vince carter »
1. nba`e geldigi ilk sene michael jordan gibi olacak denilmisti ama zamanla yalnizca smac bakimindan jordan`a benzedigi hatta belki daha iyi oldugu ama diger ozelliklerde jordan`inkilerin yanina bile yaklasamadigi gorulmustur.
ama bir sansizligi vardir ki takimi cok kotudur; kendisinden baska toronto`da adam gibi adam yoktur.
2. air canada da denir kendilerine. ayrıca sürgündeki amerikalı da...
3. vince the prince olarak da anılan smaç yarışması şampiyonudur. mükemmel sıçrar. sfolarak görev yapar. potaya itinayla kol sokar.
4. nba tarihindeki en iyi smaç basan oyunculardan olan kişilik hayal gücünü zorlayacak hareketlerle seyircileri mestetmiş 4 veya 5 sene all-star maçında en çok oyu alan majestelerinin veliahtı* olacağı düşünülen genco....(bkz: i believe ı can fly)
5. hayranı oldugum ve toronto raptors adlı nba takımında oynayan, havada top cambazı da denilen zat-ı muhterem...
6. kendisi tracy mcgrady ile akrabadır. İkisini aynı takımda düşünürsek, pek engel tanıyacaklarını söylemek güç olacaktır.
ayrıca kendisi smaç basarken kolunu dirseğine kadar çembere sokacak derecede havada kalabilir.
7. vince "the prince" carter...!
8. tam ismi vince lamar carter* olan kişilik.
9. alonzo mourning, eric williams, aaron williams ile new jersey nets'e iki tane 1. tur secimi karsılıgında takas edilmis oyuncu. toronto'da hic mutlu olmayan, new jersey'de mutlu olması umulan oyuncu.
10. sürgündeki amerikalı diye de anılan toronto'da acıların çocuğu vince olmuş gururlu gencimiz artık amerika'nın doğusunda new jersey'de nets'te forma giyecek. jason kidd'le aynı takımda oynayacak olması ise ayrı bir iç kımıllayıcı olaydır tabii ki. bu sene muhtemelen bol bol alley-hoop göreceğizdir...
11. nba tv de a thousand reasons to love this game" kuşağında " ...cause i can jump over people" diyen , üstünden sımaç basmak deyiminin mecazi anlamda olduğunu anlamayıp gerçekten karşısındakinin üstünden smaç basan , yer çekimini kavrayamamış basket oyuncusu.
12. olimpiyatlarda fransa macında 2.16'lık weiss'in üzerinden sıçrayıp smac vuran son all starda kuzeni t-mac'in smacına itafen vurduğu smacla herkesi "ohaaaa" diye haykırtan jefferson'un sakatlıktan kurtulmasıyla beraber şampiyonluk yuzugune aday olması beklenen insan ustu tanımlanamaz yaratık .
13. kendisiyle karsılastırılan t-mac ,iverson, ve kobe den cok daha iyi bir oyuncudur.hepsinden cok daha atletik ve estetik hareketleri ve smaçları vardır.
14. su anda ligin kesinlikle en iyi oyuncusu.aşmış bir kişi. basketbolu cember seviyesinin ustunde oynayan superyıldız.sg/sf pozisyonlarını oynar.
15. (bkz: kevin carter)*
16. dünyanın en iyi basketbolcusu.lakers son lakers 360 derece dönerek bastığı smaç unutulmaz.
17. tracy mcgrady' nin torontodan gitmesinin baş aktörü olan kişidir hatta annesine bu takım carter' ın dedirtecek kadar cins bir adamdır. herkesin akıllara kazınan all-star 2000 hafta sonu organizasyonunda bile kuzenine katagülli yapıcak kadar bencil olan kişisel hiç bir başarısı olmayan * şimdiye kadar doğu konferansı yarı finalinden başka bişi görmemiş olan, new jersey nets' ten gelmeden önce 2 yıl bas bas beni takas edin diye bağıran ve bilerek adam gibi oynamayan fakat buna karşın çatır çatır kontratının parasını alan basketbolda herşeyin atletik olmakla bitmediğinin en büyük örneği olan kişi.
18. 99 da yılın caylagı secildi 2000 de smac sampiyonu oldu.çaylak sezonunda 1.98

boyunda olmasına ragmen caylaklar arasında blok kralı oldu(1.54)

6 kez all-star secildi.bunların 4 unde en cok oy alan oyuncu idi.ve bu alanda tum zaman larda dr.j ile birlikte 2. sıradadır.jordan 9 kez ile en cok oy almada 1. sıradadır.

her yaz charty all-star game yapar .bu yardım macına bir cok iyi oyuncu gelir.bu da belkide nba nın resmi sitesindeki en cok sevilen oyuncu secilmesinin sebeplerinden biridir.

nba.com dal,ki bir ankette hem gunumuzde hem de tum zaman larda en iyi smaç basan oyucu secilmiştir gunumuzdeki ankette kobe tum zamanlarda jordan 2. sıradadır

yaklasık iki kat oyla 1. secilmiştir.(%36 ya %18 di galiba)
19. tüm zamanların en iyi smaççısı seçilmiştir
jüride michael jordan ve dr. j'de bulunmaktadır
20. en iyi oyuncu kim derseniz carter demem. en süper lider kim derseniz yine onun adını vermem. ama en karizma kim derseniz carter'ı tek gecerim. smac konusundakı yaratıcılıgını ustalıgını herkese gostermıstır. bayılıyoruz bu adama aylecek. sutlarıda ıyıdır guzeldır.
21. nba da 34.7 sayı 5.3 rebound 4.3 asist 2.3 top çalma ve %54.5 lik şut yüzdesi ile haftanın oyuncusu seçilmiştir.takımını da 3-0 lık bir seriye taşımıştır.ayrıca son maçta 7 üçlük isabeti bularak new jersey klüp rekorunu kırmıştır.
22. sezon ortasında geldiği new jersey i aldı ve playofflara tasıdı.miami nin rakibi oldular. o geldiğinde grup sonuncusu olan takımı simdi playofflarda mucadele edecek.
23. pek bi alakasız ama
(bkz: vincent)*
24. new jersey nets'i adeta tek başına play-off'lara taşıyan aşmış basketbolcu..miami heat'ye elenecektir new jersey o ayrı konu..
25. eski takımı toronto nets playofflara kalmasın diye son mac yattı ama vince yi durduramadılar ve o da takımını miami nin rakibi yaptı.
»
Alakalı olabilir!
- vincent kartheiser
- vincent perez
- vincent cassel
- vincent
- vincent candela

nedir.Net