winamp
1. bir grup universite ogrencisinin bitirme tezi. mpeg 1 layer 3 codecini* decode eden muzik calma programi. version 3 ile tam bir hayal kirikligi yasatti. fakat version 5 ile bu hayal kirikligini tamamen unutturdu. piyasada ki en kaliteli, hizli ve kararli mp3 player olma unvanini hala korumaktadir. version 5 ile sadece muzik formatlarinda degil video formatlarinda da iddiali olduklarini gosteriyorlar.

http://www.winamp.com
2. en populer mp3 aracidir.preset eko ayarlari ile muzigin zevkini yasamanizi saglar.
3. windows platformunda kesinlikle en iyi mp3 ve video oynatıcısı

son 5 versiyonunda 2.91den gelen çekirdek yapısına xml tabanlı arabirim programlanmış skin desteğinin gelmesi ile 2nin stabilitesi ve genişleyebilirliğine 3 ün görselliği eklenmiş,ortalığı yarmış, rakiplerini** ayağa kalkamaz hale getirmiştir***
4. (bkz: unknown artist)
5. harika bir buluş. fakat 5 ve üzeri versiyonlarının wma dosyalarını açmayıp bilgisayarı hataya sürüklemesi sonucu nefret ettiğim bir program.
6. windows another mpeg player
version 4'u atlamalarinin, bir hikmeti olsa gerek demekten baska elden birsey gelmeyen, microsoft karsitlarinin* medar-i iftihari program. yaptiginiz skinlerinizi siteye uye olarak gonderebilirsiniz.
http://www.winamp.com/user/
7. kullanıcı tarafından full versiyonları sonucu kazara lite versiyonlarının kurulup skin wma ve ogg versiyonları çalmıyor ve kasıyor diye serzenişte bulunulan günahı alınan program.

(bkz: günahı alınmak)
8. ayrıca (bkz: nullsoft)
9. internet radyosu ile begenimi kazanan program. sitesinden indirilebilen ufak bir program ile kendi dinlediginiz muzik yada film dosyalarini online olarak herkese dinletebilirsiniz..
10. winamp... it really whips the llama's ass...
11. internet üzerinden tv, radyo izleme imkanı sunan program.
12. media player kadar fonksiyonlu olmayan ama kullanması daha rahat ve daha kolay olan program. ayrıca çoğu müzik programından daha az bellek kullanıyor.
13. (bkz: winamp theme)
14. müziklerin efendisi.
15. (bkz: her eve lazım)
16. ezan vaktinde otomatikmen kendisini sessize alabilen versiyonlarının da çıkmasını istediğim eğlenceli program.
17. (bkz: kramp)
(bkz: krampon)***
18. (bkz: 5.1 surround edition) adlı yeni sürümü çıkmış olan mp3 player. windows media player kalitesinde çalabiliyor artık.
19. an itibariyle .ogg uzantili dosyalari da acabilmesi ile benzerleri olan media player, real player, o player bu player turevlerinin tabiri caizse eline vermiş windows uygulamasi. fazlaca kaynak kullandigi için ilk açılış anı biraz yavaştır. onun dışında baldır börekir.
20. ilk tanıştığım zamanlarda açılımının win a mp(3) olduğunu sandığım ve gerçeği öğrendikten sonra uzunca bir istiraaaat çektiğim,demosunda bi aralar kuzu sesi meee olan program.
21. 5.111 versiyonunda modern skin modunda iken main window'u sağa doğru 1.5 kat uzattıktan sonra ortada beliren 2 no'lu equalizer'ımızın üzerine klavyede ctrl+shift+alt a bastıktan sonra tıklarsak tipik equalzier ekranının yerine birbirine bakan 2 tane haluk leventçi lama beliriyormuş hayırlı uğurlu olsun, winamp güzel bir programdır biraz gizemlidir. *
Alakalı olabilir!
- winamp 5
- winamp 3
- winapi
- winamp 5 08
- winamp theme

nedir.Net