unutamamak
1. istemeden yapılan davranışlardan biridir. hatırlatan sebepler yok edilmediği sürece devam eder.
2. bazen untmak istememek sonucu alışkanlık yaratan.
b,r zaman sonra rahatsızlık yaratan durum..
3. (bkz: unutma unutulanlar unutanları asla unutmazlar)
4. (bkz: unutama beni)
5. unutamamak, utanmaz ile umutsuz anların kaydının yapıldığının, doğduğu gibi mutlu ve kutlu anların tescil edildiğinin kanıtıdır. an'lar unable olamamasıdır.
6. (bkz: unutamam) *
7. bir chi-ta bestesidir...zaman damlaları birikir gözlerimde ,zaman çare olmaz hüznüme...gece kokunu getirir uzakalrdan..rüyalarım sana döner dualarımda hep adın...ben seni unutamıyorum...
8. ilk başlarda doğal olarak unutma yetisine sahip insanlardan farklı bir özelliği var diye sevinir insan. "6 yıl önce bugün biz beyoğlu'nda yürürken bilmem kimle karşılaşmıştık da senin üstünde mavi gömleğin vardı. sonra o gün şunu şunu yemiştik" gibi gereksizlikleri çevrelerindeki insanlara anlatabilmeleri ve sonucunda deli-manyak damgası ile karşılaşmaları bu özelliğin eğlenceli tarafıdır. madalyonun tersi çevrildiğinde ise insanın dönem dönem karşılaştığı acıların unutulamaması hadisesi vardır. işte olay burada başlar zaten. insanın yaşama karşı güçlü olabilmesi, yaşamın zorlukları ile savaşması ve yaşadığı kaçınılmaz acılardan en zararsız şekilde kurtulması zamanın etkisiyle olmaktadır ve bu da unutabilmenin güzelliğindendir. bir gün çok ama çok acı veren başa gelmiş olay her geçen gün etkisini azaltarak çıkacaktır kişinin hayatından. peki ya unutamayanlar için? sevilen kişinin artık sevilmek istemediğini belirttiği anda karşı tarafın hissettiği duygu kısacası kalp acısı, unutamamanın etkisiyle günden güne nefrete, nefretten de intikam duygusuna dönüşecektir. peki ya istemeden başka alemlere* giden sevdiklerimizin yaşattığı terk edilme duygusu... dayanılmazdır.
bir çok hikayeye de konu olmuş bir tür hastalıktır bu tedavisini bilmediğim.
9. tek bir rüyayla her şeyin restart olduğu, ölümün yanında solda sıfır kaldığı hadise.
10. (bkz: unutmamalı)
11. affedememenin sonuçlarından biridir.
12. (bkz: zaman unutturmaz sadece alistirir)
13. (bkz: unutulmamak)...
14. unutan şikayet eder, unutamayan şikayet eder (nankör insanlar)... unutana ginkgo biloba gibi bir çare varken, çaresi olmayan durumdur. kendi adıma nedense unutmayı hiç dilemedim ama hiç yaşamamış olmayı belki.
Alakalı olabilir!
- unutmamak
- unutamam
- unutmak
- unutmamali
- unutamadim

nedir.Net