soykirim
1. insanlık suçu, örnek:ispanyolların kızılderililere yaptıkları ,israilin filistinde yapmaya çalıştığı.
2. ırk, milliyet, etnik ve din farklılıkları nedeniyle insan gruplarının yok edilmesi
3. soykırım dendiği zaman nazilerin, yahudilere ve diğer etnik gruplara karşı giriştikleri kitlesel kıyım akla gelir. 1939-1945 yılları arasında 5-6 milyon yahudi, 3 milyondan fazla sovyet savaş tutsağı, birer milyondan fazla polonya ve yugoslavya sivil halkı, 200.000 civarında Çingene ve 70.000 özürlü insanın canına kıyılmıştır. İşte soykırım budur.

4. recep tayyip erdoğan ın amerika'da "bizde yapmışızdır, ermenilerde yapmıştır, herkes yapmıştır" diyerek açıkladığı kavram
5. bir milletin kökünü kazımak amacıyla yapılan katliam.
6. #530978

nolu entryden esinlenerek

kitabına uygun olarak ve doğru hedeflerde kullanıldığında gayet işe yarayan bir eylemdir. son derece verimli sonuç verir, hızlıdır, kesindir. tek olumsuz yanı biraz masraflı olmasıdır. * ancak diğer üstünlükleri bu kusuru fazlasıyla örter. (tasvip etmiyoruz, yapmayin sakin soykirim)
7. #531931
hitler yapmayı denemiştir. bir miktar başarılıda olmuştur. hitler bu eylemi daha hızlı ve daha ucuza mal edebilmek için araştırmalar yaptırtmış, konferanslar düzenlemiştir.
8. osmanlı'nın 1915'te bir cehennemin içindeyken nasıl yaptığını ya da böyle bir şeyin nasıl iddia edildiğini anlayamadığım insanlık suçu.
adamlar her cephede kaybediyor, binlerce askerleri hiç uğruna ölüyor, bunlar da hemen ermenilere bir soykırım yapalım diye düşünüyor..(belli toplama kamplarının olduğunu duydum o ayrı, ama ermenilerin doğu anadoluda yaptıkları unutulamaz.. doğuda insanlar bugün bile birbirlerine kızınca ermeni diyorlar..)
ilginç tabi.
9. "soykırım" kavramı, 1948 tarihli "bm soykırım suçunun Önlenmesine ve cezalandırılmasına İlişkin sözleşme" ile tanımlanmıştır. sözleşmenin 2. maddesine göre;

"soykırım; ulusal, etnik, ırksal ya da dinsel bir grubu toptan ya da onun bir bölümünü yok etmek niyetiyle: grup üyelerinin öldürülmesi, grup üyelerinin fizik ya da akıl bütünlüğünün ağır biçimde zedelenmesi, grubun fiziksel varlığının tümü ya da bir bölümü ile yok edilmesi sonucunu verecek yaşam koşulları içinde tutulması, grup içinde doğumları engelleyecek önlemler alınması, bir grup çocukların başka bir gruba zorla geçirilmesi eylemlerinden herhangi birine başvurulmasını kapsamı içine alır. soykırımda planlı, devlet politikası haline gelmiş eylemler söz konusudur."
10. gavurcası genocide olan kelimedir.
11. (bkz: yahudi soykirimi) ve (bkz: sabra ve satilla katliami)
yanyana gelince daha manidar duruyorlar.

ayrıca (bkz: jenosit)
12. ne zaman soykırım iddiaları ortaya atılsa aynı şeyi söylerim. biz soykırım yapamayız. yapmış da olamayız. neden mi? Çünkü soykırım sistemli bir olay. bizim bünyemize aykırı. anlatayım, görün.

Örneğin naziler...6 milyon yahudiyi, Çingeneyi, solcuyu, eşcinseli, aykırı insanı yok etmek için inanılmaz bir düzenek kurulmuş. bu insanlar önce tek tek fişlenmiş. bulundukları yerler işaretlenmiş. secereleri çıkartılmış. adresleri belirlenmiş. evlerinden alınmışlar. bir araya getirilip bir başka yere , sonra başkasına nakledilmişler. bunlar için özel kamplar yapılmış. trenler tahsis edilmiş. buralara gönderilmişler, değerli eşyaları ayrılmış, altın dişleri sökülmüş, saçları kesilmiş, üniforma giydirilmiş, kamplara konulmuşlar. sonra bu insanlar kamplarda çalıştırılmışlar. gaz odaları, fırınlar yapılmış. mühendisler, bilim adamları çalışmış. en kolay, en ucuz şekilde bunları yok etmenin yollarını bulmuşlar. binlerce insan, binlerce subay, asker, polis, görevli, gönüllü hep beraber yıllarca bunun için inanılmaz bir sistem ve hiyerarşi içinde çalışmış. en küçük bir aksama olmaması için ss teşkilatı deliler gibi çaba harcamış. kimse "biz ne yapıyoruz" diye sormamış. böyle bir sistemi biz, bırakın bir azınlığı yok etmeyi, kendimizi kurtarmak için bile kuramayız. bir kere bizde bu boyutta bir organizasyon yapılamaz. yapılsa yıllar boyu devam edemez. biz merhametli milletiz. Öyle yukarıdan emir geldi diye çoluğu çocuğu gaz odalarına yollayacak birkaç manyak çıksa da binlerce manyak bir arada bunu yapamaz. zaten torpil olayı devreye girer hemen. "yahu şu geçen aile bizim komşu, bunları idare ediverelim"demeye başladık mı fırına girecek kimse kalmaz. hadi diyelim getirdin insanları fırının önüne. basındaki görevli, "iki kişi için fırını yakamam, bekleyin hepsini getirin, öyle..." demeyecek mi? ayrıca bizde böyle delinin biri milleti yok etmeye karar verdi diye her dediğini yapacak bu kadar adam bulunmaz. mutlaka itiraz ederiz biz. İmparatorluk zamanında bile böyle bir sistem kurulamadı memlekette. bize öyle tiranmış, diktatörmüş, sökmez bunlar. askeri darbe yapan kenan evren bile bütün gücüne rağmen kapı kapı gezip "vallahi ben aslında diktatör değilim, durum çok fenaydı, mecburen darbe yaptık, biraz işleri yoluna koyalım meraklısı değiliz, gidip salatalık ekeceğiz" şeklinde konuşmalar yapıyordu. yine de milletin gözüne giremedi, ayrı. memleketin en ciddi, en sıkı, en sistemli yeri neresi diye sorsak herkes askeriye diye cevap verir. gittik askerlik yaptık, gördük.orada bile hemşerisini bulan işini yürütüyor, araziye uyuyordu. bizim yapabildiğimiz en büyük katliam, belediyelerin, arada bir, üç tane zavallı titreyen köpeği itlaf etme konusundaki acınası
Çabasından ibarettir. onu da yakalayalım derken zabıta kendi telef olur.

(bkz: kürşat başar)
*
13. bazı sorunlar için çözüm önerisiymiş bu. entry numarası vermeye utanıyor insan.

küstah olduğunuz kadar tipiksiniz de. hala var mısınız? yok olunuz.
14. kendi soyunu korumaktan aciz topluluklarin kendini acindirarak hak beyan etmesi.
eet naziyim hitlerin evladıyım
15. orhan pamuk 'u neredeyse öteki tarafa gönderen konuşmasının konusu.
16. (bkz: vahset)
17. 26 şubat 1992 hocali katliamı.www.azatyurt.com dan katliam resimlerine bakabilirsiniz.ermenilerin dünya kamuoyuna 21 yüzyılda katliamın nasıl yapılabileceğini göstermesi.
18. nedir net e göre şu anda lübnan da yapılmakta olan eylem..bu ay yıldönümü olan srebrenica katliamını ise kimse hatırlamadı bu sözlükte nedense!!??!! şu anda lübnan da yaşananları da muhtemelen kimse hatırlamayacak 10 sene sonra ortaya ise sadece günü birlik çıkan ucuz populist kınama bantları kalacak..
19. müslümana yapıldımı "aaa olmadı sayılmaz hadi baştan!!" tarzında yaklaşılan olaylar bütünü
(bkz: cezayir katliami)
(bkz: cecenistan katliami)
(bkz: srebrenica katliami)
(bkz: bitmeyen filistin katliami)
20. amerikalilar japonya'ya atom bombasini yollamadan once fislenmis japonlai toplama kamplarina almislar, hastalik tasiyan battaniyeler vermislerdir. soykirimin dik alasini yapan milletlere gore bizler masum kaliriz.
ote yandan baska milletleri ezmeyenler tarihten silinir.
21. (bkz: soykırım anıtı)
22. katliamın (bir etnik veya dini gruba karşı) resmi devlet politikası olarak yapılması, bu katliamın tek bir yerde değil, tüm ülkede uygulanması ve katliamın bir defa değil, sürekli olarak yapılması koşullarının aynı anda gerçekleşerek oluşturdukları kavram.
23. yurdumuzun güzide enternasyonalist ve hem uluslar-alti sol güruhunun her sene hatirlamadigi ama ilkokul kitaplarindan kendilerine derlenen hitlerin ebesini yahudilere bir sey olmasinin anma günlerinin birindeyiz.

yil nazi katliaminin amina koyayim 10 sene önce* 320 bin insan katledildi binlerce kadinin irzina gecildi ama hala 37 aydinimiz seriatci yobazlar tarafindan hunharca yakildi senesi.

ermeni soykirimi bik bik bik, yahudi holokost shindler's list bik cük bla bla sol sol sol, solumun katliami her ne dailymotion ise artik, buyrun:

http://www.dailymotion.com/video/x636dd_srebrenitsa-soykrm_news

"görünen ve görünmeyen
münasebetli ve münasebetsiz
yerlerine kına kırmızısı
türbe yeşili çalınmaktan
kulaklarımdaki gençlik çınlamasında
kimin beni andığı ki besbelli
döş ileri kefel geri bizi sol pezevenkler"

katliami yazmasaydim yaza yazik olurdu.
Alakalı olabilir!
- soykirmak
- soykirim aniti
- soyka
- soykasiz kalmak
- soykut turan

nedir.Net