yemin toreni
1. acemi askerlikten usta askerliğe terfi töreni. aileler filan gelir, tören yapıır sonra 3 gün izin verilir usta birliğine geçmeden.***
2. devlet memurluğunda aday memurluktan asil memurluğa geçerken yapılan tören.
3. üç günlük* izin (bkz: yat izni) sadece aileden anne-baba- ve evli olması şartıyla kardeş** geldiği zaman verilir. bu kişiler gelmez iseler bu izin cumartesi-pazar üst üste iki gün çarşı izni şeklinde verilir.
4. ankara'da bugün ve yarın olması beklenen naçizane tören.

edit --- yeminler edilmiştir. vatana millete hayırlı olsun diyoruz. evet.
5. yemin töreninin incelikleri vardır ve kesin bir çizgidir. yemin törenine kadar henüz asker sayılmazsınız. bu yüzden kaçarsanız asker kaçağı olarak aranır yakalanınca birliğinize yollanırsınız. ama yeminden sonra kaçmak daha büyük cezalar ile cezalandırılır. savaş anında ölüm cezası gibi.

bunun yanında işlediğiniz diğer suçlar da da aynı yol izlenir. normalde askerde dayak vardır. ama yemin töreninden önce yoktur. ayrıca yemin töreni ortamı özellikle silahların üzerine el koyma kısmı şu işe yarar denk gelirseniz bir adet g3 piyade tüfeğine, elinizi üzerine koyup yemin ederken kendi tüfeğinizde eksik olan pimleri el çabukluğu ile tamamlayabilirsiniz.
6. aileler gelir bu sırada ağlarlar. gurur duyarlar çocuklarıyla. neden gurur duyduklarıda bilinmez. çünkü çocukları dunyanın en gereksiz en saçma işini mecburen yaparken, bir suru gereksiz ve seviyesiz insanla bir arada tutulurken, hastalık dagıtan tuvalet ve hamamları kullanırken, küfürün her çeşitini işitip delirirken, sokaktaki itin orda adam olup ahkam kesmesini sabırla beklerken, neden mutlu olurlar anlaşılmaz.
Alakalı olabilir!
- yemin etme
- yemin kefareti
- yemin ettim
- yemin etmek
- yemin et

nedir.Net