yahudi »
1. dünyadaki en eski dinine mensup olan kisi/ler. tarihleri yaklasik 40 yüzyil kadar öncesine dayanir. ayrica 3 kitap * * *, ve sayisiz peygamber yollanmasina karsin, dedigim dedik bir halktir. cokca peygamber/ nebi katlettikleri anlatilir kitaplarda. kuran-i kerim'deki ifadelere bakarsak ise kendilerinden pek haz edilmeyen insanlar olarak bahsetmistir.

yine din kitaplarindan, özellikle peygamberler tarihi gibi nesriyattan anlasilacagi üzere asagi yukari tüm peygamberler israilogullarina inmistir (hz muhammed ve tufan öncesi olanlar haric). yine demin bahsettigim kitaplarin garipliginden midir nedir, peygamber arkasini döndügü an, tasa, puta, inege tapma egilimi göstermisler gibi anlatilmistir bu insanlari.

pek cok yahudi peygamberi halklarinin sorumsuz ve kaypak davranislarindan dolayi kendi halkini lanetlemis, hatta hz musa öyle bir lanetlemis ki, dünyanin dört bir yanina cil yavrusu gibi dagilmislardir.

günümüz amerikasini kuranlarin cogu masonik kökenli oldugu icin, amerika birlesik devletleri basta olmak üzere hemen her ülkede yahudi toplulugundan bahsetmek mümkündür. yine amerika'nin destegi ile kurduklari israil devletinde ikamet edenler de olup, cok yüce amaclarin (vaadedilmis topraklar, kudüs, armageddon vs) insanlaridir, severiz, sayariz.

(bkz: talmud)
2. musevi musevilik dinine inanmis kisidir. yahudi ise yahudi milletinden olan kisinin sifatidir. bir kimse yahudi olabilir fakat daha sonra baska bir din secmesine engel yoktur.#455809
3. (bkz: yehudi menuhin)
4. insan **
5. (bkz: israiloğullari)
6. (bkz: pogrom)
7. hz.musa'ya inanlar
(bkz: musa)
8. (bkz: ariel saron) *
9. dünyadaki bütün en önemli mevkilere gelmeyi basarmis , amerikada müthis bir lobisi olan , calisma ve düzenbazliklarina hayran kaldigim millet . kücücük bir topluluk olmasina ragmen tüm dünyaya kafa tutabilmektedirler.
10. nedir net sözlük kurallarından bir hatırlatma gerektiren başlık:

"küfür ve hakaret: sözlük içinde, yazarların birbirlerine hakaret etmesine, kişisel atışmaya girmesine izin verilmez. bu tür bir atışma, içinde küfür ve hakaret barındırıyorsa "perde arkasında" vuku bulduğunda da yazarların atılmasına neden olabilir. küfür ve hakaret, tanınmış kimselere, politik liderlere, belli bir etnik ya da dini gruba, bir cinsiyetin mensuplarına, ya da yerleşik değerlere de edilemez. eleştiri mümkündür tabii, ama küfür/hakaret eleştiri değildir. *."

"belli bir etnik ya da dini gruba" kısmının altını çizmek gerekiyor bu durumda.
11. (bkz: mason)
12. kendilerini her daim masum,mazlum,saf gibi göstermeye çalışan,soykırıma maruz kaldıklarını iddia eden ve ne hikmetse sadece kendilerine uygulanan zulmü gören millet.tek siz mi şiddete maruz kaldınız....zulme uğrayan diğer insanlara da destek çıkıp,haklarını arasanız ya....
13. zeki,parayi seven,cimri,birbirlerini kollarlar,gariptirler anlayamazsiniz onlari bazen jewish tir diyip gecersiniz.turkiyedekiler sefaraddirlar sanirim ispanyadan gelenlere deniyor, degisik bir ispanyolcalari vardir.birde avrupada yasayanlari vardir bunlarin onlar en saglamlariymis kulturel ve manisel olarak tam bilemiyorum simdi ben soyleyenlerin yalancisiyim.dunyayi yonetirler caktirmadan,elimizi attigimiz hersey yahudi markasi olabilir,basarilidirlar, hitlerin onlardan niye gicik kaptigi belli oluyor aslinda.severiz kendilerini iyi insanlardir sosyal iyi egitimli ve elit insanlardir selam ederiz
14. neden sevilmediğini anlayamadığım millet. bush'un bombalarından sorumlu olan, bu yüzden nefret edilmesi gereken insan amerikalı şişko, sabah gazetesini bisikletli çocuktan alan, kalpli boxer giyen ve maç izleyen adam mıdır? bazı insanlar hata yaptığı için başkalarını suçlayamayız. he zengindirler, cimridirler, ama bu her an değişebilir, lakin yahudi bir insanı sokakta ferrarisinin üstüne çamur sıçradı diye ağlarken göremezsiniz(ben görmedim)
15. (bkz: kyle)(bkz: southpark)
16. dünya'nın neresinde olurlarsa olsunlar birbirlerini en iyi kollayan millettir. kendilerini diğer herkesten üstün gördükleri için diğer milletler tarafından pek sevilmezler. Çoğunlukla bulundukları ülkelerin milli servetinin önemli bir kısmını ellerinde bulundururlar.
17. dini inançları nedeniyle kendilerini üstün ırk olarak gören ve diğer milletlerin kendilerine hizmet etmeleri için yaratıldığını düşünen millettir.. bu düşünceye sahip bir milletin farklı milletlerden insanlara saygı duyması mümkün değildir..
18. (bkz: sabateyistler)
19. (bkz: musevi)
20. öncelikle yahudilrin kendilerini üstün bir ırk olarak görmediklerini belirtmek isterim lütfen kimse tam olara ne olduğunu bilmeden yarım yamalak kulaktan dolma bilgilerl vermesin. tevrat'ta yahudilerin "sçilmiş" /dikkat edin seçilmiş üstün değil) ırk olduğu yazmaktadır. tabii bu kolayca yanlış orumlanabilir. seçilmiş kelimesinin geçmişi şu hikayeye dayanır: tanrı tevratı vermek için bir halk aramaktadır. her hlka giderek tevrat'ı isteyip istemediklerini sorar, halkalr ne yazdığını öğrenmek isterler tanrı on emir den birini söyleyerek cevap veri. sonuç olarak hiçbir halk bu kitabı kabul etmez. sonunda tanrı mısır'dan yeni çıkmış israil oğulları*na gelir. Çaresiz durumdaki İsrailoğulları soru sormadan kayıtsız şartsı bu kitabı kabul ederler. tanr da bu insanlar bu kitabın ışığında diğer insanlara doğru yolu gösterme görevini verir. seçilmişlik bu anlamda kendini üstün görmekten ziyade öğretmenlik anlamı taşır. diğer inasnaları iyie güzele yöneltek gibi ağır bir sorumluluğa sahip olan yahudiler de tarih boyunca bu yüzden çeşitli saldırılara maruz kalmış yok edilmeye çalışılmıştır***. elbette bu yorum da uç noktaya taşınabilir *
ayrıca yahudiler yahudiliğin ilk din olması sebebiyle diğer dinleri kabul etmez ve diğer peygamberlere inanmazlar böyle bir mecburiyetleri yoktur.
21. ing. jew
(bkz: kyle broflovski)
22. yahudiler üstün ırk olduklarından dolayı seçilmiş ırk olduklarını düşünürler.. bunda anlayamayacak bir şey yoktur.. bunu inkar etmenin bir nedeni de yoktur.. kendileri de açık açık kabul ederler bu konuyu..
23. dünya daki iletişim yollarının %90 ını kontrol edebilen, diğer ırklardan üstün* bir dine mensup olan kişi.
24. kimi yahudiler üstün ırk olma takıntısına sahip falan da değildirler, ve bazı genellemeleri bu düşünce çürütür.
25. filimlerle kendilerine acınmasını beklenen toplum.
»
Alakalı olabilir!
- yahuda
- yahudilik
- yahu
- yahut
- yahu kardesim

nedir.Net