yasak sevgiliye mektup
1. mektupların en izinsizi, yasakların en iadeli taahhütlüsüdür. diğerlerinden farkı geri dönmemesidir. zaten okunup okunmadığı bile meçhuldür.

sevgili yatakta bir metre uzağınızda da olsa ya da başka şehirde kaybolmuş kendini aramakla meşgul, eline bir kaç sayfa kağıt tutuşturamasanız da ya da camı açıp 'seviyorum ama seni' diye bağıramasanız da ciğerlerdeki son nefese kadar, rüyada -en azından- geçer film şeridi gibi kutsal kitap kadar uzun cümleler. teni yasaktır. kokusu ise uzak. nefesi ise içinizde gezinir kan gibi damarda seyreden. ama onun adı sevgilidir işte. 'sözünüz uçar, yazınız kalır' demiş romalı aşıklar.
...
sevmem günah seni! parçalanıyor gri gökyüzü cam gibi. durmuş fayansları sayıyorum, her birinde -seni seviyorum- duasıyla. bedenin tapınak bana. mum yakmaya gerek yok, yanan yine benim etim. bu koku kalpten.

kıstığın gözlerinden sakladığın binbir türlü düşünceler akıyor beynime. delik deşik zaten ellerim. tutmak yalan olmuş dünü. seninle bugünü istiyorum. istemek nasıl da günah aslında. bilmiyor muyum?

sevdiğimi sevmiştin günün birinde. sevdiğim de seni. şimdi hiçbirimiz değiliz. hesap kalabalıktı. ödeyen yalnızca ben oldum belki ama -suç yok- demiştim sana. bak işte suçlu benim şimdi de. suç, sevmek, sevmek de suç.

insanlar yalvarıyor bir saniyelik arzu için. her hücrem genleşti bahardan. ama neye yarar? özgürlük, seçimdir. ben seni seçiyorum, beni seçmemeni seçiyorum.

burada bitmeli ilahi. gitmem gerek başka şehrin kıyısına pazara kadar. mektuplar kısa sürer genelde zaten. azdır mevsimler çünkü. geceler kısa, seninle geçirdiğim.

içimdesin nasılsa! içindeyim nasılsa!
...
2. yasak değildik en başta, hatta ilk görüşte aşk vardır ya, onun ikinci görüşte olan versiyonuyduk, yıldırım gibi olmak zorundaydı aşkımız, bir yıldırımın düşmesinden uzun zamanımız yoktu çünkü, sonsuz hayat sonsuz zaman içinde... unutulacak bir aşk hikayesinin ilk kıtalarıydık belki, senin unutma riskini kaldırmak için her an her gün seni düşünerek rahatsız edecektim belki ruhunu, belki de benim seni unutmamamı sevecektin bende, belki de beni hiç tanımadığından sevecektin beni, her nasıl ben seni tanımadığımdan dolayı sana aşıksam. tabii ki de bitecekti aşkımız, her olağan aşk gibi, ama takıntılaşmasa bu olay, kim bilecekti bu aşkın bu kadar sonsuz olduğunu?
3. yasak sevgili yoktur, az votka vardir. *
4. uzaklardasın,
bana yasaksın...
kadehimde şarapsın,
ağulu...
ölümüne içiyorum,
içtikçe sende yaşıyorum...
5. (bkz: dogmamis cocuga mektup)
6. yasak olmayan sevgiliye yazılacak mektuptan daha güzel olur genelde. çünkü şöyle bir söz vardır doğruluğu ipatlanmış: ulaşılmazlıklar o kadar güzeldir ki, işte budur isteği tutku yapan**
tutku çok önemli bir şey güzel bir mektup yazmak isterken. genelde de sevdiğine kavuşamamış olan insanlar daha tutkulu oluyor.
bu iyi bir şey mi? değil, olmuyorsa olmuyordur, hayatı kendimize zehir etmenin anlamı yok. realist olmak lazım. dünya da hiçbir zaman sizi mutlu edebilecek tek bir insan kalmaz. aramaya devam edilmelidir çok ihtiyaç varsa.
7. aylar acılardan terhis oldu... yoksun... yokluğun hayatıma asılı bombalı pankart... geceleri sokaklar ve yalnızlık uzun.... sonu gelmeyen bir karatma var dudaklarımda.... bilmiyordum.... istenmezmiş hiç bi kedinin imzalı resmi.
8. (bkz: imkansız aşka mektuplar)
9. yasak değilsin çünkü benimsin diye başlaması evladır.
*
10. bülent ecevit, rahşan ecevit , af yasasi *
11. keşke geçmiş böyle olmasaydı...
12. nefretle biten aslında nefreti bile platonik olan bir ilişkiden sonra, aramamanız sormamanız gereken sevgiliye yazılan mektuplardır.. çoğu zaman açılmadan atılır, okunmadan silinir..
en güzel kelimeler bu mektuplarda bir araya gelir. en duygulu cümleler bu mektuplara yazılır.. yazık ki çoğu hiç okunmadan atılır..
13. ''sevgiliii,yasak sevgili'', olarak devrik bir cümleyle başlayan mektup
Alakalı olabilir!
- yasamak icin yemek
- yasam sevincini kaybetmek
- yasayan eski sevgilim yok benim
- yasama sevincini kaybetmek
- yasak sevi

nedir.Net