super star »
1. sibel tüzün'ün bu yıl türkiye'yi temsil edeceği eurovision 2006'da söyleyeceği şarkı. * *
2. çok kaliteli çok farklı bir sibel tüzün şarkısı.kesin dibi boyluyacağız....
3. ikinci bir rimi rimi ley..
4. mide bulandıran* iğrenç şarkı. klip ayrı bir iğrenç olmuştur. öyle şapkanın üstünde şekli şemali belli olmayan bir ay yıldız falan.. trt'nin etik yayın anlayışı ve politikası bunu nasıl kabul ediyor anlam veremedim. şarkının sözleri ise şöyle:

ay hemen doğmuyorsa, olsun
gece uzun karanlık, olursa olsun
gözlerin kamaşıyor, aldırma
aşka hazır mısın

bırak durmadan aksın duygun
gözlerini kapat, sus, yüreğin vursun
işığım aydınlatsın geceyi
aşka hazır mısın

karşında süperstar
sev beni
karşında süperstar
hisset beni
karşında süperstar
yaşa beni
arzu benim, arzu benim, arzu benim sana

ay hemen doğmayacak, olsun
gece uzun karanlık, olsun
gözlerin kamaşacak, aldırma
aşka hazır mısın
bırak durmadan aksın duygun
gözlerini kapat, yüreğin vursun
işığım aydınlatsın
5. söz ve müziğin sibel tüzen ait olduğu, insanlara acaba benim kulaklarımda mı bir sorun var bu nasıl müzik, nasıl söz dedirten şarkı.
6. 143 defa dinlenince güzel oluyor.
7. böyle bir şarkıya (saçmalığa desek daha doğru olur) türkiye'yi temsil etmesi için onay veren zihniyeti şiddetle ve esefle kınıyorum.
yok kardeşim! beni temsil etmiyor bu şarkı! reddediyorum!
8. 2006 yilinda eurovision a katilmak icin secilmis korkunc sarki, o kadar güzel seyler yapilabilinecekken sacmalanmistir, bu kadar sacmaliga da pes dogrusudur. 30 küsür ülkenin katildigi yarismada yine turkce olan bu sarkiyla yarisacaktir turkiye, trt sarki da sozun onemine inanmıyor mudur nedir. zaten sarkilarda sadece müzik onemlidir, sozler gereksiz di mi. * bir de star kelimesi hangi dilde acaba..
9. eurovision'da birinci olmanın mala davara bir faydasının dokunmayacağını geçen zaman içerisinde anlamamış olanların, dibi boylama konusunda potansiyel taşıyan bir şarkı üzerine "beni temsil etmiyor","rezil olacağız","türk işte mehter marşı gibi, iki ileri bir geri" şeklindeki ağıt yakmalarını dört gözle bekliyor kendilerini sevgiyle kucaklıyorum. gurursuzca birinci olmaktansa gururumuzla sonuncu olmak daha evla gibi görünüyor bana.
10. (bkz: bu ne be)*
11. süper yatar
süper sıçar

gibi bilumum çağrışımlar türetilesi eurovision * şarkımız. zira ilk 10'a girme ihtimali bile şüphe uyandırmaktadır niceliği ve niteliği itibariyle...
12. nakarat kısmında "süper star"ın türkçe telaffuz edilmesi bir türk olarak benim bile kulaklarımı tırmalarken avrupa'daki eurovision seyircisi ne der merak etmekteyim. bunun haricinde düzenlemeler yapılıp güzel bir gösteri eşliğinde sunulduğunda bana göre ilk 10 şansı olan, rimi rimi ley kadar facia olmayan şarkıdır.
13. müziği araya konan göbek havasını saymazsak fena olmayan ancak türkçe sözleri çok anlamsız olan şarkı.
sibel tuzun şarkıyı gayet güzel yorumluyor ama üzerinde çalışılması lazım.
bu haliyle ilk 10 a girebilir. ama ingilizcesi ile katılınsa ve biraz daha oynansa ilk 5 getirir.
14. altyapı kesinlikle güzel ve daha önceki senelere göre daha özgün. sondaki iğrenç darbuka kısmı, çirkin bir trt kaypaklığı her zaman ki gibi. 23 saat kendinden utanan bir halkın o son 1 saat kendini satmaya çalışması yine.

peki eurovision için uygun mu?

iğrenç darbuka eklemesini saymazsak ingilizce versiyonu güzel. bir kere başta dediğim gibi funk alt yapısı cidden güzel. başarılı olur mu bilinmez. çünkü daha pop, daha rezil bir şey yapmanız gerekiyor oy alabilmeniz için. tabi ki şov da çok belirleyici olacak. bunun altına cidden düzgün ve göze hitap bir şeyler yapılırsa ilgi çekebilir. ama trt karışmamalı kesinlikle hiçbir şeye. çünkü onlar kötü iş çıkarmak için ant içmişler.

not: sertab'ın şarkısını bir ölçüt olarak alıp onunla karşılaştırmak da komik. bu şarkı* ondan çok daha düzgün bir şarkı. hamamda iki raks ederek temsil edilmez ülke.

sözü uzatmak istemiyorum. sana teşekkür ediyorum! yolun açık olsun!*

(bkz: eurovision şarkılarını beğenmeme tribi)
15. (bkz: arzu benim sana)
16. çok kötü sözleri ve orta karar bir müziği olan şarkı. ilk 10'a girer gibi. ama süper star nedir ya. çok iğreti duruyor.
17. buradan trt jürisine sesleniyorum bu şarkıyı seçeceğinize şöyle güzel bir karpuz seçseydiniz daha makbule geçerdi. bir şarkı ilk dinlendiğinde güzel gelmeli dimi arkadaşlar. bu şarkıyı halk dinliyor, beğenme ihtimali olan elit tabaka oylarda yüzde kaçta kaç sorarım size. sibel abla neetin yaa.
18. sözleriyle değil ama klibiyle birinci olmamızı sağlama potansiyeline sahip şarkı***
19. bu sene doğrudan finala çıkmak için almamız gereken oyu geçen sene alamadığımız için finale çıkmama gibi bir ihtimali de bulunan şarkı. yarı finalde elenip kös kös geri dönerlerse, sertab erener ile yeniden başlayan eurovision sevdamızda yeniden söner gibi.
20. bir adidas ayakkabı modeli.
21. ingilizcesi dinlendiğinde "en başta ingilizce olarak yapılmış da, daha sonradan türkçe sözler oturtulmaya çalışılmış" olduğunu düşündüren şarkı. ortasındaki "alakaya maydanoz" darbuka kısmını çıkarırsak kalan kısmında altyapının bir bütün olarak oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz. kısaca müziği kulak dolduruyor. o kadar da ümitsiz değilim ama türkçe şarkı saplantısı yüzünden yarışmaya 1-0 yenik başlayacağımız da aşikar. sanki bütün avrupa bizim şarkının sözlerini anlayacak da, "oooo dillerini ne de güzel koruyorlar" diye bizi alkışlayacaklar. madem dilini korumaya bu kadar heveslisin, şarkının adı neden "süper star"????? hani türkçe?????
22. adidasın en eski ayakkabı markalarından. 2005 te 35. yılını kutlamıştır. break dance ayakkabısı olarak da bilinir.
23. son anda bir karar değişikliği olur ve ingilizcesi ile katılırsak;

alabileceğimiz en iyi derece bu parça ile olacaktır.
darbuka kısmı müziğin altyapısını yerle yeksan etse de son kısımda olmaması, bu olumsuzluğu biraz olsun azaltmıştır.
sibel tüzün'ün bazı "r" leri yutmadan okumuş olması önce kaygı verse de, farklılık yaratma bakımından fayda sağlayacağı açıktır.
yapısı başlarda savruk gibi geliyor, aslında çok güzel bir türü yeniden canlandırıyor.
bir kaç kez dinlediğimizde, parçanın özellikle eurovision gibi bir gösteri için gerçekten başarılı olduğu,
ancak günümüz popüler müziği ile yoğrulmuş kulaklarımızda başta biraz yabancılık yarattığını görebiliriz.

öte yandan gerek şarkıya adını veren dize, gerekse eserin bütünü düşünüldüğünde; türkçe sözle icraya uygun olmadığı hissini uyandırmaktadır.
24. karşında süper star viiik viiik
karşında süper staar ciyaaak ciiyk şeklinde bir şarkıdır, gülseren söylemeliydi...
25. bu şarkıyla hiçi bir şey olmaz. şimdiden 2007'de yapilacak olan eurovision'a yoğunlaşılmalıdır. bu yarışmaya ise gitmesi muhtemel en büyük aday tuncay sanli'dir. fenerbahce'nin 100. yılı olması nedeniyle tuncay'ın kazanacağı bir başarı fenerbahce'nin 100. yılında kazanacağı başarı anlamına gelmektedir. ayrica tuncay'in 22 mart 2006 galatasaray fenerbahce maçi'ndan hemen sonra yaptiği yaptığı show sesinin müsait olduğunu göstermektedir ve hafif bir makyajla tuncay sibel tüzün'den daha çekici olablir.
»
Alakalı olabilir!
- superstar
- superstar 4
- superstar 3
- superstar 2
- superstar iv

nedir.Net