tayt
1. belden aşağıya giyilen bir giysi parçası. bacakları sım sıkı sarar, çeşitli boyları mevcuttur, bunlardan kısa olanları küçükken çok giyilir. erişkin erkeklere hiç yakışmaz, ki bu, baletlerle ilgili çok dalga geçilen bir mevzudur. taytın bir başka çeşidi içinse:
(bkz: fuzo)
2. belden aşağısını sımsıkı saran ve genelde kadınların tercih ettiği hatta spor yapanların da esnek olabilmek amacıyla giydikleri hede.
3. yerli lambada isimli filmde yasar alptekinin giydiği turuncu şey.
4. kısa olanları 90 ların başında kız-erkek bütün çocuklarca giyilmiş olan dar giysi* futbolcular da şortların altına giyer.uzunu ev hanımlarının ev içindeki kurtarıcılarındandır.
5. erkek adamı bozan giysi parçası*
6. (#364560) denildiği gibi zamanında hepimizin giydiği ki yanlar fosforlu olurdu. şimdi para verseler giyilmiyecek olan ürün.*
7. (bkz: tight)*
8. bir uzay yolu ünüforması.
ayrıca kimisi için güç gösterisi.**
9. soguk havalarda ilkokul cocuklarından disi olanlarının onluk altına uzununundan giydikleri cekince uzayan kumas parcası.
10. uzay filmlerinde en çok kullanılan üniforma şekli...
11. erkek varlıkların tamamında rahatsızlık veren hatun kısmında seksilik sözkonusu olan dar yapışkan ve parlak plastik don parçası.
12. erkeklere karşı cinslerinin ayrıntılarını daha iyi inceleme şansı buldukları dar, streç şort.
13. 80 li yıllarda ki metal gruplarının sahne kıyafeti olarak sık kullandıkları giysi.
ancak virtiöz seniz tayt ayrılmaz bir parçanız olmak zorundadır. yalnızca tayt eşliğinde hünerlerinizi sergileyebilirsiniz.
14. (bkz: axl rose)
15. tayt insanın kendine yapışanı giymesidir.
16. korkunc gıysı musveddesi. ortaokul ya da ilkokul döneminde * bütün kızların altında bulunurdu. sokağa çıkarken en pratik giysiydi. okul eteklerinin altına da giyilirdi. bir de bazı aklı evvel kızlarımız erkek arkadaşlarıyla geçirecekleri gece için içlerine giyerler. maksat erkeğin ileri gitmesini engellemektir. * ayrıca(bkz: ileri gitmek).
17. yeni modayla birlikte geri dönüyormuş! herkes önlemini alsın. yine yakışan yakışmayan giyecek. özellikle pazara çıkarken giyip de taytla 5 kat görünen yağ boğumlarını etrafa sergileyecek olan teyzelere şimdiden dikkat.
18. bir zamanlar kendisi siyah olup da yanlarında yeşil ya da turuncu fosforlu bantlar olan ve üzerinde fanatic yazan modeli ile iğrençliğin zirvelerinde dolaşan giyisidir.
19. genelde bol yağlı hatunların vucüta güzel bir şekil versin diyerek giydiği, fakat finalin erkekler için hep hüsranla sonuçlandığı (bayan istediğini elde etmiştir) kıyafet
20. bacakları sıkı sıkıya saran, lastikli kumaştan yapılmış, adeta ikinci bir ten gibi duran bir giysi. kısa ya da uzun olabilir. 80'lerin modasının vazgeçilezidir. 2006 kışına da yeniden damgasını vuracak gibi görünmektedir. zira ilgili ilgisiz (etek, kazak vs.) her şeyin altına giyilerek kombinlenmektedir.

haa.. unutmadan... mucidi pierre cardin'dir.

(bkz: 80 ler modası)
21. ereksiyon durumunda rezil eden giysi.
Alakalı olabilir!
- taytanik
- tayt inkilabi
- taytay durmak
- taytli sozluk yazarlari
- tayt super kahramani bozar

nedir.Net