volkswagen
1. hitlerin halk icin ucuz araba dusuncesinin eseridir. zaten kelime olarak almancada "halk arabasi" anlamina gelmektedir. dr. porsche tarafindan dizayn edilen araba gunumuzde yuksek hacimli araba uraten otomobil ureticilerindendir. dizayn yontemi olarak gunumuze kadar "inside to outside" yontemini kullanmakta ve halen dizayn bolumunun basinda bir turk "murat gunak" bulunmakta...
2. dünyanın sanırım 3. büyük üretici firmasıdır..bünyesinde audi,seat,skoda,porche,lamborghini,bentley gibi markalar bulunmaktadır..ilk ürettiği araç olan kaplumbağa modeli hala en çok satılan 2.araç statüsünü elinde bulundurmaktadır..(1.cisi için (bkz: ford t) )
lupo,polo,golf (gti sınıfının yaratıcısı),bora (bazı ülkelerde jetta olarakta geçer),passat, new beetle,sharan,touran,phateon,touareg,ticari araçlar sınıfın da caddy,transporter,caravella ve volt şu an ürettiği modelleridir..türkiyede ki yetkili dispiritörü doğuş motordur...http://www.vw.com.tr
3. tosbağa diye de bilinir
4. almanya`da opel`den sonra en tercih edilen markadir. pahali olmasina karslik uzun ömürlü ve dayaniklidir. eskimek bilmez, ancak satarak kurtulabilirsiniz. * * * *
5. son golf reklamıyla gönlümü fethetmiş araba firması. ayrıca arkada çalan müzik de dehşet hani. *

efsaneler asla ölmez şekil değiştirir diye bir sloganları var sanırım.
6. lupo adlı modeliyle ilk kez bir araba sadece internetten satılmıştır.
7. ünlü, alman otomobil firması...
8. vos vos
9. türkiye'de doğuş motor zincirinin bir halkasıdır.
10. alt, orta ve üst sınıf araçlar üreten alman otomobil üreticiç bünyesinde bir çok otomobil markasını bünyesinde taşır. güvenlik bakımından oldukça yüksek standartlara sahiptir. motor hantal ve performanssızdır. genellikle büyük karoserlere sahiptir.
11. alman bir araba markasi.
internet adresi : türkiye için http://www.vw.com.tr almanya için http://www.volkswagen.de


polo , golf , bora, new beetle, touran , passat , touareg , phaeton binek arabalara secenekleri ; caddy , transporter ,volt gibi de ticari araç seçenekleridir.

12. (bkz: volkswagen golf)
13. hitlerden kalan tek iyi şey.
14. sadece ölü satıcı doğuş grubu yüzünden türkiyede alınmaması gereken bir markadır.
15. bildigime gore, hitler'in 'bana kale gibi saglam, kopek gibi sadik bir araba yapin' emri sonucunda ortaya cikmis halk arabasidir, ki ambleminde de bu sembolleri gormek mumkundur.
taban sasilerinde yogun celik oldugundan, kaza yaptiginda govdesinde ve dolayisiyla tabaninda ezilme olma riski azdir. bu sebeple de, biraz hantal gibi gorunur.
dr. porsche'nin yarattigi 'kaplumbaga' diye bilinen modellerin motor baglanti, birlestirme agizlari, porsche marka arabalarin motorlari ile aynidir.
bir gece operasyonu ile yerlerini degistirmek bile mumkundur hatta.
16. dogus grubu'nun turkiye'ye getirdigi otomobil markasi
17. (bkz: herbie)
18. merkezi wolfsburg şehrindedir. wolfsburg'un en önemli ekonomik kaynağını oluşturur. son yıllarda yaptığı atakla fiyatlarını abartmıştır. * * *
19. yeni golf'üyle yeniden şiş getiren ve artık şunu değiştirin dedirten otomobil üreticisi.
20. 2015 eylül'ünde amerikada satılmış olan dizel araçlarının motor kontrol ünitesinde * emisyon değerlerinin olduğundan daha düşük gösterilmesini sağlayacak yazılım hilesi bulunmuştur. bu nedenle ilgili hilenin bulunduğu araçların satışı durdurulmuştur. üst düzey yetkililerin de durumu "bu sefer işi batırdık" şeklindeki itirafı ile birlikte volkswagen başta amerikan borsası olmak üzere tüm borsalarda %30'lardan fazla değer kaybetmiştir. ceo'su görevden alınmıştır.
Alakalı olabilir!
- volkswagen eos
- volkswagen polo
- volkswagen golf
- volksvagen t5
- volkswagen jetta

nedir.Net