vodafone »
1. 26 ülkede gsm alanında faaliyet gösteren ve formula 1'de ferrari takımının ana sponsoru olan şirket.
2. telsim'i satın almak isteyen firma, bütün kaçak telefonlarda amblemi görünen firma.
3. mtvde sürekli reklamı çıkan şirket. reklamdaki müziklerin ismini inatla aramaktayım
4. reklam müziği olarak bohemian like you'yu kullanan gsm operatörü
5. bati avrupa nin gavur illerinde en pahali gsm sirketidir. man utd formasina reklam vermistir
6. yurt dışından gelen telefonum açılırken reklamı çıkan firma.
7. birara dandy warhols adlı grubun bohemian like you şarkısı reklamlarının müziğiydi. daha sonra yeni reklamlarda jets grubunun will you be my girl şarkısını kullanmaya başladılar *
8. an itibariyle telsim in yeni sahibi dünya nın en büyük gsm operatörlerinden biri.
9. 171 milyon kişi abone sayısı bakımından dünyanın 2. büyük şirketi
10. italyanlardan sonra ülkeyi sömürecek olan 2. gsm operatörü.
11. telsim'i 4 milyar 550 milyon doları peşin vererek alan ingiliz şirket
12. reklamlarında güzel şarkılara yer veren gsm operatörü, türkiye'ye yatırım yapmaları turkcell'de ciddi huzursuzluk yapmıştır, hatta bir çok hissedar tırkcell hisselerini satmaya başlamıştır, bu sebepten borsada sorun yaşanması beklenmektedir

entry girerken borsa haberlerini takip etmek
şarkıdan girip işi borsaya bağlamak
kurtarma yazılısı olarak bakınız vermek
13. türk gençliğinin mtvdeki reklamları sayesinde tanıdığı sonradan çeşitli uluslar arası organizasyonlara sponsor olması ile iyice adını duyuran, en sonunda telsim'i 4 milyar 550 milyon dolara alarak pazar lideri turkcell'in değerinin düşmesine neden olması ile ülkemizde net bir şekilde tanınmaya başlanan dev gsm operatörü.
http://www.vodafone.com
14. telsimi ucuza kapatan ingiliz telefon şirketi. hemde 4.550 milyar dolar sıcak para'yı şrrrak diye saymışlar almışlar. vatana millete hayırlı olsun. nice peşkeş vakalarına...

ayrıca canımız(!!) ciğerimiz(!!) başbakan erdoğan başbakan erdoğan!! 'ımız bu gidişle memleketteki her şeyi özelleştiricek. o zaman ingilizler her bişeyimizle yakın ilişki içerisine girebilecekler.
15. telsim'i satin alarak, türkiye'nin tarihinde gördüğü en büyük dolandirici olan cem uzanın devlete olan borcunun faiz dışında kalan kısmının tamamını kapatmış olan ingiltere merkezli global gsm operatörü.

yapılan bu satışın diğer özelleştirmelerle kıyaslanması çok yanlıştır.
çünkü telsimin satışı bir özelleştirme değil, zaten özel olan ve sahibinin devlete, dolayısıyla millete olan borçları -bu arada fahiş oranda faiz alıcam diye paralarını hoplaya zıplaya imar bankasına yatırıp, banka batınca "aman gitti paralarımız, nerde bu devlet, ödesenize paramızı allahsızlar" diye yırtınarak sokaklara dökülenlere de bu vesileyle selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum- nedeniyle yine devlet tarafından el konulmuş bir şirketti.

dolayısıyla devletin bu şirketi satmasından daha doğal bişey olamaz.

peki telsim ucuza mı gitmiştir?

hayır telsim gayet iyi bir fiyata satılmıştır. ben onların yerinde olsam mali piyasaları sık sık dalgalanan, yoğun bürokrasi altında yönetilen, ve gsm sektöründe devletin vergiler -özel iletişim vergisi, özel işlem vergisi, ot vergisi, bok vergisi, kıl vergisi, yün vergisi,* vs- kanalıyla önceden hesaplanamayacak tablolar yaratabildiği bir ülkede bu kadar büyük çapta bir yatırım yaparken daha dikkatli davranırdım. ki vodafone'dan önce sektöre giren diğer yabancı yatırımcı telecom italia mobile, aria'dan kol gibi kazık yemiştir.

ayrıca turkcell'in piyasa değeri ve mevcut abone değer katsayılarıyla kıyaslandığında telsim piyasa değerinin yalnızca %4-6 oranında altında bir fiyata satılmıştır...
büyük şirketlerin bu tür operasyonlarda kontrol marjı olarak piyasa değerinin %8-10 aralığında daha altında fiyatlarla değerlendirildiklerini de hesaba katarsak tmsf gerçekten iyi bir iş yapmıştır diyebiliriz...

gelelim kullanıcıyı, yani bizi ilgilendiren konuya;
bu ihaleyi vodafone'un kazanması tüketici açısından hem iyi hem de kötü olmuştur demek yanlış olmaz kanaatindeyim...

iyi olmuştur çünkü;
vodafone işini çok iyi yapan ve dünyanın en büyük 10 şirketi arasında yer almayı başarmış bir şirkettir.bundan sonra dünyanın en yeni teknolojileri, gsm teknolojilerinin geldiği son noktadaki hizmetler tüm dünyayla aynı anda ülkemizde de kullanılabilecektir.

kötü olmuştur çünkü;
vodafone'u yöneten adamlar dünyada gsm sektörünü en iyi tanıyan adamlardır ve işi bilmektedirler... akılsız rekabet yapmayacaklardır. yani artık 1 kontöre 10 dakika konuşmayı unutmamız gerekebilir.
16. -önceden fazladan kontör yiyince cem uzan ı fırçalıyoduk,şimdi kime kayacaz.kimdir bu vodafone un sahibi? -sorusunun zihinlerde mekan bulmasına sebep şirket.
17. aradığınız numara meşgulse bile sizden para alan şirket.. (bkz: şerefsiz)
18. en baba reklamını manchester united sayesinde yapmaktadır..(yapmakta idi..)
19. manchester united takımının sponsorluğunu bu hafta itibarıyla birakmiş olan ve ayrıca telsim in yeni sahibi şirket. *
20. yunanistan'da, başbakan ve bazı bakanlar dahil 100 kadar önde gelen kişinin cep telefonlarının dinlenilmesi olayında adı geçen gsm şirketi.
işin ucu şüpheli bir intihara kadar uzanıyor. yunan halkının görüşü, işin arkasında abd'nin olduğu yönünde.
http://www.bbc.co.uk/turkish/europe/story/2006/02/060213_greece_phone.shtml

yakında türkiye'de. hayırlı uğurlu olsun.
21. en geç ekim 2006'ya kadar ülkemizde faaliyete geçecek olan firma.an itibariyle telsim'in web sitesinde künye bölümüne imzasını atmıştır.ancak kendi web sitelerinde türkiye henüz faaliyette oldukları ülkeler arasında geçmiyor.genel müdürlük koltuğunda vodafone macaristan'ın genel müdürü olan attila vitai getirilmiştir.
22. (bkz: vodafone turkiye)
23. casus gsm şirketi.
24. web sitesine bireysel online işlem için giriş yapanları şu sıra gülmekten koparan şirket. abone girişi yapıyorsunuz, sınırsız sms diye bir butona rastlıyorsunuz. işte bu noktada sazan gibi atlamamanızı öneririm zira siteden anında hiciv dolu bir ayar alıyorsunuz. şöyle gelişiyor olay:
"sınırsız sms"
bu butona büyük bir açgözlülükle tıklayınca karşınıza şöyle bir ileti çıkıyor:
my vodafone hesabınızı kullandığınız için teşekkür ederiz.
güvenli çıkış işleminiz başarı ile tamamlanmıştır.
*
25. telsim bokunun laciverti olan gsm örgütü değişen ne oldu sadece isim.*
»
Alakalı olabilir!
- vodafone arena
- vodafone turkiye
- voda
- vodafone degisim burada

nedir.Net