stres
9. hastalıklara yol açan, uykuları kaçıran, insanın tüm dengesini alt üst eden berbat bir şey.
8. atmak için bkz : http://mariemarie0000.free.fr/fichiers/images/pop.swf
7. umarım kimse stres olmaz. stres olanlar nasıl mutlandırılır bilinmez..
6. batılı tıp uzmanları, kronik olmadığı sürece, yaşanan kısa süreli stresin vücuttaki bağışıklık sistemini ve hafızayı güçlendirdiğini ortaya koydu. bbc'de yayınlanan habere göre, abd'nin kentucky Üniversitesi ve kanada'daki İngiliz kolombiyası Üniversitesi'nde ayrı ayrı sürdürülen araştırmalar sonucunda stresin de 'iyi huylusu' olduğu ortaya kondu. yaklaşık 19 bin kişi üzerinde yapılan araştırmalarda, kısa sürelerle hissedilen stresli durumlarda insanda, binlerce yıl önce atalarının yırtıcılarla mücadelesi sırasında vücutta oluşan 'savaş ya da savaş' içgüdüsünün ortaya çıktığı saptandı.

bu da, vücuttaki bağışıklık sistemini yüksek dozda uyarıyor. böylece vücut enfeksiyon ve travmalara karşı adeta güçlü bir savunma hattı oluşturuyor. ancak uzmanlara göre bunun tam tersi olursa, yani kişinin stresi kronik bir hal alırsa bağışıklık sistemi çöküyor. sürekli uyarılan sistem, bir süre sonra enfeksiyonlara karşı tepkisizleşiyor ve kişilerde çoğunlukla 'erken bunama' belirtileri gösteriyor.
5. organizmanın çevreye uyumunu bozan her türlü iç ve dış etki
4. hastanin rahatsizliginin nedenini cozemeyen doktorun neden olarak ortaya attigi koca yalanin bilimsel adidir.
3. gerginliğini engellemek için onu oluşturan ortamdan kaçmak gerekir-ki dünyadan kaçmak mümkün olmadığından abestir-ya da stres topu edinilmelidir
2. 'çağın hastalığı'şeklinde ifade edilen rahatsızlık.organizmamızda meydana gelen aksaklıkların temel sebeplerindendir.tedavisi psikolojik telkinlerle mümkündür.psikosomatik düzenleyici haplar faso-fisodan ibarettir.
1. hayatımızın her anında karşı karşıya oldugumuz,vücudun savunma sisteminin bozulmasına ve bazı hastalıkların çok daha erken yaşta ortaya çıkmasına neden olan sinir bozuklugu,mutsuzluk durumu.
Alakalı olabilir!
- stress
- streets
- strepsil
- stream
- stres topu

nedir.Net