the weeping meadow
2. müzikleri ve sahneleri çok etkileyici olan bir film. bir yönetmenin aynı zamanda birçok şey olduğunu bu film çok iyi anlatıyor. sahneler şiir gibi müzikler hançer. konusu, işlenişiyle de hayran kaldığım bir film. sinema hakkında, tarih, felsefe hakkında çok şey bilsem sayfalarca yazarım bu film için. bunları yapamayacağım ama en ilkel halimle bile çok derin olduğunu biliyorum.
1. ağlayan Çayır

the weeping meadow

yönetmen : theo angelopoulos
senaryo : theo angelopoulos
yapım : 2003, yunanistan-İtalya-fransa
tür : dram
süre : 180 dk

oyuncular
grigoris evangelatos, alexandra aidini

konu
alexis ile eleni arasındaki aşk öyküsü kızıl ordu'nun odessa'yı istilasının hemen akabinde, yunan mültecilerin anavatanlarına döndükleri sırada başlar. İkisi birlikte büyümüş olmalarına rağmen, alexis'in babası aşklarına rıza göstermez, çünkü eleni'yi kendine uygun bir eş olarak görmektedir. ama alexis ile eleni arasındaki aşkı asıl sınayan şey, tarihi değişim ve sosyo-ekonomik güçler olur. köylerinden utanç içinde ayrılmak zorunda kalan çift, yunanistan'da dolaşır durur. ancak, aşklarını ayakta tutma yolundaki tüm çabaları boşunadır. sonunda, alexis abd'ye göç eder; eleni ise rejim karşıtlarını desteklediği için hapse atılır. İkinci dünya savaşı patlak verir, yunanistan almanlar tarafından işgal edilir; savaşın ardından, ülke bir iç savaşa sürüklenir ve çiftin oğulları karşı taraflarda savaşır. eleni kendi adına, ülkesinin antik kahramanlarının - yediler'in thebes'e karşı yürüttüğü mücadelenin ayak izlerinden gider.

kaynak: http://66.249.93.104/search?q=cache:-6cK-09JKjEJ:www.bigglook.com/biggcinema/film.asp%3Ffid%3D1133+the+weeping+meadow&hl=tr&lr=lang_tr
Alakalı olabilir!
- the weeping song
- the windows
- the widow
- the walking dead
- the twelve kingdoms

nedir.Net