smashing pumpkins
1. önce işe grunge yaparak başlayan sonra da alternative rock ın babası olan efsanevi grup... the beginning is the end is the beginning, everlasting gaze, zero, wound en güzel parçalarındandır
2. disarm ve zero adlı şarkılarını çok sevdiğim, siamese dream adlı albümü çok güzel olan, dağılmış grup.
3. (bkz: zero)
(bkz: disarm)
4. ilk göz ağrım... onlarla büyüdüm. grubun dağılması ve billy corgan'ın zwan isimli baska bir grubun başını cekerek yeniden muzik piyasasinda boy göstermesiyle baka kaldığım durumda cabasidir.
5. güzel şarkıları olan, depeche mode cover'ı yapmayı pek bi seven grup.bayan bassist kullanan gruplardandır ayrıca, tarih oldu bu grup o ayrı.
(bkz: ava adora)
6. bu grubun basçısının da kadın olması bana acaba bu herif (billy) hep bayanlara bası vermek mi istiyo diye düşündürdü.
7. zwan ı kurduktan kısa bır sure sonra benım kalbım pumpkınsle dıyıp grubu dagıtan corgan ın sesıde ayrı bır olaydır
bazıları nefret eder kulak tırmalıyor der
bazıalrı8kı bu gruptayım)asıktır ne zaman duysa hoplar zıplar
ozellıkle pug sarkısı adore albumunde bu sarkı
duydugum zaman bılgısyar masamdan yatagıma zıplıyorum boyle cıglıklar atıyorum ah corgan ah :)
8. (bkz: disarm)
(bkz: thirty three)
(bkz: tonight tonight)
(bkz: 1979)
(bkz: farewell and goodnight)
(bkz: hello kitty kat)
9. İlk albümleri gish'le pek bir başarı sağlayamasalar da siamese dream'le efsaneleşmeye başlayan ve kariyerlerinin en doruk noktasının mellon collie and the infinite sadness albümü olduğunu düşünürüm.

solisti billy corgan'dır,ve grubun nerdeyse tüm şarkı sözleri ve müziklerine imzasını attı.başlarda grunge yaparken daha sonra alternative rocka geçerken billy corgan'ın geçirdiği ruhsal değişimleri albümleri kronolojik olarak dinledinizde anlarsınız.
bir dinlediğiniz şarkının bir diğerini uymadığını görürseniz şaşırmayın.duyguların en güçlüsünü,aşkı,paylaşımı size billy corgan çok farklı dünyalardan anlatacak.

lise yıllarımda benim için çok şey ifade ederdi,tüm albümlerine sahibim.hatırlıyorum bir çok gece albümlerini yastığımın yanına koyup yatardım.en sevdiğim albümleri adore'dur ama bir çok müzik sever için 13milyon satan mellon collie & the infinite sadness dan sonra bir çöküş noktasıdır.

en son machina'yı yaptıktan sonra dağılarak beni üzüntüye boğmuşlardı daha sonra zwan diye bir grup kurdu billy corgan fakat asla smashing pumpkinsle yakaladığı kitleye sahip olamadı,şimdiyse ne zaman bir yerlerde bir şarkılarını duysam hala o yıllarımdan birşeylerin kaybolmadığını hissederim...
10. kliplerini izlerken bile kendimi kaybettiğim, konserlerine gitseydim acaba ne olur diye düşündüren grup..
11. (bkz: everlasting gaze)
(bkz: bullet with butterfly wings)
12. crestfallen
13. dağılmasıyla çoğu insanıda dağıtan grup.. *
14. "britney spears'ın şarkı söylediği bir dünya da müzik yapmak istemiyoruz" diyerek dağılmış alternatif müziğin dev gruplarından.
15. adore ile 90 lı yılların en kaliteli iki albümünden birine ( diğeri ok computer ) ve de yine 90'lı yılların en hüzünlü albümüne imza atmış grup.
16. muzik zevkimi degistiren grup. ilk kez sahne aldiklari yerde (bkz: metro) verdikleri son konserlerinin biletleri binlerce dolara alici bulmustur *
17. yaza doğru tekrar toparlanacak olan gruptur. kadroda jimmy chamberlin, melissa auf der maur ve elbette billy corgan'ın olacağı kesinleşmiştir. bakalım james iha ne diyecek bu işe.
18. tekrar stüdyoya girmiş gruptur!! söyleyecek söz yoktur, heyecandan bayılınasıdır, hatta uzun zamandır alınan en güzel haberdir!! *
http://www.smashingpumpkins.com/
http://www.ultimate-guitar.com/news/upcoming_releases/smashing_pumpkins_hit_the_studio.html
19. (bkz: mayonaise)*
Alakalı olabilir!
- smash it to pieces
- smashing the antiu
- smash it up
- smash
- smash mouth

nedir.Net