umut sarikaya »
1. penguen kemik ve lombak dergilerinde yazan/cizen basarili, zekice espirileri olan biri. calismalirinin ozenle takip edilmesi gereken insan.
2. (bkz: mizah dergisi)
3. en sevdiğim çizerlerden biri.
dudak çizimlerine hastayım.
4. penguen dergisindeki "benim de söyleyeceklerim var" köşesiyle beni her hafta yerlere yatıran bir kişilik olur kendisi..
5. penguen dergisini almamdaki en büyük sebep.gerek karikatürleriyle gerek benim de söyleceklerim varbölümündeki yazdıklarıyla ve de kemik dergisindeki besim abiköşesiyle yerlere yatıran gemi mühendisi çizer.
6. espri anlayışına bayıldığım, selçuk erdem ve erdil yaşaroğlu gibi üretkenliğini yitiren eskinin iyi karikatüristlerini yerinden edecek çizer.
7. kemik' teki besim abi'yle bu ayki performansı tavan yapan yazar-çizer-gemi mühendisi kişi ayırıca penguen'deki benim de söyleyeceklerim var köşesiyle beni her hafta kopartmaya devam ediyor.
8. (bkz: tırt fahrettin)(bkz: ımfh ımfh)
9. dünyanın en yüzeysel adamı diye bir karakteri de nevcuttur.
sevdiğim bir karikatürü:
-belli ki bu hayat seni de örselemiş nihat.
-abi terlikle dövdüler diyorum sana!
10. arap bacı taklidi yapan süpermen esprisiyle hayatımın en büyük kahkahasını attıran adam.her daim takip ettiğm süper adam.
11. genç yetenek.
12. komikci..
13. penguen'i yiğit özgür'le şu ara sırtlamışa benzeyen, komik şahsiyet. benim de söyleyeceklerim var'da imla hatalarını yok sayıp beni* biraz sinirlendirse de, cümlelerindeki sağlamklık ve tabi komiklik kendisini affettirecek düzeydedir.
14. pulp fiction türünden yazılar yazan, çok beğendiğim mizah yazarı ve karikatürist...
15. kaan ertem, emrah ablak ve ahmet yılmaz karışımı bir tarzı vardır. hem yazıda hem çizgide başarılıdır. penguen'i ayakta tutanlardan birisidir.
16. "an"ları yakalamakta ustalaşmış bir çizer. kendince bir ekol olmuştur farkettirmeden. "trt 2 gibi kadın" öyküsüyle aklımızı başımızdan almış terliksever.
17. süpermen: (pelerini kafasına geçirip baş örtüsü yapmıştır) lan size arap bacı taklidi yapayım mı? janim hadi eve gel paşa baban kıjacak.eheheheheeh
karşısındaki kişi: (yanındakine) lan bu iyice kaybetti kendini.

harikasın umut sarikaya,daha ne diyeyim?
18. yıllardır girgir,firt,limon,leman,lemanyak,lombak,penguen ve bilumum mizah dergilerinin hepsini okumuşluğum vardır...ancak hiçbir yazarın yazısını otobüste okurken kendi kendime manyak gibi gülüp daha sonra utanarak etrafımı kesmemişimdir ...
(bkz: benim de soyleyeceklerim var)
19. penguenin son sayısında benim de söyleceklerim var adlı köşesinde gaza gelip okurun anasına ve ecdadına küfrettiğini yazan kişi.kendisini kınıyorum burdan.
20. çizimlerini yigit özgüre benzettigim basarili çizer...ayrica bir sayida gülmekten altima kaçirmama sebebiyet vermistir, varolsun...**
21. bazı güzel karikatürleri beriki adresten görülebilir:
http://photos.yahoo.com/vacktherock
22. (bkz: umut altınçağ) *
23. tuyap kitap fuarı'nda penguen cildini ve ersin karabulut'un çizdiği ikinci yaş eki kapağındaki resmin büyük posterini imzalattığım tatlı adam.. hiç tahmin ettiğim gibi biri çıkmadı.. çok sıkılgan, utangaç biri.. sürekli "ımmff" diyecekmiş gibi duruyor..
24. itirazım var köşesiyle her hafta okuyucuları kendisine bağlayan insan (bkz: hastasıyız)
25. kafası gözü yamuk bir elemanla elinde latif doğan cdsi olan bir eleman konuşmaktadırlar..

kafası gözü yamuk eleman: kamyon kazasından sonra kübist olmak zorunda kaldım..picasso, george braque, sor hepsini bilirim.. mesela picasso'nun mavi dönemini sor anında bilirim..
diğeri : abi sen yine iyisin, kurtarmışsın kendini.. ya ben napayım, mal gibi ortada kaldım, şuursuzca gidip latif doğan'ın mp3'ünü aldım..
kafası gözü yamuk eleman: küstüm latif mi?

işte o en sondaki "küstüm latif mi?" sorusu olayı bitirir.. bu kadar ayrıntıya dikkat eden ve günlük hayatı olduğu gibi yansıtan birisine daha rastlamadım.. müthişsin umut sarıkaya..
»
Alakalı olabilir!
- umut akbay
- umutsuz vaka
- umutsuz hayat
- umutsuzlar
- umutsuz ask

nedir.Net