slayer`la birlikte çalıştığı son albümdür.

2001 yılında god hates us all albümü çıkar. İlk kapağında, İncil`in üstünde kanlar içinde slayer yazmaktadır. Şarkı sözlerinin de sert bulunması sonucu kerry king, "bu albümün sadece kötü bir gün geçiren ve tanrının onu sevmediğini düşünen kulları içindir" diye açıklama yaptı.

2002 yılında paul bostaph guruptan ayrıldı ve dave lombardo geri döndü.

grup, 25 temmuz 2006'da christ illusion adlı yeni albümünü yayınladı.
22. ingilizcede katil, kıyıcı
Alakalı olabilir!
- slayerc
- slayertr
- slay
- slayt
- slay the nazarene

nedir.Net