w
1. volfram'ın simgesi
2. (bkz: çifte sen)
3. ingilizce "dabılyu" diye okunan harf.ülkemizde eskiden fransızca okunuşu olan "dublve" benimsendiği-hatta tdk türkçe sözlükte harfin telaffuzu bu şekildedir-halde şimdilerde bir dabılyudur gitmekte.alternatif olarak bir de "çift v " var tabi.
4. george perecin bir kitabı
5. kesinlikle türkçedeki v ile aynı olmayan harftir.
(bkz: v yerine w kullanmak)
6. fizik'te 'in simgesi

ayrıca;

(bkz: www)
7. bazıları bu harfin v'den farklı olmadığını düşünsede, w harfi v harfinin daha yuvarlak şekilde okunuşudur. söylerken ağır yuvarlak şeklini alır. *
8. neden dauble v değil de double u oalrak okunduğunu şu şekilde açıklamış askoxford.com ;

english uses the latin alphabet of the romans. however, this had no letter suitable for representing the phoneme /w/ which was used in old english, though phonetically the sound represented by /v/ was quite close. in the 7th century scribes wrote uu for /w/; later they used the runic symbols known as wynn. european scribes had continued to write uu, and this usage returned to england with the norman conquest in 1066. early printers sometimes used vv for lack of a w in their type. the name double-u recalls the former identity of u and v, which is also evident in a number of cognate words (flour/flower, guard/ward, suede/swede, etc.).(oxford companion to the english language)
9. fifa serisini oynarken en sık basılan tuş olsa gerek. tabii fifanın yeni versiyonlarında ilk başta koşmak için ayarlanmış tuş "e" olsa da yanılmıyorsam fifa 2000'e kadar hep "w" standart koşma tuşu olmuştur.
10. q ile başlayan kalvyelerde q'nun hemen sağında yer alan harf.
11. linuxta o an sistemde kimin aktif oldugunu ve ne is yaptigini listeler
12. özellikle kelimenin başında ise, telafuz edilirken v sesi verilmeyen harf. ağız öyle bir şekil alıyor ki bazen çok komik görüntülere sahne olabiliyor; world wide web derken mesela.
13. "withdawal" teriminin transkripteki hali - o dersten çekildiğinizi belirtir.
14. f klavyelerde de w nun yanında yer alan harf
15. firefox'da tab kapayan kısayol, bunu da şimdi öğrendim.. ctrl+w..
16. özel diktirilse insana ancak o kadar uyabilecek takım elbiselere sahip marka, müşteri memnuniyeti konusunda ise aşmışlardır. mağaza görevlileri tezgahtar gibi değil de eni konu modacı gibi davranmayı düstur edinmişlerdir. paça boyu gibi tadilatlar sırasında beklemek isteyen müşterileriyle yakından ilgilenirler. mağazalarının ve markanın ciddiyetine rağmen çalışanları inanılmaz güleryüzlüdür.
17. (bkz: ters m)
18. fps oyunlarında ileri gitmeyi sağlayan hayati tuş.

ayrıca fifa 2007'de koşma fonksiyonunu kaybetmiş onun yerine çok daha şekil bir fonksiyon olan ara pas atma işlevini kazanmıştır.
Alakalı olabilir!
- wv
- wu
- ws
- wp
- wo

nedir.Net