trip »
1. kadıköyde kadife sokak ta bulunan güzel müzikler çalan bir mekan.(bkz: trip4.o)
2. karsınındaki insandan veya insanlardan bişey amaçlayan kişilerin yaptıkları yeri geldi mi amaca ulaştıran yeri geldi mi yine karsıdaki insanı veya insanları sinir eden hal ve hareket...
3. (bkz: mete avunduk)
4. ayrıca gokhan kirdar ın son albumunun ismi.
5. (bkz: trip internet cafe)
6. ing. gezi
7. (bkz: tribal enfeksiyon)
8. zihinsel yolculuk. uçma, kanatlanma, yüzme vb. eylemler.
9. tafra
10. (bkz: boat trip)
11. kaybedenler kulübünden kaan çaydamlı'nın sahibi olduğu britpop indie-rock tarzı müzikler çalan kaliteli bir kadife sokak mekanı. her ay çeşitli gruplara ait geceler düzenlemektedir.
12. gokhan kirdarin ucuncu albumunun adi. populerlikten uzaktir, gokhan kirdar in kendi tarzini bulma amacli yaptigi bir albumdur. zaten bu album piyasada tutmamis, unutulmustur. ama cok guzeldir.
13. kadınların kocalarına ya da sevgililerine bolca attıkları şey...
(bkz: trip atmak)
14. her zaman karşındakini uyuz etme amacıyla atılmasa da genelde bu şekilde sonuçlanan hede.
ben hiç karşılaşmadım diyenler için (bkz: french vanilla)****
15. kadıköy'de çok modern, büyük ve turnuvalara ev sahipliği yapan internet cafe
16. büyüklerin ne manaya geldiğini katiyen anlamadıkları, kendilerine tavır yapmak, artistlik yapmak yahut tafra gibi söz ve sözcüklerden biriyle muhakkak açıklama yapmanın gerektiği sözcük.
17. uyuşturucu kullandıktan sonra girilen hal durumu. hayal alemi. (ayrıca bkz: wormtrip)
18. kadıköy ruhunu birebir yansıttığına inandığım güzel/nezih mekan. yukarı katta hera şarapevi vardır, kendi ürettikleri şarapları da lezizdir... gidiniz, içiniz efenim!
19. (bkz: road trip)
20. ing. celmek takmak, tokezlemek, hata yapmak, gezi, gezinti, takilma, dusme, hata, yanilma, dil surcmesi, uyusturucu etkisi, ucus; anlamina gelir.
21. bildiğim kadarıyla eski bir rum evine kurulmuş, istanbul'daki en güzel barlar listesinde ilk 3'e sokacağım yer. içeride çalınan müzikleri seviyorsanız, birçoğunu başka bir barda çok ama çok zor duyacağınızı da bilmelisiniz. garsonları çok iyidir. (bkz: arka oda). biralar gayet soğuk gelir. düzenlediği özel geceler de ayrı bir keyiftir. (the smiths) geceleri süperdir. zaten trip the smiths demektir.
22. mete ve kaan'ın karga'dan sonraki yeni mekanları. "kaybedenlerin" yeni kulübü. bu güzide mekanda yanlızlar partisi düzenlenir mütemadiyen. iştirak etmesi çok hoştur. hele bi de kışın şöminenin önünden masa kaparsanız harika müzikler eşliğinde saatlerce oturulabilirsiniz. hatta trip yüzünden alkolik bile olabilirsiniz.
23. karsisindakinden kendi beklentisi dogrultusunda hal, hareket, soz duyma istegi dolayisi ile bunu hal ve hareket ile karsisindakine yansitma eylemine verilen isimdir.
genellikle bayanlar tarafindan erkeklere karsi kullanilir, bir sekilde amacina ulasir. *
24. barış manço & kaygısızlar şarkısı, ingilizce. "turkish beat psyche & garage delights" toplama albümünde yer alıyor.

şöyle çeşitlemeleri bulunur: (bkz: tripping) (bkz: trippin)
25. (bkz: eurotrip)
»
Alakalı olabilir!
- tripe
- tripot
- tripos
- tripod
- triple

nedir.Net