zardanadam »
1. hoş bir müzik grubu. sarışınlar boktur, koç süreyya koş, tamamböceği gibi şarkıları vardır. url: www.zardanadam.com
2. bahar acımasızdır ve bu
buz gibi bir bira içmek içinbir sebeptir...lay lay lalalalay(lay vsr.demiyolar şarkıda=)
sözleri böyle olan sebep adında güzel ve eğlenceli bir şarkıları var.
3. pek ısınamadıgım grup... şarkılarını sanki 10 dakikada yazıyorlarmış gibi bir his doguyor insanın içine...
4. belese dagitilan demolari vardi hostu guzeldi sonra sikti attim galiba..
5. siniftaki sarisin arkadaslarin yuzune bagira bagira soyledigim sarkinin yaraticilari.
6. sarışınlar boktur ve mayıs adlı şarkılarını sevdiğim , albümlerini beleşe istikal civarlarında dağıtan bir grup. umarım başarılı olurlar.
7. şimdi senin düşmanınım
mutsuzluğun mutluluğum
....
resmindeki gözleri alıp
başucuma koydum
....
sarışınlar boktur adlı şarkıyı söyleyen grup. ** *
8. iyi hazırlanmış bir siteleri var http://www.zardanadam.com
9. solistleri erbatur çavuşoğlu atölye hocamdır. geçen sene msgsü bahar şenliklerinde ilk kez dinleme şerefine nail oldum. çok eğlenceliler. parayla pulla yakın uzaktan alakaları yoktur; daha bugün kendi ağızlarından parayla konser bizi bozar cümlesini duymuş bulunmaktayım. ayrıca da isteyen herkese ücretsiz albümlerini yollamaktadırlar.
10. cok baba adamlar coook
11. tavla düşkünlerinin yapacağı şey*
12. milli atletimiz süreyya ayhan için yazdıkları koş süreyya koş diye bir şarkıları bile vardır. sevilesi, dinlenesi bir gruptur. albüm çalışmalarına başlamış bulunmaktalar. bu yıl sonu, olmadı 2005 başında albümleri çıkacaktır. 2005 zardanadam yılı olacak!
13. hoş şarkıları bulunan, dinlenesi grup**
14. oldukça kaliteli şarkılar yapan,daha çok mayıs ve sarışınlar boktur parçalarıyla tanınan fakat aslında daha güzel parçalarınında bulunduğunu söylemekte zarar bulmadığım ,para da pul da gözleri olmayan,çok cici bir gruptur...
15. bir zamanlar taxim yeni rockı barda dinlediğim grup olsa gerek.
sarışınlardan da aynı şekilde bahsediliyordu
16. manyak bi grup.. *
17. zardanadam ekim 2001’de kuruldu. beşiktaş’ta küçük bir yer tutup, ses yalıtımı işlemlerini tamamlayan grup bu prova stüdyosunda haftanın 3 günü çalışmaya başladı. mart 2002’de tamamböceği ve aralık 2002’de korsan adlı self-albümleri deneyevi stüdyosunda kaydetti. aynı dönemde çeşitli radyo programlarına katıldı, compilation albümlerde şarkılarıyla yer aldı, barlarda ve üniversite şenliklerinde konserler verdi. bugüne kadar herhangi bir prodüksiyon ve menajerlik şirketiyle ilişki kurmayan zardanadam, underground rock piyasasının bilinen gruplarından biri haline geldi. 2002 yılında kemancı-zine tarafından yılın en iyi self-albümü ve ikinci en iyi yeni topluluğu ödüllerini aldı. müzikten kazandığı tüm geliri müziğe aktaran grup, zardanadam dostlarının katkısıyla tamamböceği’nin 3000 korsan’ın 5000’e yakın kopyasını türkiye’nin 50’den fazla kentindeki rock severlere ücretsiz olarak ulaştırdı.

tolga kaya (solo gitar & back vokal)
1975’te konya’da doğdu, İlk ve orta öğretimini bu şehirde tamamladı. 13 yaşında ilk grubu musical death’de davul çalmaya başladı. 1989 yılından itibaren konya’da çeşitli konserler vererek yerel düzeyde tanınmışlık ve başarı kazanan beste grubu tezekli serzeniş’te şarkı yazarlığı yaptı ve davul çaldı. yüksek öğretimini itü endüstri mühendisliği bölümünde tamamladı, halen itü İşletme mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrencisidir ve özel bir şirkette data analyst olarak görev yapmaktadır. 2000 yılında elektro gitar çalmaya başlayan ve 2001’den itibaren zardanadam’da solo gitar çalan ve şarkı yazarlığı yapan tolga’nın 25 şarkısının yanı sıra kısa roman, şiir ve hikayeleri bulunmaktadır.

cem polat (davul)
1982’de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini bu kentte tamamladı. 1999’da hiphop’ta arıkan sarıkaya ve selami sevinç’ten davul dersleri almaya başladı. eskişehir üniversitesi kamu yönetimi 1. sınıf öğrencisi olan cem polat, aynı zamanda özel bir şirkette satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. ekim 2001’den bu yana zardanadam’da davul çalmaktadır.

paşa altın (bas gitar)
1974’de denizli’de doğdu. ilk ve orta eğitimini bu şehirde, yüksek öğretimini itü inşaat mühendisliği bölümünde tamamladı. lise yıllarında amatör olarak klasik gitar çaldıktan sonra, 2001 ağustos’unda bas gitar çalmaya başladı. Özel bir şirkette risk mühendisi olarak çalışmakta olan paşa altın ekim 2001’den bu yana zardanadam’da bas gitar çalmakta ve şarkı yazarlığı yapmaktadır.

erbatur Çavuşoğlu (vokal)
1974 yılında konya’da doğdu; ilk ve orta öğretimini bu şehirde, yüksek Öğretimini msÜ Şehir ve bölge planlama bölümü’nde tamamladı. 1988 yılında tanıştığı oğuz Öz’den gitar çalmayı ve şarkı yazmayı öğrendi. aradan geçen 15 yıl içinde 120 şarkı yazdı. 1988-1992 yıllarında konya’da kendi şarkılarını seslendirdiği çeşitli konserler ve dinletiler verdi. İlk grubu musical death’in ardından, konya’da çeşitli konserler vererek yerel düzeyde tanınmışlık ve başarı kazanan beste grubu tezekli serzeniş’te gitar çaldı, vokalistlik yaptı. 1995 yılında erol uras’tan şan dersleri aldı. 1996-1997 arasında ingiltere’de vokalist ve gitarist olarak yer aldığı railway folk adlı rock’n roll cover grubuyla çeşitli konserler verdi. 1997–2000 yılları arasında türkiye’de yapmaya çalıştığı solo albüm girişimleri sonuç vermedi. halen mimar sinan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmakta ve “hegemonik bir süreç olarak türkiye kentleşmesi” isimli bir doktora tezini tamamlamaya çalışmaktadır. 2001 yılından itibaren zardanadam’da şarkı yazarlığı ve vokalistlik yapmaktadır.

utku doğruak (ritm gitar & back vokal)
1974’te İzmitte doğdu; İlk ve orta Öğretimini bu şehirde, yüksek Öğretimini itü elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü’nde tamamladı. lise yıllarında gitar çalmaya başlayan utku 1992–1998 yıllarında kendi besteleriyle 20 kadar konser veren pis 7’li grubunda çaldı. halen özel bir şirkette data analyst olarak görev yapmaktadır. 2001’den itibaren zardanadam’da ritm gitar çalan ve şarkı yazarlığı yapan utku’nun 25 bestesi bulunmaktadır.
18. dark n rock festivali kapsamında 4 mart günü cıktıkları kemancıdaki performansları ile kendilerine bir kez daha hayran bırakan grup.
grubun eski basçılarından paşa altın bir süre önce gruptan yırılmış. onun yerine utku gruba dahil olmuştur.
19. (#662512) düşüncesini paylaştığım kişilik. hislerime tercüman olmuştur teşekkürler.
20. pazartesi günü aksilik cıkmadıgı takdirde yeni albumlerini dinleyecegimiz grup
21. yeni albümlerini (bkz: dibini gör) bugün itibari ile çıkartmış olan grup. klip çekimleri(bkz: güce tapanlar) de tamamlanmış olup 2 veya 3 hafta icerisinde gösterilmeye baslanacak.
22. ben yokum artik ve neden olmasin şarkıları çok başarılıdır.
23. dibini gör albümleriyle hayallerimi pare pare etmiş, eski günlerin hatrına dinlemekte inat ettiğim grup.
***
tamamböceği ve korsan'da bas çalan serkan aktaş 13.05.05 tarihinde hayatını kaybetti..
24. vokalisti m.s.ü de arastrma görevlisi olup tumden alkolik olan grup
25. sadece sevdikleri için müzik yapan, müzikten aldıklarını yine müziğe yatıran grup
»
Alakalı olabilir!
- zardan adam
- zardelen
- zardoz

nedir.Net