tbmm
1. türkiye büyük millet meclisi
2. koridorlarinda is takipcilerinin dolastigi , bol bol takim elbiseli anadolu dan gelmis gariban amcabeyleri gorebileceginiz yer.
3. web sitesi hack edilen kurum

http://www.tbmm.gov.tr
4. (bkz: tüccarlar kulübü)
5. "milletler, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar milletin hayatına giderilmesi mümkün olmayan zararlar verebilir."

mustafa kemal atatürk
6. artık milleti temsil ettiğinden, vekillerin milletin vekili olduğundan şüphe ettiğim meclis
7. sürekli zam isteyen, ülkesinde aclıkla kavrulan insanların oldugunu unutan bir meclis.
8. önündeki parkta bir çok ankara lı gencin çok güzel anılarının olduğu güzide mekan..
(bkz: meclis parkı)
9. ufuk uras, baskın oran, şükrü erbaş gibi bağımsız adaylar şayet meclise girerlerse 1965 seçimlerinde meclise 15 milletvekili sokmayı başarmış tip tecrübesi tekrarlanabilir. o çatı altında hiç duymadıklarımız, hiç dinlemediklerimiz, hiç alışık olmadıklarımız konuşulur. ağızlar beş karış açık kalır. ezberlere tecavüz edilir, tüm şartlanmışlıklar bozulup yeniden kurulur. hamura daha önce hiç görmediğimiz biçimde tekrar şekil verilir. iktidar olmayacaklar tabiki. evet ama memleket çok çok uzun zaman sonra ilk defa adam gibi muhalefet görür. ufuk uras konuşur, baskın oran konuşu ortalık karışır. resmi ideoloji, resmi tarih, resmi olan herşey, belki yıkılmaz ama sarsılır. bunları gazetede, dergide yazmak, toplantılarda konuşmak, internette tartışmak, akademik çevrelerde dile getirmek ile meclis kürsüsünden anlatmak arasında o kadar fark var ki. belki insanlar faşizm dışında bir seçenek daha olduğunu görür. ordu-faşizm-kemalizm denklemi zihinlere işlenir, farkılıklarımızın zenginliğimiz olduğu anlaşılır, belki şehre 40 sene sonra bir film gelir, iklim değişir akdeniz olur. belki biraz daha kuvvetli nefes alabiliriz.. neden olmasın. belki...
Alakalı olabilir!
- tbmm turkce komisyonu
- tbmm deki kadin mescidi
- tbmm de konusma sekilleri
- tbmm 2005 butce gorusmeleri
- tbmm milli egemenlik onur odulu

nedir.Net