teror
1. ing. korku
2. yıldırma, cana kıyma ve malı yakıp yıkma, korkutma, tedhid.

(bkz: böyle buyurdu tdk)

+

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
3. bu ulkenin karakollarına hergün yüzlerce kapkaççı, hırsız girerken, sokak çocukları denilen reziller sigara için adam öldürürken, bir ailesi, bir geleceği, hayalleri olan insanların cepheye sürülmesi gibi bir mantıksızlığı türkiyeye yaşatan, 30 bin gül gibi gencin hayatının baharında bu dünyadan göçüp gitmesine neden olan lanet şeydir o.
4. belkide artik her an korkuyla her an tedirginlikle yasamamiza sebep olan lanet...
5. amerikanın dolaylı yoldan azdırdığı lanet şey...
6. "başarılı terör olayları bile düzenin safları arasında ancak geçici bir şaşkınlık yaratacaktır. devletin hizmet ettiği sınıflar her zaman yeni adamlar bulabilecektir. mekanizma sağlam kalabilecek ve işlev görecektir, bir tutam barut ve bir parça kurşunla düşmanı yenmek yeterliyse sınıf örgütünün ne gereği vardır."
trocki
7. şiddet neye yönelik olursa olsun (gözükürse gözüksün) iktidar kaynaklıdır. ancak şiddetin karşılığı her zaman yaratıcı kötülüktür. ezenin yaratıcı kötülüğüne karşı ezilenin daha yaratıcı kötülüğünü savunmak, ilk bakışta rasyonel gözükse bile, düzlemin dışına çıkılmadığı için varılacak sonuç da aynı düzlem içinde bir yerlerde olmaya mahkumdur.

ütopya kurmayı sevenler, kendi içlerindeki şiddet programcığını bulup silmeye çalışmakla işe koyulmalıdır. şiddet'in iyisi (kahraman mehmetçik, kızılordu, mucahid) veya kötüsü (terörist, faşist, islami terör) olmaz. şiddet şiddettir.
8. terör hiçbir zaman#734611'da örneklenmiş yazılar ile incelenemeycek konudur. hemfikir olan insanların öldürülmesini kınamak, karşıt fikirlilerin öldürülmesini caiz görmek demektir.

ölüm ideoloji tanımaz. dağdaki gerilla ve dağdaki askerin hayatları uğur mumcu'nun veya taner kışlalı'nın, benim veya senin hayatından daha değersiz değildir.

hikmet çetinkaya'nın ve karşıt cephelerden de olsa benzerlerinin bakışı sazan avlayan ajitasyonlardan öteye gidemez.
9. şiddet eylemleri vasıtasıyla kitleleri yıldırıp korku salma ve bu korku ve yılgınlıktan istifade ederek asıl hedefe ulaşma çabasıdır. terörün en büyük kozu korku, en önemli yardımcısı ise medya (reklam) dır.
10. insanoğlunun yarıdan fazlasının günde birkaç dolarla yaşamaya çalıştığı bir dünyada eksik olması mümkün olmayan şey.
11. bir fikri, durumu sivil insanlara silah zoru ile kabul ettirmektir. dunyada degisik alanlarda guclu teroristler vardir. bunlar elindeki guc ile yeni bir " teror " ve "terorist" kavrami yaratmaya calismaktadirlar.
12. insanın insana yaptığı vahşet. kendi türünü yokeden bizden başka kim var? ne amaçla olursa olsun kötüdür. terör terördür sonuçta. masum insanların ölmesini hangi zihniyet insanlığa sığdırabilir?
13. bu kadar kötü bisi olamaz
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
14. (bkz: törer bambosu patlaka)*
Alakalı olabilir!
- terorizm
- terorist
- teror gen tr
- teror orgutu
- teror devleti

nedir.Net